Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

İbrahim Saraçoğlu Geniz Akıntısı Kürü

Burnumuz havanın zararlı olan elementlerini burunda tutar bunu da mukus sayesinde yapar. Ancak eğer kişi herhangi bir rahatsızlık yani enfeksiyon durumu yaşıyorsa kişi de mukus akıntısı oldukça fazla olur. Bu aslında bağışıklık sisteminin bir savunma biçimidir. Bu savunma biçimi her ne kadar zararlı gibi görünse de aslında vücutta zararlı olan toksinlerin çözünüp dışarı atılması anlamına geliyor. Bu geniz akıntısı da buna bir sebeptir. Ancak bunun önüne geçilmesi gerekir. Aksi halde kişinin gün içinde oldukça rahatsız olması söz konusu olacaktır. Her ne kadar ciddi bir rahatsızlık gibi görülmese de geniz akıntısı da kişinin boğazlarında şişkinliğe ve her yutkunmasında da acıya sebep olacaktır. Geniz akıntısı neredeyse her kişinin yaşadığı bir durumdur. Fakat alerjik reaksiyonları fazla olan kişilerde bu oran daha da artar. Ve enfeksiyonlu hastalıkların da bir belirtisidir. Sinüziti bulunan kişilerde grip olan kişilerde geniz akıntısı oldukça önemli bir belirtidir. Ve bu geniz akıntısının rengi miktarı doktorların teşhisi adına oldukça önemlidir. Kişi de bir süre sonra tik olarak da kalacak olan geniz akıntısını temizleme durumu kişinin sosyal alandalar da etkilenmesine neden olur. Kişinin gece yattığında boğazından bir sıvı akıyormuş hissi yarattığı geniz akıntısı kişinin sürekli olarak boğazını temizleme hissi verecektir.

Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir?

Geniz akıntısı birçok hastalığın belirtisi olabilir. Bu nedenden dolayı belirtisi olduğu hastalık durumunu ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi şekli izlenebilir. Fakat bazı durumlarda bu kronik olabilir. Bunun için birçok ilaç vardır. Fakat bu ilaçlar genelde iltihabı ortadan kaldırmaya yöneliktir. Bu tür ilaçların her ne kadar yararı olsa da zararı da bir o kadar fazladır. Eğer kişi alerjik durumlardan dolayı bunu yaşıyorsa bu kişinin bu ilaçlara reaksiyon göstermesi de olasılıklar içindedir. Bu yüzden alternatif tıp burada da varlığını sizlere gösterecektir. Alternatif tıbbın ünlü doktoru İbrahim Saraçoğlu ‘nun araştırmaları doğrultusunda bulduğu bir kür sayesinde geniz akıntısından ilaçsız bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bunun haricinde kişi sürekli olarak temizliğine önem vermelidir. Ve kaldığı odada olabildiğince nemli olması ve bunun yanı sıra tozun da bulunmaması gerekecektir. Olabildiğince açık havalarda bulunmak geniz akıntısı bulunan kişiler için iyi bir çözümdür. Geniz akıntısının sebep olduğu durumlardan biri de kişinin ağzında kötü tatlar kalması ve ağzını bu sebepten kokmasıdır. Bu açıdan kişi ağız spreyi kullanarak bu durumları örtebilir. Fakat bu sadece ört bas etmek olacağından kesin çözüm için yazımızın devamını okuyun.

İbrahim Saraçoğlu Geniz Akıntısı Kürü Nasıl Kullanılır?

Bu kürde esas olan kişinin ne sebepten dolayı geniz akıntısı yaşadığını belirlemek olur. Bu belirlendikten sonra bu kür için kullanım süresi belirlenecektir. Eğer kişi sinüzit veya benzeri hastalıklardan dolayı bunu yaşıyorsa bu durum biraz daha uzun sürebilir. Geniz akıntısı için sizlerle paylaşacağımız kürde önemli olan bir diğer nokta da devamlı olarak kullanabilmektir. Bu süreç İbrahim Saraçoğlu tarafından ortalama on beş gün olarak belirlenmiştir. Günde iki kez bu kürü gargara şeklinde kullanmanız gerekir. Bu kür sayesinde hem geniz akıntısından kurtulabilir hem de geniz akıntısının sebebiyet verdiği öksürükten de kurtulabilirsiniz. Oldukça etkili olan bu kürü kullanırken yukarıda bahsettiğimiz koşulları da göz önünde bulundurun.

İbrahim Saraçoğlu Geniz Akıntısı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • Bir yemek kaşığı ada çayı
  • Bir su bardağı su

Hazırlanışı:

  1. Öncelikle bir bardak suyu cezvede kaynatın.
  2. Daha sonrasında bu karışımın içine ada çayını atın.
  3. Bu şekilde beraber beş dakika kadar kaynamasını bekleyin.
  4. Ardından demlenmesini bekleyin.
  5. Ilıdıktan sonra kürünüz kullanıma hazır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.