Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

İbrahim Saraçoğlu Saç Uzatma Kürü

Özellikle kadınlar için önemli bir husus olsa da günümüzde saç uzatan erkek sayısının da giderek artması ile birlikte saç uzatma konusu hemen hemen herkes tarafından merak edilen bir konu haline geldi. Saçınızın daha hızlı uzayabilmesi için maske, şampuan ya da krem gibi birçok farklı şey denemiş olabilirsiniz. Her insanın saç ve deri yapısı birbirinden farklı olduğu için bir başkasında işe yarayan yöntemin sizde işe yaramamış olması hevesinizi kırmasın. Zira herkes için uygun bir yöntem bulunur.

Saç uzama hızı birçok farklı etkene bağlı olarak gelişir. Bu duruma sağlık durumu, yaş, cinsiyet ve beslenme gibi etkenler öncülük eder. Sağlıklı bir bireyin saçları ayda 2.5 cm civarında uzar. Çocuklar ise genç hücrelere sahip oldukları için daha hızlı uzayan saçlara sahip. Bununla birlikte yazın da saçların diğer aylara göre daha hızlı uzadığı tespit edilmiştir. Bunun için gerek birazdan bahsedeceğimiz saç uzatan yağları gerek ise İbrahim Saraçoğlu Saç Uzatma Kürünü kullanabilirsiniz.

Saç Uzatmak İçin Ne İyi Gelir?

1. Zeytinyağı

Bilindiği üzere birçok uzman tarafından gerek saç gerek ise beden temizliğinde saf zeytinyağı kullanımına dikkat çekiliyor. Bunun en önemli sebebi ise zeytinyağının içerisinde yer alan E vitamini. Bu vitamin ile birlikte hem saç hem saç derisi hem de saç kökleri oldukça iyi bir şekilde beslenir ve böylelikle saçlarınız çok daha hızlı bir şekilde uzar.

2. Susam Yağı

Susam yağı da zeytinyağına benzer bir şekilde içerisinde oldukça fazla E vitamini bulundurduğu için saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olurken aynı zamanda saçlarda oluşan mantar gibi hastalıkların da daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayarak deri rahatsızlıklarının da giderilmesine yardımcı olur. Bu nedenle saçlarınız güçsüzse ya da bu tür hastalıklara sahipse susam yağını mutlaka kullanmalısınız.

3. Badem Yağı

Kalsiyum ve potasyum gibi minerallere sahip olan, A, B ve K vitaminleri başta olmak üzere birçok farklı vitamini içeren ve aynı zamanda yağ asitleri ile kıl köklerini güçlendiren badem yağı konu saç uzatmak olunca da akla gelen ilk yağlardan biri. Badem yağı yalnızca saç için değil aynı zamanda güzelliğine önem veren kişiler tarafından kirpiklerini uzatabilmek adına da kullanılır. Bu yağı dilerseniz zeytinyağı ile birleştirerek de kullanmanız mümkün.

4. Hint Yağı

Hint yağının içerisinde protein ve E vitamini yer aldığı için konu saç sağlığı olduğu zaman oldukça etkili bir yardımcı olur. Hint yağı kan dolaşımınızı hızlandırırken, saç enfeksiyonlarını da iyileştirici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle saç uzatmak istiyorsanız hint yağını haftada 1 ya da 2 kez kullanabilirsiniz. Bunun için saç köklerinize yumuşak bir şekilde masaj yapabilir ve dilerseniz bu listede yer alan diğer yağları da kullanabilirsiniz.

5. Lavanta Yağı

Lavanta yağı bu listede yer alan diğer yağlar gibi saç uzatma konusunda oldukça önemli bir yol arkadaşı. Bununla birlikte antibakteriyel bir özelliğe sahip olduğu için saç derisinde meydana gelen hastalıkları da önler. Saçınız kuru, seyrek ya da çabucak yıpranıyorsa bu tür sorunları önleyebilmek adına lavanta yağını kullanabilir ve saç köklerinizi güçlendirerek saçınızı daha hızlı bir şekilde uzatabilirsiniz.

6. Argan Yağı

Argan yağı saç derisini nemlendirerek çabucak kırılan, zayıf saçları güçlendirerek daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Sıvı altın takma adını almış bu yağ oldukça değerli olduğu için fiyatı da yüksek. Üstelik her argan yağı satan yer de saf argan yağı satmaz. Bu tür sorunlar sebebi ile argan yağını tercih edemeyebilirsiniz. Yine de argan yağını kullanmak istediğiniz takdirde mutlaka güvenilir bir yeri tercih etmeyi unutmayın. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

7. Jojoba Yağı

Son yıllarda revaçta olan jojoba yağı da saç derisi üzerinde birçok olumlu etkiye sahip olup, kepek ve saç derisi enfeksiyonlarına iyi gelmek ile birlikte saç uzatma konusunda da oldukça işe yarar bir bitkisel yağ. Bu yağ ile birlikte saç diplerinizi güçlendirebilir ve temiz ve sağlıklı bir saç derisine kavuşabilirsiniz.

Saç Uzatma Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • 3 su bardağı su
  • Bir avuç lavanta

Hazırlanışı:

Öncelikle suyu kaynatmanız gerekiyor. Su kaynadıktan sonra ocağı kapatmalı ve lavantayı suyun içine attıktan sonra yaklaşık 15 dakika kadar beklemeye bırakmalısınız. Lavantalı su ılık hale geldikten sonra ise saçlarınızın köklerinden ucuna dek sürmeniz gerekiyor. Yarım saatlik bir sürenin ardından ise saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu kürü haftada bir kez kullanmanız halinde sonuçlarını alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.