Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Kalça Estetiği

İnsanların vücut ölçülerinin nasıl olması gerektiğine dair kalıplaşmış bir figür vardır. Kadınlar insanlar için geçerli olan ölçülere sahip olmak için birtakım operasyonlar geçirmeyi tercih ederler. Mesela kadınların kaşlarının dış kenarları yukarı doğru kavisli olduğunda daha çekici görüneceğine dair bir ortak görüş bulunmaktadır. Bu düşüncenin aksine kanıtlayan birçok örnek olsa bile ortak görüşe inanılmaktadır. Burnun hafif bir şekilde yukarı kalkık bir şekilde olması, el parmaklarının uzun ve aynı zamanda ince olması, boynun da vücut ölçülerini dengeleyecek bir uzunlukta olması gerekmektedir. Kadınların için belirli ve sabit bir ölçütün olmasına rağmen kalça kısmı için herhangi bir ölçüt bulunmamaktadır. Kalçada olması gereken tek kriter yuvarlak ve biraz kalkık bir şeklinin olmasıdır. Bunun için de birçok estetik uygulama yapılmaktadır.

Kalçanın her iki yuvarlığının birleştiği yerde yer alan çataldan, çatalın her iki yanında olan Venüs gamzelerine, kalçanın bacakla birleşmiş olduğu yerdeki bağlantı açısı, her iki yuvarlağın birbirine temas şekli, kalçanın yanlarında oluşan çukur ve aynı zamanda oval olması gibi birtakım özellikler kalça için belirlenmiştir. İdeal ve ortak algının ortaya çıkarmış olduğu kalçayı istenilen şekle sokmak için fazla yağların alınması, basık ya da oyuk kısımlara yağ enjeksiyonu uygulaması, silikon protezlerin yerleştirilmesi, cilt çıkarılması, büyük volumlerde sentetik dolgu enjeksiyon, iplerle askılama, belde fazla orandaki dokunun içe katlanması gibi birçok yöntem bulunmaktadır.

Kalça Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Teknolojinin artması ile birlikte yapılan her uygulama anında internet ortamında yer almaktadır. Kalça estetiğinde sonucun güzel ve kriterlere uygun olması sonucunda herkesin tercih ettiği bir operasyon haline geldi. Kalça operasyonunu herhangi bir sağlık problemi olmayan ya da sağlık sorunu, operasyona engel olmayan her kişi yaptırabilir. Kalça estetiğinde uygulanan yöntem gene olarak anestezi altında olacağı için kişilerin sağlık sorununun engel olmaması gerekmektedir. Çok ciddi hastalıkların ilacını düzenli olarak kullanması gereken kişiler doktorlarına danışarak kalça estetiği operasyonu yaptırabilir.

Zayıf ve düz bir kalçaya sahip olan bayanlar kalça estetiği operasyonunu yaptırmak isterler. Her bayan kalçaların, özellikle pantolon giyildiği zaman daha belirgin ve dolgun olmasını ister. Bu görüntü zayıf kişilerde, vücut yapısına bağlı olarak ortaya çıkmaz, bunun için kalça estetiği için birtakım operasyonlar uygulamak isterler. Zayıf kişilerde daha çok liposuction ile yeterli oranda yağ elde etmek mümkün olmadığı için kalçaya silikon protezler yerleştirilir. Kalçaya protezin yerleştirilmesi ile kalça istenilen şekle sahip olur. Liposuction uygulaması daha çok kilolu kişilere uygulanan bir yöntem olmaktadır. Çok hızlı kilo verip, alan kişilerin kalça kısmında düzleşme meydana gelir. Aynı zamanda karın, kalça ve bacak içi kısımlarındaki deride de sarkmalar ortaya çıkar. Bu durumda da sadece kalçaya müdahale edilmez, aynı zamanda karın, kalça ve iç bacak bölgesine de müdahale edilmesi gerekmektedir. Kalçaya uygulana operasyon ile kalça istenilen şekle sahip olacaktır. Bazı insanların kalçaları genetik özellikler nedeni ile kalçanın bel ile yapmış olduğu açı çok fazla geniş olmaktadır. Kalçaya yandan bakılması durumunda, kalçanın çok belirsiz bir şekli olduğu hemen fark edilir. Kilonun fazla olmasına bağlı olarak kalçada çok fazla yağ bulunmaktadır. Bu nedenle kalça estetiğinde uygulanan liposuction yöntemi ile fazla yağlar alınarak, kalçanın şekillenmesi için kullanılmaktadır.

Kalça Estetiği Yöntemleri

Güzelliğin tanımı herkese göre farklılık göstermektedir ve aynı zamanda görecelidir. Ancak kalçanın güzel olmasında belirli birtakım ölçüt bulunmaktadır. Mesela, kalçanın insan vücuduyla orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığı zaman yeterli bir şekilde belirgin olması ve aynı zamanda pürüzsüz, yuvarlak bir görünümde olması gerekmektedir. Kalça estetiği için operasyon yaptırmak isteyen bireyler, istedikleri şekilde kalçasının şekillenmesini sağlayabilirler.

Kalça estetiğinde uzman doktorların uygulamış olduğu birtakım yöntemler bulunmaktadır. Bu uygulamalar ise,

Kalçaya silikon uygulaması : Kalça estetiği operasyonunda her iki kalçanın yarısının birleştiği kısımdan bir cerrahi kesi yapılmaktadır. Kalça kası fasyasının altında yer alan her iki kalçanın yarısında bir cep oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu ceplere silikon protezler yerleştirilir. Kalça estetiği operasyonunda kullanılan silikon protezler meme silikonu protezine göre daha sert bir yapısı bulunmaktadır. Kalçaya uygulanan silikon uygulamasında yapılan cerrahi kesiklerde iltihaplanma ihtimalinin yerleşim yeri sebebi ile daha fazla olmaktadır. Kalça estiği operasyonu genel olarak genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu operasyon genel olarak üç saat sürmektedir. Beş gün gibi de bir tedavi süreci bulunmaktadır. Kalça estetiği protezi, meme protezinde olduğu gibi değişik çeşitte ve boyutta olmaktadır. Bu operasyonla kalça kaslarının içerisine yerleştirilmektedir. Kalça estetiğinin protez operasyonunda protez kasın üzerine, yani derinin hemen altına yerleştirilmektedir. Dışarıdan fark edilmeyecek kadar doğal bir görünüme sahip olmaktadır. Protez operasyonunda olumsuz sonuçların ortaya çıkmaması için derinin hemen altında yer alan kaslara yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu operasyondan sonra kişi oturup, kalkmasına ve yatmasına kadar her hareketine dikkat etmesi gerekmektedir. Genel olarak bir iki hafta içerisinde kişiler sosyal hayatlarına geri dönebilirler. Kalça derisinin hemen altında yer alan kasların çok güçlü olduğu ve protez basıncı da göz önünde bulundurulduğunda yeni kaynamış olan kesi hattı baskı altında kalıp dört kat dikilmiş olmasına rağmen dikişlerde açılmalar ortaya çıkabilir. Bu kesi kalça çatalının altında olduğu için dışarıdan görünmesi mümkün değildir. Kalça estetiği operasyonundan sonra hijyene çok önem verilmesi gerekmektedir. Doktorunuzun tavsiye edeceği güçlü antibiyotiklerle ortaya çıkma riski bulunan enfeksiyon engellenmeye çalışılır. Kalça estetiğinde uygulanan protez operasyonunda bir kapsül ile protez insan vücudunda yer alan dokularında sınırlanır. Bu kapsül ile bazen darlaşarak otururken, hastanın ağrı hissetmesine sebep olabilir

Yağ enjeksiyonu : Kalça estetiği operasyonunda uygulanan bir diğer yöntem ise yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonun bir diğer adı liposuctiondır. Yağ enjeksiyonu daha doğal olması açısından daha çok tercih edilen bir kalça operasyondur. Kalça estetiği operasyonunda bir ya da bir buçuk yıl sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilmektedir. Ancak rezerv var ise operasyon tekrar edilebilir. Son zamanlarda yağ enjeksiyonu üzerine yapılan araştırmalarda geliştirilen bazı tekniklerle yağ hücrelerinin kalıcı olma ihtimalini arttırmaktadır. Kalça estetiği operasyonu genel olarak genel anestezi altında yapılmaktadır ve aynı zamanda bir ya da bir buçuk saat sürmektedir. Kalça estetiği operasyonu sonrasında iki hafta süresince özel olarak üretilen korsenin kullanılması gerekmektedir. Üç gün sonra ise birey kendi sosyal hayatına geri dönebilir. Yağ enjeksiyonu operasyonunda insan vücudunun farklı bir bölgesinden yağ alınarak, yağ dolgusu kalçanın çukur ya da basık olan kısımlarına enjekte edilmektedir. Kalça estetiğinin yağ enjeksiyonu operasyonunda sadece lokalize eksiklik olan kısımlar doldurulmaktadır. Yağ enfeksiyonu operasyonunda kullanılan yağ, kişiden alınmaktadır. Akdi durumunda organ naklinde olduğu gibi, başka bir insanın yağının kullanılması durumunda doku uyumu gibi birtakım sorular ortaya çıkmaktadır. Kalça operasyonunun yağ enjeksiyonu operasyonunda kişinin metabolizmasında yeterli oranda yağ yoksa, bu operasyon kişiye uygulanamaz. Kalça estetiği operasyonunda bu yöntemin uygulanmasında da birtakım riskler az da olsa bulunmaktadır. Diğer ameliyatlarda da ortaya çıkabilecek olan aynı risk daima vardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.