Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Işık Tedavisi ile Diş Beyazlatma

Kızılötesi, ultraviyole ışınları gibi ışınların zararlı olduğunu düşünsek de bu ışınların doğru miktarlarda kullanılması doğrultusunda oldukça işe yarar sonuçların ortaya çıktığı da görülüyor. Bu yöntemlerden biri olan ışık tedavisi ile birlikte canınıza tak eden diş sararmalarından kolay ve pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz.

İnsanlar, çeşitli diş beyazlatma ve temizleme yöntemlerini kullanarak dişlerinde oluşan taş ve sararmalardan kurtulabiliyordu. Fakat bu durumun diş minesine zarar verdiği anlaşılınca insanlar doğal yöntemlere başvurmaya başladılar. Bu yöntemler doğal ve hiçbir şekilde kimyasal olmayan ürünler ile yapıldığı için kimyasal yöntemlere nazaran daha az etki gösteriyordu. Bu nedenle de insanlar başka çözüm yolları arayışı içine girdiler. Ancak bu arayışlara bir son verecek olan kalıcı diş beyazlatma yöntemlerinden birisi olan ışık tedavisi ile dişleriniz zarar görmeden sağlam ve beyaz dişlere kavuşmak artık bir hayal değil.

Işık Tedavisi ile Diş Beyazlatma Nedir?

Işık tedavisi son zamanlarda sağlık, kozmetik, güzellik alanında oldukça sık kullanılan yöntemdir. Fakat diş ile ilişkisi henüz yenidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dişleri kalıcı bir şekilde beyazlatmak amacı ile kullanılan ışık yönteminin bir diğer tıbbi adı da bleaching’tir. Bu yöntem sayesinde birçok insan hayallerindeki gülümseye sahip oluyor.

Işık Tedavisi İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Işık tedavisi ile diş beyazlatma yöntemi acısız ve ağrısız bir yöntemdir. Işık tedavisi esnasında dişlerinizi beyazlatacak olan mucizevi ışıklar yoktur. Sadece ilaçların etkileşimini sağlayacak olan bu ışınların dişlere uygulanmasından önce dişlere beyazlatıcı bir jel sürülür. Ancak bu jel belirli bir eşik enerjisi ile çalışır. Bunu da sağlayacak olan tedaviye adını veren ışıkları hekiminiz ilgili dişlerin üzerine kontrollü bir şekilde tutacaktır. Sadece diş yüzeyinde bulunan jele etkisi olan lazer ışınları dişin içini etkilemez. Dolayısıyla dişlerinizde herhangi olumsuz bir yan etki görmeniz mümkün değildir. Her seansta uygulanacak bu işlem için seans sürelerini ve kaç tane olacağını hekiminiz diş durumunuza göre sizlere bildirir. Böylece ilk seanstan itibaren dişlerinizde beyazlama görülür.

Işık Tedavisi İle Diş Beyazlatma İşlemi Zararları

Işık tedavisi ile diş beyazlatma işlemi diş yapısına en az şekilde zarar veren diş beyazlatma işlemlerinden biridir. Ancak ne yazık ki bu işlemin de zararı olabilir. Diş yapısının tabakaları incelmese de hassasiyet dişte hissedilir derecede gelişecektir. Kişi bunu daha çok sıcak ya da soğuk yiyecek ya da içecek tükettiği zaman hissedecektir. Ancak dediğimiz gibi en az riskli olan ve teknolojik açıdan da daha çok gelişmiş olan en verimli diş beyazlatma yöntemi ışık tedavisidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.