Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Jel ile Diş Beyazlatma

Direkt olarak dişe rengini veren pigmentasyonlara etki eden ve renk yapısını bozan alkol, sigara, çay ve kahve gibi alışkanlıklar diş minesine sadece çürümesine sebep olmuyor aynı zamanda diş kemiğinin renginin de değişmesine neden olarak kişinin diş rengini bozuyor. Bu da öncelikle tartara sonrasında da sararmalara neden oluyor. Bu sararmalara önlem olarak her ne kadar en kaliteli diş fırçalarını, diş macunları ya da gargaraları kullansanız da dişleriniz bu alışkanlıkları bırakmadığınız takdirde hiç bir şekilde kalıcı olarak beyazlamaz. Fakat şimdi sizlerle paylaşacağımız oldukça kolay ve pratik bir yöntem olarak jel ile diş beyazlatma yöntemi sayesinde dikkat ettiğiniz takdirde sağlıklı beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Jel ile Diş Beyazlatma Nedir?

Kulağa oldukça ilginç gelse de oldukça mantıklı ve sağlıklı olan bu yöntem ile birlikte milyonlarca insan sağlıklı dişlere kavuşuyor. Bu yöntem için hiç doktora gitmenize gerek yok diyemeyeceğiz. Ancak tedavinin ilk aşamasında doktora danışmanız yeterli olur.

Jel İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Jel ile diş beyazlatmak üzere gittiğiniz doktorunuz sizlere diş yapınıza uygun bir kalıp verecektir. Bu sizlerin diş yapısına uygun olacağı için kesinlikle kimseyle paylaşmamanızda fayda var. Takma diş gibi görünen ancak içi boş olan bu kalıp ile birlikte doktorlarınızın önereceği beyazlatıcı jeli de eczaneden temin edebilirsiniz. Daha sonra gece yatmadan önce mutlaka bu jeli dişlerinize sürmeniz ve doktorunuzun sizler için döktüğü bu kalıbı da ağzınıza takarak uyumanız gerekir. Yalnızca uyurken yapılacak diye bir kaide yoktur. Ancak jelden en yüksek performansı elde edebilmek amacıyla günde en az 7-8 saat kadar bu kalıbın jel ile birlikte dişlerinizde beklemesi gerekir. Bunun için günün en uygun bölümü ise uykunuz olacaktır. Dilerseniz bunun için ayrıca zaman ayırabilirsiniz. Daha sonrasında sizler de kısa bir süre içerisinde diş minenize etki eden bu jelin faydasını görecek ve beyazlamayı fark edeceksiniz. Doktorunuz sizlere bu yöntemi ne kadar süre uygulayacağınız hakkında bilgi verecektir. Bu bilgiler doğrultusunda ortalama 1-4 hafta aralığında bu uygulamayı yaparsınız. Bu sırada dişlerinizde herhangi bir hassasiyet oluşursa mutlaka doktorunuza danışarak bu sorununuzu paylaşın.

Jel İle Diş Beyazlatma İşleminin Riskleri

Bu işlem evde kolayca kendinizin uygulayabileceği basit bir işlemdir. Ancak dişinizin yapısını değiştirmek kadar etkili bir yöntem değildir. Bu işlemin pek bir riski yoktur. Kişi eğer bekletilmesi gerekilen kalıp dişi gereğinden fazla bekletirse dişin aşınmasına neden olabilir. Bunun haricinde kişinin bu uygulamayı gece yapma şansı yoksa gün içerisinde ekstra vaktini alabilir. Çünkü 6 – 8 saat boyunca bu kalıbın jel ile birlikte bekletilmesi gerekiyor. Bu da kişinin gün içinde ağız hareketlerinin kısıtlanması anlamına gelir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.