Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Kadınların Sevdiği Seks Pozisyonları

Cinsellik aslında pek konuşulmayan ancak sağlık bütünü ile birlikte düşünülmesi gerekilen bir konudur. Erkekler ve kadınlarda cinsellik her ne kadar ortak bir zevk olsa da bu iki cinsiyeti birbirinden ayıran bazı hususlar vardır. Cinsellik sadece insanların üreme amaçlı değil aynı zamanda hazlarının da birleşmesi ile hormonların neden olduğu bir faaliyettir. Bu nedenden dolayı oldukça hoş karşılanmalı ve bilgilenmek için sık sık konuşulmalıdır. Cinsellik konuşulmadığı takdirde her konuda olan bilgisizlik gibi bu konuda da istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bilgisizlik sebebiyle partnerinizin canını yakmanız da mümkündür. Cinsel konuları ve bireysel cinsel düşünce ve isteklerinizi partnerinizle paylaşmalı ve bu konuya dikkat etmelisiniz. Bu konu evli çiftlerin arasında bile pek konuşulmamaktadır. Ancak bu mutsuz bir cinsel hayat ve dolayısıyla ilişkinin heyecanının da azalması ile sonuçlanabilir. Bu konuları partnerinizle konuşmanız hem partnerinizin hoşuna gidecek hem de partneriniz ile birlikte bir uyum içerisinde olmanızı sağlayacaktır.

Kadınlar ve Cinsellik

Kadınlar gerek toplumsal baskı yüzünden gerek bilgilerin yanlış olarak aktarılması yüzünden cinselliğe korku ile bakmaktadırlar. Ancak bu oldukça yanlış bir olgudur. Eğer güven duyduğunuz bir partneriniz varsa cinsel konuları rahatlıkla konuşabilirsiniz. Seks esnasında uyarıların ve dürtülerin gidişatına göre hareket edilse de kadınların sıkça tercih ettiği bazı pozisyonlar vardır. Bu pozisyonlar yapılan araştırmalar ile birlikte de örtüşmektedir. Sizler ile bu yazımızda kadınların en sevdiği seks pozisyonlarından bahsedeceğiz. Kadınların seks organları yapı itibari ile küçük detaylar ile birlikte kadınların daha haz duymasını sağlamaktadır. Bu pozisyonlar da bu etkileşimi arıtmaya yetecektir. İşte o pozisyonlar

Kadınların Sevdiği Seks Pozisyonları

Kadınların sevdiği seks pozisyonları

Kadınların sevdiği pozisyonlar farklı isimler ile adlandırılmıştır. Bu pozisyonlar bu isimleri ile benzerliği nedeni ile bu şekilde adlandırılmaktadır

1. Misyoner

Misyoner pozisyonu her ne kadar klasik bir pozisyon olsa da partnerinin tamamen göz teması da kurmanızı ve sevgi ile birlikte cinselliği hissetmenizi sağlayacaktır. Bu pozisyon partnerinizin size olan güvenini ve sevgiyi hissetmenizi sağlayacaktır. Bu pozisyonda kadın sırt üstü yatar ve erkek üstte olacak şekilde pozisyon alır ve bu şekilde kadınların en çok sevdiği seks pozisyonlarından biri de gerçekleşmiş olur.

2. Köpekleme

Kadınlar için seks sadece birlikte olma anlamı taşımaz. Aynı zamanda kadınlar seks esnasında güzel sözler duymaktan ve partneri ile göz teması kurmaktan hoşlanırlar. Bu pozisyon her ne kadar bu deyimden uzak olsa da kadınlardan bazıları bu pozisyondan oldukça zevk alırlar. Bu pozisyonda kadın dizlerini kırarak bir yere uzanır erkek ise bu pozisyonda arkaya geçerek kadını belinden tutar bu şekilde birliktelik yani köpekleme pozisyonunda gerçekleşir. Bu pozisyon sık tercih edilen bir pozisyon değildir. Ancak erkekler bu pozisyondan oldukça haz duyarlar. Kimi kadınlar ise erkeklerin bu pozisyondan zevk aldığı görerek daha da büyük bir haz yaşayabilirler. Bu nedenden dolayı bu pozisyonda tercih edilebilir.

3. Ustalık

Romantiklik sadece ilişki de değil aynı zamanda seks pozisyonlarında da kadınların tercihi oluyor. Bu nedenden dolayı genellikle iletişim kurulacak pozisyonlar kadınların hem duygusal olarak tatmin olmalarını sağlıyor hem de cinsel olarak bu tatmini yaşıyorlar. Mastery pozisyonu da bunlardan sadece biri. Bu pozisyonda kadın sırt üstü uzanır ve erkek üstte olacak şekilde pozisyon alır. Ancak kadın sırtını yataktan destek alarak yaslar ve ellerini erkeğin omzuna bacaklarını ise beline arkadan sararak tam anlamı ile kavramış olur bu da kadınların sıklıkla sevdiği ve tercih ettiği bir seks pozisyonu olarak bilinmektedir

4. Zevk

Bu pozisyon kadınlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Kadınların adından da anlaşılacağı üzere bu pozisyondan zevk aldıkları bilinmektedir. Kadın kanepe ya da herhangi bir yatağa oturur ve bacaklarını aralar erkek ise dizlerinin üzerine çökerek kadının bacakları arasında pozisyonunu gerçekleştirir. Bu da kadınların en zevk aldığı seks pozisyonlarından biridir.

5. Kaşık

Kadınların seks esnasında sadece zevk almaya odaklı bir ilişki yaşamaktan uzak dururlar. Kadın seks pozisyonunda sevildiğini ve karşılıklı olarak bir duygu alışının olduğunu hissetmesi gerekmektedir. Aksi hem kadını mutsuz edecek hem de kadınların seks esnasında salgılanan hormonlarının istenilen ve ideal düzeyde salgılanmasını engellemektedir. Bu pozisyon bu anlamda kadınları mutlu edecek bir pozisyondur. Kadın bir yatağa uzanır ve yan şekilde uyur pozisyonda döner ve arkadan erkek sarılır ve bu şekilde ilişki gerçekleşir. Göz teması kurulmasa da kadınlar arkadan sarılmasının yettiği bu pozisyonda oldukça zevk alırlar. Hem de çiftin uyumlu olduğunu simgeleyen bu pozisyonda erkelerde en az kadınlar kadar zevk almakta bu da sağlıklı ve mutlu bir cinsel hayatı da göstermektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.