Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

İbrahim Saraçoğlu Sedef Hastalığı Kürü

Deri hastalıkları söz konusu olduğu zaman en başa bela olarak akla gelen ilk hastalıklardan biri olan sedef hastalığı kronik ve tekrar eden bir hastalık türü. Saçlı deri, diz, tırnak, ayak, el ve kısacası vücudun hemen hemen her bölgesinde ortaya çıkabilen bu hastalık şiddet ve yayılma oranı olarak kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Sedef hastalığının birçok farklı çeşidinin olması sebebi ile mutlaka bir doktora görünmenizde fayda olur. Sedef hastalığı kimi zaman tedavisi mümkün olabilen kimi zaman ise tedavi edildikten kısa bir süre tekrar edebilen bir cilt hastalığı. Sedef hastalığına iyi gelen besinler ve İbrahim Saraçoğlu Sedef Hastalığı Kürü hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını mutlaka okuyun!

Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir?

Her bireyin vücudu bir diğer kişinin bedenine göre farklı özelliklere sahip olduğu için aşağıda yer alan ya da almayan tüm bitkisel tedaviler bireyden bireye göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle bireysel tedavi yöntemlerini kullanmadan önce ilk olarak bir doktora başvurmanızda fayda vardır.

1. Aloe Vera

Kaktüslü bitkiler ile aynı geni taşıyan aloe vera bitkisinden elde edilmekte olan jel benzeri özü günde 3 defa cildinize uygulayabilirsiniz. İyileştirici bir etkiye sahip olan aloe vera hem pul dökülmelerine hem de kızarıklıklara iyi gelir. Ağızdan alınacak olan aloe vera tabletlerinin ise bu konuda herhangi bir etkiye sahip olduğu tespit edilmemiştir.

2. Elma Sirkesi

Sedef hastalığı sebebi ile vücudun çeşitli yerleri kaşınan kişilerin bu kaşıntılarını dindirmek üzere elma sirkesi kullanması mümkün. Fakat bunun için organik elma sirkesi kullanılması gerekir. Asidik bir yapıya sahip olan elma sirkesini dilerseniz su ile yumuşatabilirsiniz. Sirkeyi saç derinize sürdükten sonra biraz bekleyip ardından saçınızı durulamanız halinde daha etkili bir sonuca ulaşabilirsiniz. Fakat açık yara olan cildinize elma sirkesi sürmemeye dikkat etmelisiniz. Zira bu durum cildinizi hem tahriş edecek hem de yakacaktır.

3. Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı dünyanın birçok yerinde kullanılan olan bir bitki olup içinde yer alan antiseptik özellikler sayesinde cilt için oldukça faydası olan bir yağ çeşidi. Alerji benzeri yan etkilere sahip olan çay ağacı yağının dikkatli ve dozunda kullanılması gerekir. Çay ağacı yağı aynı zamanda sedef hastalarına da iyi gelir.

4. Kapsaisin

Doğal Tedaviler

Acı biberlerin içinde yer alan bir madde olan kapsaisin esasında biberlere acılık veren maddenin ta kendisi. İltihap giderici, ağrı kesici, pullama ve kızarıklık önleyici gibi özelliklere sahip olan bu madde sedef hastalığı için de kullanılır. Zeytinyağı ve cayenne biberi ile yapılacak olan bir karışım ağrı ve kaşıntıyı gidermek için kullanılabilir.

5. Zerdeçal

Doğal Tedaviler

Güçlü bir iltihap giderici ve antioksidan olan zerdeçal hemen hemen tüm sağlık sorunları için önerilmekte olan bir bitki. Yemeklerinizde kullanabileceğiniz gibi dilerseniz tablet halinde de tüketebilirsiniz. Zerdeçal sedef hastalığı belirtilerini dindirmekte olan bir bitki türü.

6. Zeytinyağı

Doğal Tedaviler

Zeytinyağı sedef olan yerleri nemli tutarak kuruluk ve kaşıntının önüne geçer. Bu durum ise iyileştirme sürecini hızlandıracağı için cilt besleyici maddeler de vücudun içine hapsolur. Zeytinyağını kafa derinize sürerek inatçı kabuklanmalardan da kurtulmanız mümkün.

7. Deve Dikeni

Deve dikeni bitkisi karaciğere destek olarak bağışıklık sistemini düzene sokar. Üstelik cildin ilave deri hücreleri oluşumu olan pullanmaya sebep olmasını engelleyerek sedef hastalığına da yardımcı olur. Fakat her halükarda uzman bir doktora danışmanız da fayda vardır.

Sedef Hastalığı Kürü Nasıl Yapılır?

İbrahim Saraçoğlu tarafından sedef hastalığı için tavsiye edilmiş olan kürler kaşıntı ve iyileşme için olmak üzere ikiye ayrılır.

Kaşıntı İçin Sedef Hastalığı Kürü

Malzemeler:

10 – 15 adet çekirdekli kuru üzüm

Hazırlanışı:

İlk olarak bu üzümleri havanda iyice dövmeniz gerekir. Bunu üzüm çekirdekleri parçalanana dek devam ettirmelisiniz. Daha sonra ise günde iki kez bu kürü sedef hastalığı sebebi ile kaşınan yerlere sürerek kaşıntıyı büyük ölçüde giderebilirsiniz. Fakat şeker hastalarının bu kürü kullanması kan şekeri sebebi ile sakıncalı olabileceği için bu hastaların 20 -25 adet siyah üzümün yalnızca çekirdeğini kullanması faydalı olur.

İyileşme İçin Sedef Hastalığı Kürü

İbrahim Saraçoğlu iyileşme için iki farklı kür önerir. Bunlar çörek otlu kür ve lavanta çayı kürü.

Çörek Otlu Kür

Malzemeler:

  • 3 çay kaşığı çörek otu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı:

3 çay kaşığı çörek otunu iyice ezmeniz ve ardından bir yemek kaşığı kadar yoğurt ile sabah ve akşam tüketmeniz halinde bu karışımı sürekli bir şekilde kullanarak sedef hastalığı üzerindeki olumlu etkisinden faydalanabilirsiniz.

Lavanta Çayı Kürü

Malzemeler:

  • 1 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı lavanta

Hazırlanışı:

Bu kür için ilk olarak 1 su bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı lavantayı koymalı ve bu karışımı 10 dakika boyunca kaynatmalısınız. Bu karışım akşam yatmadan önce kullanarak hem rahat bir uyku çekebilir hem de sedef hatalığının geçmesini sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.