Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

İbrahim Saraçoğlu Fibromiyalji Kürü

Fibromiyalji hastalığı Türkiye’de bir hayli sık yaşanan hastalıklardan biri haline geldi. Belirtileri birçok hastalıkla aynı olmasından dolayı teşhis aşamasında kişinin yaşadığı durumları ve belirtileri doktoruna aktarması önemli bir nokta oluyor. Bu hastalık bir sendrom şeklinde ilerliyor. Vücudun bir çok kasında ve ekleminde aşırı hassasiyet oluşturduktan sonra ağrı oluşmasına neden olarak kronik bir hal alıyor. Özellikle kadınları ciddi şekilde tehdit eden bu hastalığın pek çok sebebi olsa da geneli çevresel faktörler diyebiliriz. Tedavi edilmezse kişinn hareketsiz kalabilmesi bile mümkün. Kaldı ki bu bile çözüm olmayacaktır. Bu nedenden dolayı da kişinin tedavi olması oldukça önemlidir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı kişi tedavi olarak bitkisel çözümleri daha çok tercih ediyorlar. Şimdi sizlere alternatif tıbbın uzmanı İbrahim Saraçoğlu’nun önemli buluşlarından biri olan fibromiyalji kürünü paylaşacağız.

Fibromiyalji’ye Ne İyi Gelir?

Fibromiyalji özellikle kadınlarda sıklıkla görülen yaygın hastalıklardan biridir. Neyin iyi geldiğini öğrenebilmek için önce kişinin neden bu hastalığa yakalandığını teşhis etmek ve buna odaklı bir çözüm geliştirmek gerekir. Örneğin aşırı aktif olmaktan ve biraz da takıntılı olmaktan kaynaklı bu aks ağrılarının kronik bir şekilde yaşıyorsanız öncelikle hayat tarzınızı değiştirmeniz ve daha sakin bir hayat kurmanızı önerebiliyoruz. Bunun haricinde bu hastalık bazı travmalar sonucunda da oluşabiliyor. Örneğin kişi bir merdivenden düşmüşse bunun için yapılması gereken bir fizik tedavi olabilir. Yanlış cerrahi müdahaleler sonucunda bu ağrılar da olmuş olabilir bunun için ekstradan bir müdahale gerekebilir. Ancak bu hastalığa yakalanmamak için daha dikkatli olabilirsiniz. Daha sakin bir hayat tarzının yanı sıra bir de omurgaya yönelik bir tehlike açacak hareketlerden uzak durarak bu hastalık için önleminizi alabilirsiniz. Bu aynı zamanda stresle de bağlantılı olabilecek bir hastalıktır. Çocukluk dönemine ait olan psikolojik travmalar o dönemde etkisini göstermese de ileri ki yaşlarda karşımıza fibromiyalji hastalığı olarak çıkabiliyor. Olabildiğince stresli bir yaşamdan da uzak durmanızı önerebiliriz.

İbrahim Saraçoğlu Fibromiyalji Kürü Nasıl Kullanılır?

Her kürde olduğu gibi bu kürde de esas nokta devamlı olarak kullanabilmektir. Ayrıca bu oldukça ciddi bir rahatsızlık olduğu için ve neredeyse tüm bedende yaşanan bir ağrı olduğu için tedavi süreci uzayabilir. Bu kişinin hassasiyetine bağlı olarak değişen bir zaman dilimidir. Bunun için siz bu süreçte kendinize kulak vermelisiniz. Bu kürü günde üç kez birer bardak olarak tüketebilirsiniz. Ayrıca bu kürü destekleyecek bazı hareketler de de bulunmalısınız. Aksi halde içtiğiniz kür hiç bir işe yaramayacaktır. Bu kürle beraber kişinin kas ağrılarına en iyi gelecek olan aktiviteyi yani yüzmeyi düzenli olarak yapması gerekmektedir. Aynı zamanda kötü alışkanlıklar da kişinin hassasiyetini artıracağından bu alışkanlıklardan uzak durması gerekir.

İbrahim Saraçoğlu Fibromiyalji Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

 • 3-4 adet karanfil
 • 1 tutam rezene
 • 1 tutam rezene
 • 1 tutam karabaş otu
 • 1 tutam anason
 • 1 tutam melisa
 • 1 tutam kekik
 • yarım çay kaşığı toz zencefil
 • 1 adet çubuk tarçın

 Hazırlanışı:

 1. Öncelikle bir karışım tenceresi seçin.
 2. Bu tencerenin içine bir litre kadar su ekleyin ve kaynamasını bekleyin.
 3. Bu bitkilerin tamamını teker teker bu kaynar suyun içine  atın. Bu şekilde beş dakika demlenmesini bekleyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.