Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Kadınların Yatakta Yaptığı Yanlışlar

Herhalde erkeklerin sürekli egemen olma isteğinden dolayı cinsel hayatlarda yaşanılan birçok sorunun temeli kadına dayandırılır ya da erkekler tarafından suç kadının üstüne atılır. Kadınların da en az erkekler kadar yatakta ve cinsel yaşantılarında yaptığı hatalar ne yazık ki mevcut.

Cinsel hayatınız sizin için de partneriniz için de çok önemli. Her ne kadar toplumda cinsel yaşantının kadın için çok önemli olmadığı gibi bir yargı oluşsa da yapılan araştırmalar bunun tam tersini söylüyor. İyi ve kaliteli bir cinsel hayatı olan kadınların çoğu kendilerini normal yaşamlarında daha güzel, daha çekici, daha başarılı ve daha mutlu hissediyor. Yani kısacası cinsel hayatınızın iyi olması demek, sizin de iyi olmanız demek. Biz de bunu bildiğimiz için daha iyi ve daha kaliteli cinsel hayatınızın olması için yaptığınız yanlışları listelemek istedik.

Kadınların Yatakta Yaptığı Yanlışlar Nelerdir?

1. Utangaç olmanıza gerek yok

Karşınızdaki insan emin olun ki sizi çok seviyor ve bir o kadar da istiyor. Bu durumda sizin ondan çekinmeniz ve utanmanız biraz “fazla naz aşık usandırır” durumuna gelmenize neden olabilir. Ayrıca utangaç olmanız demek gergin olmanız demektir. Gergin bir halde cinsel ilişkiye girdiğiniz takdirde ise orgazm süreniz çok kısa sürecektir, tabii olabilirseniz. Yaşadığınız cinsel ilişkinin sizi tatmin etmesi ve bundan zevk almanız için gerilmeyin ve partnerinizden utanmayın.

2. Her şeyi karşı taraftan beklemeyin

Bu ilişkide siz de varsınız. Yatakta ölü gibi yatmak cinsel ilişkiye girmek değildir. Eğer cinsel ilişkiye girmeyi bir görev olarak görüyorsanız -ki en büyük hatanız olacaktır- bundan hemen vazgeçmelisiniz. Yatakta kontrolün tamamını erkeğe bırakmak, sizi yönetmesini istemek, isteklerinizi söylememek bir yerden sonra ilişkinizi rutinleştireceği gibi partneriniz için de can sıkıcı bir durum olmaya başlayacaktır. Bu yüzden yatakta kontrolü ele almak hem sizi hem de partnerinizi heyecanlandıracağı için aynı zamanda daha tutkulu bir ilişki geçirmenize yardımcı olacak. İstekleriniz doğrultusunda partnerinizi yönetmeniz ve kontrolü elde bulundurmanız cinsel hayatınızın kaliteli olması açısından emin olun çok önemli.

3. Cinselliği erkeğin başlatmasını beklemek

Cinsellik toplumumuz gereği kadınlar için özellikle bir tabu haline gelmektedir. Kurallara dayandırılan bu olay kadınlar için önce erkek tarafından başlatılmalı. Öyle bir şey yok! Cinsellik her iki taraf için de çok özel bir ihtiyaç ve sadece erkeklere yüklenmemeli. Emin olun cinselliğiniz için sizin adım atmanız hem partnerinizi heyecanlandıracak hem de ilişkinize hareket getirecektir.

4. Streslerinizle yatağa girmek

Stres hemen hemen her şeyin baş belası hayatımızda. Özellikle ikili ilişkilerimize stresin bize olan getirilerini yansıtmak yaptığımız en kötü şeylerden biri. Öyle ki sadece iş hayatımızda değil, aşk ve arkadaşlık hayatımıza da stres karıştığı zaman durum içler acısı oluyor. O yüzden siz siz olun kafanızı boşaltmadan, zihninizi rahatlatmadan yatağa girmeyin. Bu hem size hem partnerinize hem de ilişkinize zarar verecektir. İlişkiye girmeden önce gerek partnerinizle konuşarak gerek başka yöntemlerle zihninizi boşaltmanız size daha kaliteli bir cinsel hayat sunacaktır. Hem streslerinizden uzaklaşacaksınız hem mutlu olacaksınız. Kim istemez ki?

5. Konuşmamak

Konuşun efendim konuşun. Ne hissediyorsanız, ne istiyorsanız bunu partnerinize söyleyin. Sonuçta partneriniz bir kâhin değil ve sizin aklınızı okuma gibi bir yeteneği de yok. Bu yüzden konuşmadan, iletişim kurmadan partnerinizin sizin ne istediğini anlamasını beklemek biraz çocukluk. Açık olun, konuşun, kendinizi anlatın konuşmak size de çok iyi gelecek şüpheniz olmasın.

6. Kendinizi zorlamak

Eğer istemiyorsanız o an cinsel ilişkiye girmek zorunda değilsiniz. Az önce de dediğimiz gibi cinsel ilişkiyi bir görev olarak görmeyin. Siz de istiyorsanız cinsel ilişkiye girin eğer istemiyorsanız bırakın kalsın. Kendinizi zorlamanız partnerinize de yansıyacaktır. Bu durum da iki taraf da huzursuz olacak ve cinsel ilişkiden yeterince tatmin olmayacaksınız ve emin olun bu durum bir sonraki cinsel ilişkinize de yansıyacaktır. Bu yüzden kendinizi zorlamamanız gerektiğini asla ve asla unutmayın.

7. Yeniliklere açık olmamak

Yenilikler herkes için zordur. Fakat  sürekli aynı sex pozisyonları ile ilişki yaşamak cinsel yaşantınıza zarar verir. Partnerinizin ve kendi isteğinizin doğrultusunda cinsel hayatınızda yeni şeyler denemek ilişkinize de heyecan verecek. Yeni şeyler denemek sıkıcı hale gelen cinsel hayatınızı da renklendirir. Tabi partnerinizin de isteğini önemsediğiniz sürece.

8. Kendinize ve vücudunuza güvenin

Güvenin, sizin vücudunuz en güzel vücut ve siz en güzelsiniz partneriniz için. Bu yüzden sizin kusur olarak gördüklerinizi partneriniz fark etmiyor bile hatta siz kendinizi hiç seksi bulmazken partneriniz için kendinize güveninizle doğru orantılı olarak çok seksisiniz. O yüzden kendinize ve vücudunuza güvenin, siz en güzelsiniz!

9. Numara yapmayın

Eğer zevk almıyorsanız ya da orgazm olmadıysanız ‘mış’ gibi yapmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Numara yapmanız durumunda partneriniz sizin bu durumdan hoşnut olduğunuzu düşünecek ve aynı şeyleri yapmaya devam edecek. Sanırım bunu hiç ama hiç istemezsiniz. Bu yüzden nasıl hissediyorsanız partnerinize karşı da öyle davranın.

10. Kalp kırmayın

Eğer hoşunuza gitmeyen bir şeyler varsa bunu pat diye partnerinize söylemektense hoşunuza gidecek şeyler yapmaya yönlendirebilirsiniz. Hem böylece kontrolü ele almış olursunuz hem de partnerinizi kırmadan bu işi halletmiş olursunuz. Tabi daha sonra partnerinize hoşunuza gitmeyen davranışları onu kırmadan söylemeyi ihmal etmeyin. Söylemediğiniz her an aynı şeyleri yapmaya devam edecektir, hayatınızı yok yere zorlaştırmak istemezsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.