Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

İbrahim Saraçoğlu Ağız Kokusu Kürü

Günümüzde insanların en büyük sorunlarından birisi ağız kokusu olarak görülür. Ağız kokusu hem bireye hem de bireyin etrafında insanlara rahatsızlık verdiğinden dolayı önlenmesi gereken bir sorundur. Ayrıca ağız kokusu dile getirilmesi zor olan problemlerden birisi olarak karşımıza çıkar.

Ağız kokusunun birçok sebebi olabilir. Bunun için ağız kokusu bakımında atılması gereken ilk adım ağız kokusuna neyin neden olduğunun bulunmasıdır. Diş doktoruna ağız kokusu şikayeti ile gittiğinizde sebebini de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Mide hastalıkları, ağızda meydana gelen kuruluk ve dişte çürüklerin olması ağız kokusuna neden olan sebeplerden birkaçıdır. Ağız kokusunun sebebi öğrenildikten sonra ağız kokusuna iyi gelen bitkileri tüketerek ağız kokusunu giderebilirsiniz.

Ağız kokusuna tıbbi tedavi yapılabileceği gibi doğal tedaviler de uygulanabilir. Ağız kokusuna iyi gelen ve ağız kokusunu gideren birçok bitki çeşidi bulunmaktadır. İbrahim Saraçoğlu ağız kokusu kürüne geçmeden önce ağız kokusuna iyi gelen bitkileri inceleyelim.

Ağız Kokusuna İyi Gelen Bitkiler

Ağız kokusuna birçok bitkinin iyi geldiği belirlenmiştir. Ağız kokusunun sebebini öğrendikten sonra hangi bitkinin iyi geleceğini öğrenip o doğal tedaviyi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ağız kokusuna iyi gelen bitkiler şu şekildedir:

1. Karanfil

Karanfilin keskin olan kokusu, ağızdaki mikropların ve bakterilerin çoğalmasını önler, ayrıca antioksidan ve antiseptik özelliği ile ağız kokusunun yanında sindirim sistemine de faydalıdır. Fakat karanfil ağızda tahriş olmasına neden olacağından çok fazla tüketilmemelidir.

2. Aloe Vera

Aloe Vera da ağız kokusuna iyi gelen bitkiler arasında görülür. Ayrıca ağız kokusunun yanında yanık, kesik, morluk gibi tedavilerde de kullanılır. Aloe Veranın yapısında b-sitosterol isimli iltihap gideren ve mide asidini düzenleyen bir kimyasal bulunur. Ağız kokusunun başlıca nedenlerinden birisi de mide rahatsızlıkları olduğundan dolayı Aloe Vera, bu konuda yardımcı olur. Aloe Vera sadece kötü kokuyu gidermeye değil, midedeki gastrik asit düzenlenmesinde de kullanılır.

3. Adaçayı

Adaçayı da ağız kokusunun tedavisinde kullanılan bitkilerden birisidir. Yapısında esansiyel yağlar bulunur, bundan dolayı diş eti iltihabından dolayı oluşan kötü kokuları önler. Adaçayı, bakterilerle savaştığı gibi sindirime de iyi gelir.

4. Siyah Çay

Ağız kokusuna iyi gelen bitkilerden bir diğeri de siyah çaydır. Siyah çayın yapısında polifenoller olarak adlandırılan antioksidan maddeleri bulunur. Siyah çayın yapısındaki bu antioksidanlar dişlerden biriken plakların önlenmesinde yardımcı olur. Ağız kokusunun en bilinen sebeplerinden birisi de dişlerde oluşan plaklanmadır, bu yüzden siyah çay ağız kokusunu gidermede önemli olarak görülür.

5. Yeşil Çay

Ağız kokusunu geçişi olarak geçirmeyi sağlayan bitkilerden bir diğeri de yeşil çaydır. Aromatik ve dezenfektan yapısından dolayı ağız kokusunu bir süreliğine olsa da bastırır.

6. Tarçın

Tarçın bitkisinin de ağız kokusuna iyi geldiği biliniyor.

7. Isırgan Otu

Ağız kokusunun bir diğer nedeni de vücutta birikmiş olan toksinler ve ağır metallerdir. Vücudumuzu bu zehirli metallerden ve toksinlerden temizlememiz gerekir. Günlük olarak tüketilen ısırgan çayı, vücudun temizlenmesini sağlar.

Ağız Kokusu Kürü Nasıl Hazırlanır?

İbrahim Saraçoğlu’nun ağız kokusu kürünün nasıl hazırlandığını ve neler içerdiğine bakalım.

Malzemeler

  • Bir tatlı kaşığı adaçayı
  • Bir su bardağı klorsuz su

Hazırlanışı

  1. Suyu kaynatın.
  2. Adaçayını kaynamış su içerisine atarak 15 dakika boyunca demlemeye bırakın.

Ağız Kokusu Kürü Nasıl Kullanılır?

İbrahim Saraçoğlu ağız kokusu kürünü hazırladıktan sonra karışım bir günde 2 ya da üç defa gargara yaparak kullanmalısınız. Ayrıca buna ek olarak bir ay süre ile her akşam ve öğlen yemeğinde bir çay bardağı adaçayı içmelisiniz. Hazırlamış olduğunuz İbrahim Saraçoğlu ağız kokusu kürü 48 saat boyunca bozulmadan saklanabilir. Bu yüzden 2 günde bir kürü yenilemelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.