Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

İyi Bir Seks İçin Bilinmesi Gerekenler

İnsanlar cinsellik ile alakalı konuşmayı pek ahlaki bulmadıkları için genellikle sekse ve cinsel yaşama dair pek çok bilgi ya kulaktan dolma ya da yanlış oluyor. Bu da insanların çok daha sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmasının önüne geçiyor. Oysa cinsellik tüm insanlar için oldukça önemli. Üstelik cinsel hayatın iyi olması kişinin sosyal yaşamına ve başarılarına da büyük ölçüde etki ediyor. Bu nedenle hem cinsellik konusunda yanlış bildiklerimizi düzeltmemiz, henüz öğrenmediklerimizi keşfetmemiz ve doğruları uygulamamız gerekiyor. İşte günlük hayatta işinize çok yarayacak olan seks ile alakalı bilmeniz gereken bazı noktalar.

Psikolojik Durum Cinselliğe Etki Eder Mi?

Hem çiftlerin mutlu bir hayat sürebilmeleri için hem de cinsel yaşamlarını daha sağlıklı bir hale getirebilmeleri için psikolojik detaylar hakkında da fikir sahibi olmaları gerekir. Çünkü cinsel yönden yaşanan başarısızlıklar ya da uyuşmazlıklar ağırlıklı olarak psikolojik birtakım sebeplere dayanıyor. Bu nedenle de seks psikolojisi azami ölçüde önemli oluyor. Ağırlıklı olarak cinsellik konusunda yeteri kadar tecrübesi olmayan kişilerin karşılaştığı sorunlardan olsa da cinsellikle alakalı tecrübeli kişiler de cinsel yaşamlarında psikolojik durumlarının olumsuz etkisini görebiliyorlar.

Yani bu soruya her ne olursa olsun psikolojik durumun cinselliğe etki edeceği cevabını verebiliriz. O nedenle çiftler sağlıklı bir cinsel yaşam için sağlıklı bir psikolojiye sahip olmalı. Bu yüzden de bazen profesyonel destek almak gerekebilir ki bu çok normaldir. Alınan psikolojik desteklerin ardından çiftler artık psikolojik sorunlarını çok daha kolay bir şekilde atlatabilir hale gelirler ve bu da cinsel yaşamlarının tekrar sağlıklı haline dönmesine yardımcı olur.

Kadın ile Erkeğin Uyarılması Arasında Fark Var Mı?

Kadınların uyarılması ile erkeklerin uyarılması elbette çok farklı. Ağırlıklı olarak erkeklerde oluşan cinsel tahrik kendiliğinden meydana geliyor. Yani testislerdeki iç salgılar sonucunda beliriyor ve fizyolojik bir gerilim meydana getiriyor. Bununla birlikte de cinsel birleşme isteği oluşuyor.

Ancak kadınlarda durum biraz daha farklı. Hatta her kadının cinsel istek uyanma durumu, nedenleri ve etkenleri kişiden kişiye göre değişiklik gösterebiliyor. Erkeklerin aksine kadınlar bir erkeğe karşı ilgi duyduklarında peşi sıra cinsel arzu da meydana gelmiyor. Aslında kadının cinsel istek yaratacak şekilde uyarılması için zevk noktalarının okşanarak uyarılması gerektiğini söyleyebiliriz.

Kadınlar Nasıl Orgazm Olur?

Tıpkı uyarılma gibi cinsel birleşmede orgazm olma hali de kadınlar ile erkekler arasında büyük farklılık gösteriyor. Hatta kadınlar ile erkeklerin orgazm olma süreleri arasında da büyük farklar var. Erkekler kadınlara göre çok kısa sürede orgazm olabiliyorlar. Fakat kadınlarda bu süre çok daha uzun oluyor. Hatta pek çok kadın orgazm cinsel ilişkilerinde birleşmeyi orgazm olamadan tamamlayabiliyor. Burada genellikle erkeğin erken orgazm oluyor olmasının da etkisi var. O nedenle kadınlar arasında kadınların orgazm olmasının çok güç olduğuna dair söylentiler de dolaşıyor. Ancak kadının orgazm olmasına bir mucize gözü ile bakmamak gerek. Sadece sürenin biraz daha uzun olduğunu bilmek gerekiyor.

Kadınlardaki cinsel arzu ve istek hormonal durumlara göre de değişiklik gösterebiliyor. Bazı kadınlar adet dönemi öncesinde yüksek cinsel istek duyarken bazı kadınlar ise tam da adet sırasında cinsel istek duyabiliyorlar. Ancak her ne kadar bu dönemlerde cinsel arzu yüksek olsa da özellikle regl sırasında cinsel birleşme olması hijyenik ve sağlıksal nedenlerden dolayı çok fazla tercih edilmiyor.

Her kadının uyarılma süresi ve yöntemi farklı olduğu gibi uyarılma noktalarında da farklar olur. Bazı kadınlar göğüslerinden uyarılırken bazıları da kalçalarından uyarılırlar. Hatta bazı kadınları fısıltıyla söylenen aşk sözleri tahrik ederken bazı kadınları ise terbiyesiz konuşmalar daha çok tahrik edebilir. Ancak genel itibari ile bir kadının orgazm olabilmesi için sevginin, hislerin ve cinsel anlamda yoğunlaşmanın bir arada olması gerekir. Bu yüzden erkeğe göre biraz daha zor olduğunu söylemek elbette ki mümkün; fakat kesinlikle imkansız değil.

Cinsel yaşamın da mutlu bir şekilde devam edebilmesi için erkeklerin kadınlar ile ilgili bu önemli noktalardan haberdar olması gerekir ve partnerlerine o şekilde yaklaşmaları gerekir. Hatta bazı kadınlar cinsel ilişki sırasında orgazm olamıyorken G noktalarına ya da klitorise yapılan birkaç dakikalık dokunuşlar ile gayet memnun edici şekilde orgazm olabilirler. Bu yüzden erkeğin kadının vücudunu, onun çalışma prensiplerini ve zevklerini iyi bir şekilde tanıması gerekir.

Kadınlar Neden Cinsel İsteksizlik Hisseder?

Toplumumuzda yoğun olarak kadınların başına gelen cinsel isteksizlik bazı çiftlerin en büyük problemlerinden bir tanesi. Özellikle yeni evlenmiş ve ilk defa cinsel birleşme yaşayacak çiftlerde bu durum çok daha büyük bir sorun yaratabiliyor. Ancak bunun yalnızca ilk cinsel birleşmede olması gerekmez. Pek çok kadın bazı sebeplerden dolayı bir anda cinsel anlamda soğuma yaşayabilir. Bunun en temel nedenlerinden bir tanesi de genellikle partnerinin isteklerini ve ihtiyaçlarını önemsemeyen, kendi orgazm olduktan sonra partnerinin üzerinden ilgisini tamamen çeken erkekler olur. Eğer ki kadın yaşadığı cinsel ilişkilerin hiçbirinden zevk almazsa, yatakta kendisini mutlu hissetmiyorsa ve isteklerine ulaşamıyorsa zaman içinde partnerin uzaklaşabilir ve cinsel isteksizlik baş göstermeye başlayabilir. Ne var ki erkeğin biraz daha dikkatli davranması ile her iki tarafı da tatmin eden bir cinsel yaşama sahip olmak oldukça kolay.

Genellikle kadınlar cinsellikten, erkeklerin çok hızlı bir şekilde yani hiçbir ön sevişme yaşamadan cinsel ilişkiye başlaması yüzünden, erkeğin sürekli olarak erken boşalması yüzünden ve erkeğin kendisine karşı çok fazla umursamaz davranması yüzünden cinsellikten soğumaya başlıyorlar. Fakat elbette bu bir tepki olarak değil de bir sonuç olarak ortaya çıkıyor. Hatta bu mutsuzluk yatak ile sınırlı kalmıyor gittikçe günlük yaşama ve genel ilişkiye de yansıyıp çiftlerin ayrılığı ile sonuçlanabiliyor. O nedenle ekeklerin ön sevişmeyi mümkün mertebe uzatmaya çalışması, sabırlı davranması ve kadının uyarmak için de elinden geleni yapması gerekiyor. Erkekler mutlaka birlikte oldukları kadınların cinsel yaşamda önceliklerinin ve isteklerinin neler olduğunu bilmeli.

Üstelik kadınlar, cinsel ilişkilerinde orgazm olabildiklerinde bunun erkeğe yansıması da çok kolay olabiliyor. Her iki tarafın da mutlu olması, cinsel yaşamı çok daha renkli ve çok daha eğlenceli bir hale de getirebilir. Bu konuda hiçbir çiftin kesinlikle sınır tanımaması gerekiyor.

Erken Boşalmanın Nedenleri Nelerdir?

Bazı erkeklerin en büyük problemi olan erken boşalma pek çok farklı sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilir. Ancak erkekteki erken boşalmanın en yaygın olarak görülen sebepleri arasında özgüven eksikliği, cinsel ilişkide başarısız olma, partneri yeteri kadar tatmin edememe tedirginliği, sinirsel gerginlik ve kadındaki cinsel isteksizlik bulunur.

Daha İyi Bir Cinsel Yaşam İçin Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikli olarak kadınların daha iyi bir cinsel yaşama sahip olmak için kendilerine fazlasıyla güvenmeleri gerekiyor. Bu yüzden kadınlar cinsel yaşamlarını tehlikeye atmamak için selülit, istenmeyen tüyler ve fazla kilo gibi problemlerini fazla kafaya takmamalı ya da bunları en kısa zamanda çözüme kavuşturmalıdır. Kadınlar istedikleri sürece kendilerini tatmin ve mutlu eden bir seks hayatına sahip olabilirler. Fakat öncelikle bunun için biraz çaba sarf etmeleri gerekebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.