Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Şaşırtıcı 7 Faydası ile İngiliz Karbonatı

İngiliz karbonatı son yıllarda günden güne ünü artan ve insanların çok sık kullanmaya başladığı maddelerden bir tanesi. Hatta öyle ki bazı çevrelerde dünyanın en faydalı maddesi olarak gösteriliyor. Aslında diğer adı da sodyum bikarbonat. Her ne kadar ilaç firmaları ile doktorlar tarafından faydaları çok fazla ön plana çıkarılmamaya çalışılsa da aslında halk arasında kansere, böbrek hastalıklarına ve başka pek çok hastalığa iyi geldiğine inanılıyor.

Biz de nedir bu İngiliz karbonatının alametifarikası, merak ettik ve sizler için araştırdık.

Öncelikle tehlikeli bir madde olmadığını söyleyelim. Hatta pek çok ülkede içme suyuna katılıyor ve ölüm oranları ile hastalıkların azaldığı görülüyor. O zaman bu mucizevi maddenin faydalarını ve zararlarını inceleyelim.

İngiliz Karbonatının Faydaları

1. Sindirim sorunlarını gideriyor

Sindirim sorunları pek çoğumuzun zaman zaman başına geliyor. İngiliz karbonatının içinde mide asidini ortadan kaldıran antiasit maddesi bulunuyor. Bu yüzden hem mide ekşimesini, hem şişkinliği, hem de gaz gibi sorunları gideriyor.

2. Gut hastalığına iyi geliyor

Gut hastalığını biz genel olarak fazla et tüketen kişilerde ortaya çıkan bir hastalık olarak biliyoruz. Aslında kanda, idrarda ve dokularda biriken bir maddeden kaynaklı. İngiliz karbonatının da pH’ı dengeleyen bir özelliği var. Böylece İngiliz karbonatı gut hastalığına da iyi gelebiliyor.

3. İdrar yolu enfeksiyonlarını iyileştiriyor

İdrar yolu enfeksiyonları üzerinde de İngiliz karbonatının etkisi büyük. Bunun için suyun içine bir yemek kaşığı kadar atmak yeterli. İdrarın asidini azaltıyor.

4. Böbrek sağlığını koruyor

İngiliz karbonatı ile sık görülen böbrek rahatsızlıklarına neden olan diyabet ve hipertansiyonu azaltmak mümkün. Böylece İngiliz karbonatı sayesinde böbrek hastalıklarına yakalanma riskinizi azaltabilirsiniz. Hatta bazı yerlerde böbrek hastalarının iyileşmek için İngiliz karbonatı tüketmesi bile öneriliyor.

5. Kansere iyi geliyor

İngiliz karbonatının halk arasında en yaygın olarak bilinen faydası kansere iyi gelmesi. Çünkü vücudun pH dengesini bozmadan kanserli hücrelere ve tümörlere direkt olarak müdahale edebiliyor. Özellikle İngiliz karbonatının meme kanseri üzerinde etkili olduğu düşünülüyor. Ancak tabii kanserden kurtulmak ya da kanserle mücadele etmek için İngiliz karbonatı tek başına yeterli gelmez. Kansere yakalanmamak için sağlıklı bir beslenme programı ve sağlıklı yaşam da şart. Bunun dışında kanser tedavisi için de öncelikle tıbbi tedaviye yönlenmek gerekiyor. Eğer doktorunuz izin verirse ya da gerekli görürse yanında İngiliz karbonatını da kullanabilirsiniz.

6. Mide ekşimesine ve hazımsızlığa iyi geliyor

Mide ekşimesini ya da hazımsızlığı gidermenin en pratik yöntemi İngiliz karbonatı kullanmak. Böylece ilaç kullanmadan bu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Çünkü İngiliz karbonatının içinde çeşitli antiasitler bulunuyor. Bu sayede yemek yüzünden ortaya çıkan hazımsızlık sorunları da başarılı bir şekilde giderilebiliyor.

7. Soğuk algınlığını ve gribi tedavi ediyor

Soğuk algınlığı ya da grip ile mücadele etmede yeni nesil yöntemlerden bir tanesi İngiliz karbonatı. Bu sayede hem hastalığın süresi kısalıyor hem de vücuttaki mikroplar kolay bir şekilde dışarı atılıyor. İngiliz karbonatı ile çok daha kısa sürede dinç hissetmek ve günlük hayata geri dönmek mümkün.

İngiliz Karbonatının Zararları

  1. Elbette İngiliz karbonatının pek çok yararı olduğu gibi pek çok zararı da var. Yani hiçbir rahatsızlığınız olmasa da ve çok sağlıklı bir vücuda sahip olsanız da her gün İngiliz karbonatı tüketmeniz size zarar verebilir. Bu yüzden düzenli tüketimden kaçınmak gerekir.
  2. Özellikle hipertansiyon ya da yüksek kan basıncı şikayetleri olan kişilerin İngiliz karbonatı tüketmemesi gerekir. Bu konuda zaten mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bazı özel hastalıkları olan kişilerin doktorlarına sormadan İngiliz karbonatı kullanması doğru olmaz.
  3. Aynı şekilde ödem ya da karaciğer hastalıkları olan kişilerin de İngiliz karbonatı tüketmeden önce doktorlarına danışmalarında fayda var. Çünkü bu madde rahatsızlığı tetikleyici bir etki gösterebilir.
  4. Emziren ya da hamile olan kadınların da doktorlarına sormadan İngiliz karbonatı tüketmemesi gerekir. Aynı şekilde düzenli olarak bazı reçeteli ilaçları kullanıyorsanız ilaçların İngiliz karbonatı ile etkileşime girmemesi için İngiliz karbonatını tercih etmemelisiniz. Uzmanlari 5 yaşında küçük çocuklara da İngiliz karbonatı verilmemesini söylüyor.
  5. Özellikle çeşitli müsabakalara katılacak olan sporcuların katiyen İngiliz karbonatı içmemesi gerekiyor. Çünkü İngiliz karbonatı performans arttırıcı bir özelliğe sahip olduğu için yasaklı durumda.
  6. Örneğin yemek yedikten hemen sonra da İngiliz karbonatı içmemelisiniz. Midenizin hızlı bir şekilde harekete geçmemesi için bir müddet beklemeniz gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.