Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Ispanak Diyeti

07.05.2017

Yediden yetmişe artık bir salgın gibi büyüyen bir sağlık problemi ile karşı karşıyayız. Sadece dış görünüşten ibaret olmayan kilomuz aynı zamanda birçok hastalığı da beraberinde getirir. Kişinin yaşına ve boyuna göre bir ideal kilosu bulunur. Bu ideal kilonun dışına çıkması durumunda kişi birçok sorunu kilosu ile birlikte taşır. Bu nedenden dolayı kişinin mutlaka kilosuna dikkat etmesi gerekir. Ancak bunu sadece ameliyatlar ile ya da diyetler ile değil mutlaka düzenli beslenme ve beraberinde spor yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sizlere oldukça yarar sağlayacak bazı besinleri de tüketmeniz sizlere detoks etkisi yaratabilir.

Ispanak güç veren bir besin kaynağından çok içerisindeki mineraller sayesinde vücudun genel vitamin ihtiyacı karşılar. Ispanak içerik açısından oldukça zengindir. İçerisinde A, C ve son olarak da K vitamini bulunur. Özellikle gelişim çağında olan tüm çocukların bunu sık sık tüketmesi gerekir. Bunun haricinde diyet yapmak isteyen kişiler için ıspanak oldukça doğru bir tercih olur. Ispanak aslında çoğu kişi tarafından bilinmese de iyi bir protein kaynağı olma özelliğini taşır. Bu özelliği ile diyet listelerinin de baş tacı olur. Şimdi sizlere üç günde beş kilo verdirecek potansiyele sahip olan ıspanak diyeti listemizi paylaşacağız.

Ispanak Diyeti Nedir?

1.Gün

Kahvaltı:  150 gram kadar süzme peynir ve beraberinde fırında pişmiş tarçınlı elma

Öğle Yemeği: 200 gram kadar haşlanmış patates

Ara Öğün: 200 gram kadar meyve salatası ya da ıspanaklı sebze salatası

Akşam Yemeği: 150 gram kadar haşlanmış sığır eti ve rendelenmiş havuç ile ıspanaktan oluşan bir porsiyon salata

2.Gün

Kahvaltı: Bir adet haşlanmış yumurta, biraz limon suyu, zeytinyağı ile hazırlanmış 20 gram kadar taze ıspanaktan yapılmış sebze salatası

Öğle Yemeği: 200 gram kadar tavuk eti, bir porsiyon ıspanak ile hazırlanmış sebze salatası

Ara Öğün: Bir bardak mevsim sebzelerinden sıkılmış su

Akşam Yemeği: Sebze yemeği, ve ıspanak salatası

3.Gün

Kahvaltı: Biraz sıvı yağı ile hazırlanmış bir porsiyon ıspanak salatası ve 150 gram havuç rendesi

Öğle Yemeği: Bir tabak yağsız pilav ve yanında ıspanak salatası

Akşam Yemeği: 200 ml kadar az yağlı organik yoğurt, bir adet orta büyüklükte elma

Ispanak Diyeti Tavsiyeleri

Bu diyeti uygularken kişinin bazı hususlara ayrıca dikkat etmesi gerekir. Örneğin kişi ıspanağı tüketirken olabildiğince az pişirmeye özen göstermelidir. Aksi halde yüksek ısıda vitaminlerin hiç bir besin değeri kalmayacak ve sadece karnınızı doyurmuş olacaksınız. Bu da sağlıksız bir diyet anlamına gelir. Aynı zamanda kişi bu süreç içerisinde ölçülere sadık kalmalı ve vücudundaki toksinleri atmak adına iki buçuk litre kadar su içmelidir. Bunu düzenli olarak yaptığı takdirde hızlı bir şekilde kişi kilo problemini aşabilir. Aynı zamanda her diyet listesinde olduğu gibi bu diyeti uygularken de mutlaka kişi yapacağı egzersiz ve spor ile bu diyeti desteklemeli ve hızlı bir şekilde kalori yakmak adına hareketlerinde belli bir tempoda olmasına dikkat etmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.