Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

İbrahim Saraçoğlu Reflü Kürü

Reflü ya da mide yanması genellikle stres sebebi ile yaşanmakta olan bir durum olarak bilinir. Ancak bu durumun sürekli hale gelmesi ve geçmek bilmemesi herkes için kaygı verici olur. Yediğimiz ya da içtiğimiz besinlerin sindirimi sırasında midemizin asit salgılaması ve bu asidin yemek borusuna kaçtıktan sonra burayı tahriş ederek genze kadar gelmesi hem mide bulandırıcı hem de kötü bir tat bırakıcı etkiye sahip. Aynı zamanda reflünün mide ekşimesine ve göğsün ortasında rahatsızlık, ağrı ya da sıkışma gibi hislere yol açtığı da bilinir. Bu sebeple bitkisel yolları kullanarak evde kendi derdinize şifa bulabilir ve bunun için İbrahim Saraçoğlu Reflü Kürünü deneyebilirsiniz.

Reflüye Ne İyi Gelir?

Reflüye sahip olan kişilerin midenin asit salgılamasına yol açacak türden besinlerden uzak durması gerekir. Bu tür besinler ise gazlı ve kafeinli içeceklerden, soğan, domates, nane, çikolata ve yağlı yiyeceklerden uzak durmanız gerekir. Ayrıca bir anda çok besin yüklemesi yapmak yerine bir öğünde aldığınız gıda miktarını düşürüp öğün sayınızı arttırmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle midenize fazla yüklenmeden karnınızı da sağlıklı bir şekilde doyurmuş olursunuz. Reflü için bitkisel kaynaklı protein tercih etmeli, lifli gıdalar tüketmeli ve sebze ve meyve yemelisiniz.

1. Badem

Çiğ badem tüketerek midenizin salgılamış olduğu asidi dengeleyerek reflünün de önüne geçmeyi başarmış olursunuz. Alkali bir gıda olan badem, bu özelliği sayesinde vücuttaki pH dengesini de düzene sokacağı için mide asidiniz nötr hale gerek yemek borunuzda oluşan yanma hissi de beraberinde gidecektir. Yemeklerden sonra birkaç tane çiğ badem yiyerek midenizi rahatlatabilirsiniz.

2. Aloe Vera Suyu

Bilindiği üzere birçok farklı konuda şifası olan aloe vera aynı zamanda yemek borusu iltihabı ve mide yanması gibi konularda oldukça iyi bir yardımcı. Asit sebebi ile oluşan mide yanması ve reflü gibi sorunları da tamamen iyileştirebilir. Aloe vera suyunun fazla tüketilmesi ishale sebep olabileceği için yemeklerden önce yardım fincan kadar tüketmeniz yeterli olacaktır.

3. Elma Sirkesi

Elmas sirkesi de konu mide ekşimesi olduğu zaman oldukça etkili bir bitkisel olarak karşımıza çıkar. Yemeklerden önce bir bardak suya bir çorba kaşığı elma sirkesi koymanız halinde midenizin rahatladığını görebilirsiniz.

4. Zencefil ve Papatya Çayı

Mide ekşimesine iyi gelen bitkisel çayların arasından zencefil ve papatya çayı öne çıkar. Her gece uyumadan önce içebileceğiniz papatya çayı ve yemeklerden önce bir bardak kadar tüketebileceğiniz zencefil çayı günlerinizi daha rahat geçirmenize yardımcı olacaktır. Bal ve badem gibi ilaveler ile karışımlarınızı güçlendirmeniz mümkün.

İbrahim Saraçoğlu Reflü Kürü Nasıl Hazırlanır?

İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen reflü kürünü uygulayarak reflü rahatsızlığınızı belirli ölçüde iyileştirebilir ve midenizi rahatlatabilirsiniz. Ancak her besinde olduğu gibi bu kürü de aşırı miktarda uygulamaktan kaçınmalısınız. Ne kadar faydalı olsa da her gıda fazla miktarda tüketildiğinde vücuda aksine zarar verebilme özelliğine sahip.

Malzemeler:

  • Aynı safa (Portakal nergisi)
  • Lahana
  • Hardal tohumu
  • Kök Zencefil

Hazırlanışı:

Bu malzemeleri yaklaşık olarak 5 – 6 ölçü kadar olacak şekilde bir araya getirmeli ve suda kaynayana kadar bırakmalısınız. Daha sonra bu çayı ilk hafta günde iki kez kullanmanız gerekiyor. Bu çayın öğleden önce ve akşam içilmesinde fayda var. Özellikle aynı safa bitkisinin yani portakal nergisinin mide konusunda büyük bir öneme sahip olması sebebi ile içilmesi mutlaka tavsiye edilir. Bununla birlikte zencefil çayının öğleden önce ile akşam arasında içilmesi de iyi bir destek olur reflü rahatsızlığının iyileştirilmesi için.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.