Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

İbrahim Saraçoğlu Boğaz Ağrısı Kürü

Kış ayları oldukça zorlu ve sert geçti. Özellikle bu dönemde bağışıklık sistemimiz oldukça hassaslaştı. Çünkü bir soğuk bir sıcak giden havalar bizleri biraz da olsa yanılttı diyebiliriz. Bu durumdan en çok etkilenen organlarımızdan bir tanesi de boğazımız. Boğaz oldukça hassas bir organ. Genelde bizlerin günlük hayatta olarak zorluk çekmesine neden olan boğaz ağrıları yine de ciddi hastalıkların belirtileri olmamasıyla birlikte içimizi rahatlatır. Ancak dikkat edilmediği takdirde bölgesel rahatsızlıklar genellikle diğer organları da etkileyerek ya da en basiti bağışıklık sistemimizi etkileyerek ciddi sorunlara neden olabiliyor.

Son zamanlarda ilaçların yan etkilerinin vurgunlanması ve ilaçlara kazanılan bağışıklık nedeniyle etkilerini artık daha az hissettirmeleri nedeniyle insanlar doğal çözümlere daha çok ilgi gösterdi. Özellikle alternatif tıbbın ilgili olduğu konular neredeyse ilaçlardan daha çok yaygınlaştı diyebiliriz. Genellikle ilaç kullanımın önüne geçebilmek adına oldukça önemli bir alışkanlık olsa da aslında dikkat edilmediği takdirde ya da dozunun aşılması takdirde bu doğal yöntemler de kişinin dengesini bozuyor. Bu nedenden dolayı uzman kişilerin önermiş olacağı kürleri uygulamak ve bu dozlara bağlı kalmak önemli. Bu güvenilir isimlerden biri de sık sık sosyal medyadan ve aynı zamanda yayın organlarından halka seslenen İbrahim Saraçoğlu. Bu konuda yaptığı araştırmalarla ünlenen bu isim bizlerin özellikle kış aylarında sık sık yaşadığımız bir rahatsızlığa son veriyor. Özel karışımı sayesinde boğaz ağrılarına kolay bir çözüm sunan İbrahim Saraçoğlu’nun sizlere sihirli reçetesini veriyoruz. Yazımızı devamında detaylara ulaşabilirsiniz.

Boğaz Ağrısı Neden Olur?

Boğaz ağrısı genelde ufak iltihaplanmalarla birlikte ortaya çıkar. Ya da birçok hastalığın ortak belirtisi olarak da karşımıza çıkabilir. Eğer herhangi bir şekilde üşütmüşsek ve bağışıklık sistemimiz bu durumdan zarar görmüşse vücutta oluşan iltihap boğazlara da yansır ve kişide boğaz ağrısının oluşmasına neden olur. Boğaz ağrısı kişinin sık sık kuru kuru öksürmesine neden olabileceği gibi kimi zamanda balgam çıkmasına neden olur. Bunun haricinde kişi yutkunurken yemek yerken de oldukça zorlanabilir. Bu da kişinin hem sağlığının zarar görmesine hem de günlük hareketlerinin kısıtlanmasına neden olur. Bu yüzden birazdan sizler için paylaşacağımız öneriler ve mucizevi kür oldukça işinize yarayacaktır.

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boğaz ağrılarını dindirmek ve etkilerini de azaltmak için birçok doğal yöntem var. Bu yöntemler doğal olmakla beraber yan etkilerinin de olmayışıyla ilaçlardan bir adım daha önde. Eğer kişinin ilaç kullanması gerekiyorsa mutlaka ilaçlarını kullanması ve doktorunun tavsiyelerine uyması gerekiyor. Ancak eğer boğazınız ağrıyorsa kafanıza göre bir ilaç kullanmanız yanlış olur. Bu yöntemleri denemeniz daha doğru olur.

Olabildiğince sıcak soğuk dengesini iyi ayarlamak gerekir. Ne soğuk ne de sıcak yiyecek ve içeceklerle boğazınızı tahriş etmemiş olacaksınız. Bu da iyileşme sürecini hızlandıracak. Bunun haricinde bal oldukça iyi bir yumuşatıcı. İçeceklerinizin içerisine bal ilave etmeniz boğazınızı yumuşatacak, yemekte zorlandığınız yemekleri yemenizi kolaylaştıracak.

Boğaz Ağrısı Kürünün Kullanımı

Boğaz ağrısı kürünü kullanabilmek için malzemelerin tazeliğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunun haricinde verilen ölçülere sadık kalmak da oldukça önemli. Eğer kişinin boğaz enfeksiyonu oldukça şiddetliyse bu kürü 6-7 kez gargara şeklinde kullanabilirsiniz. Ancak boğaz enfeksiyonuz hafifse bu kür sizlere de faydalı olur. Bu kürü boğaz ağrısı şikayeti yaşayan kişiler günde üç kez gargara şeklinde kullanabilirler. Eğer kişinin boğaz ağrısı devam ediyorsa bu karışımı bir ay kadar kullanmalarında hiç bir sorun yok. Eğer kişinin kronik olarak bir boğaz ağrısı varsa bir ay süresince her gün yaptığı bu gargarayı iki günde bir yapmaya indirerek bir ay daha kullanabilir. Kronik ve hastalıklara bağlı olarak yaşanan tüm boğaz ağrıları için bu kür şifa olur.

İbrahim Saraçoğlu Boğaz Ağrısı Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • Bir poşet ada çayı
  • Bir su bardağı su
  • iki adet ebe gümeci yaprağı

Hazırlanışı:

  1. Öncelikle bu karışım için uygun bir kap seçin. Daha sonra bir bardak kadar suyu kaynatın.
  2. Kaynamış olan suyun içerisine bir poşet ada çayını ve iki adet ebe gümeci yaprağını atın.
  3. Bu karışımın demlenmesini bekleyin.
  4. Demlenen bu karışımı bir süzgeç yardımıyla süzün.
  5. Ilımasını bekledikten sonra içebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.