Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Kalça Nasıl Dikleştirilir?

İnsanların fazla kilo alıp, verdiği dönemlerde bu duruma bağlı olarak vücudunun bazı bölgelerinde sarkma ortaya çıkabilir. Bu sarkmalar hızlı bir şekilde kilo alıp, verme durumunda, yaşın ilerlemesi ve aynı zamanda yerçekimi gibi birçok faktörlere bağlı olarak meydana gelir. Bu faktörlere bağlı olarak, aynı zamanda kalçada bazı deformasyonlar oluşur. Kalçada sarkmalar olur ve bu sarkmaları toparlamak için bazı uygulamalar yapılır. Kalçaya yapılan operasyonlarla kalçalar daha dolgun ve dik bir görünme kavuşacaktır. Biz de bu yazımızda kalça nasıl dikleştirilir sorusuna cevap vereceğiz.

Kalça Nasıl Dikleştirilir?

Eğer kalçalarınız birtakım sebeplere bağlı olarak deformasyona uğramışsa, estetik cerrahi uzmanı doktorlarına danışarak, size uygun olan kalça dikleştirme operasyonlarından birini güvenle yaptırabilirsiniz. Kalça dikleştirme operasyonlarında uygulanan bazı tedavi yöntemleri ise,

  • Askı Yöntemi: Kaçla dikleştirme operasyonlarında uygulanan yöntemlerden biri askı yöntemidir. Bu tedavi yöntemi kısa süreli bir etkisi olması sebebiyle geçici bir operasyondur. Genel olarak kadınların yaza hazırlanması durumunda, düğün ve nişan gibi özel günlere kısa bir sürede hazırlanmak için askı yöntemini uygulayabilirsiniz.
  • Lifting : Daha çok kadınların doğum sonrasında bazı bölgelerinde yağlanmasına yönelik olarak otuz beş ya da kırk beş yaş grubundaki hastalara uygulanan bir operasyondur. Lifting kalça dikleştirme operasyonunda ise hastalara bölgesel ve aynı zamanda genel anestezi uygulanmaktadır. Genel olarak kombine yöntemi olarak kullanılan bu tedavi yöntemi, egzersizle beraber uygulanması daha kalıcı bir sonuca ulaşmaya yardımcı oluyor. Kadınlara kalça dikleştirme amacı ile uygulanan lifting operasyonunda kalçanızda herhangi bir iz ya da bir etki bulunmaz. Bu tedavi yöntemi bir günde, birkaç saat içerisinde uygulanıyor.
  • Brezilya Popo Estetiği : Kalça dikleştirme operasyonlarından biri olan Brezilya popo estetiğine aynı zamanda Brezilya popo lifti olarak da kullanılır. Kombine bir prosedür olarak uygulanan bu operasyon sayesinde, kadınların deformasyona uğramış olan bazı bölgeleri incelir ve aynı zamanda basen kısmında da büyük bir incelme ortaya çıkar. Kalça dikleştirme operasyonunda kalçayı dik ve dolgun bir görünüme kavuşması için hastanın kendi vücudundan alınan yağ kalçaya uygulanır. Eğer kalça dikleştirme operasyonu olmak isteyen kadınlarda yeteri kadar yağ oranı yoksa, bu durumda kalça protezi operasyonu hastaya uygulanır. İnsan vücuduna uygulanan kalça protezi, meme protezinde olduğu gibi silikon kaplı bir yapısı bulunur.

Kaçla Dikleştirme Operasyonları Kalıcı Mı?

Son dönemlerde çok moda haline gelen kalça dikleştirme aslında herkesin merak ettiği ve herkesin ilgisini çektiği bir konudur. Birçok kadının hayali selülitsiz, pürüzsüz, dışa doğru bombeli ve dik bir kalçaya sahip olmaktır. Dik bir kalçaya sahip olmak için birtakım estetik tedavi yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Kalçanın birtakım sebeplere bağlı olarak deformasyona uğraması sonucunda kalça dikleştirme operasyonlarından birinin uygulanması gerekli hale gelir. Kalça dikleştirme operasyonunun ne kadar kalıcı olduğu, yapılan operasyona göre ve hastanın anatomik yapısına göre birtakım değişiklikler göstermektedir. Bazı kalça dikleştirme operasyonlarında uzun süreli bir etki görünürken, bazı operasyonlar da ise daha az kalıcı olmaktadır. Kalça dikleştirme için uygulanan birtakım operasyonlarda eğer sadece yağ ve aynı zamanda doku enjeksiyonu yapılırsa, böyle bir işlemin kalıcı bir özelliği bulunmaz. Ancak kalça dikleştirme operasyonlarında protez uygulanırsa, protez uzun bir sürede erimediği için uzun süre aynı görünüm devam eder. Protez uygulamaları çok daha kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Kalça Dikleştirme Egzersizleri

Genetik yapı, çok hızlı bir şekilde çok fazla kilo alıp, verme, doğum ve yaş gibi faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan kalça deformasyonu oluşur. Bu durumda kalçalar çok kötü bir görünüme sahip olarak, insanların özgüvenini azaltmaktadır. Popo dikleştirme, kalça ve aynı zamanda bacak sıkıştırma egzersizleri ile istenilen kalça toparlanmasına, dikleşmesine sahip olabilirsiniz. Günümüzde ideal kalça tasviri, kalçaların yuvarlak ve arkaya doğru çıkıntılı, kaslarının biraz belirgin olduğu, yanlarından taşmayan, dar biçimli, alt, üst mesafesi kısa gibidir. Kalça dikleşmesi için isterseniz estetik operasyonlardan tercih ederek kısa bir sürede başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Ancak cerrahi uygulamaya karşı bir korkunuz varsa daha uzun sürede başarılı sonuçlar elde edebileceğiniz kalça dikleştirme egzersizlerini uygulayabilirsiniz. Kalça dikleştirme egzersizleriyle aynı zamanda bacaklarınızda sıkılaşacak ve selülitten kurtulacaksınız. Kalça dikleştirme egzersizleri şöyledir:

Dağa Tırmanma Hareketi

Kalça dikleştirmek için uygulanan egzersizlerden biri dağa tırmanma hareketidir. Daha çok şınav pozisyonuna gelerek, ellerinizi yere koyun ve aynı zamanda ayak parmaklarınızın da üzerinde durum. Ellerinizi hiç hareket ettirmeden, bir ayağınızı göğüs kısmına çekip, diğer ayağınızı arkaya ittirin. Bir dakika boyunca bu hareketi ayağınızı değiştirerek bacaklarınızı ve aynı zamanda kalçanızı da büyük oranda çalıştırabilirsiniz.

Yüz Üstü Bacak Kıvırma

Kalça dikleştirme için uygulanan en iyi egzersiz hareketlerinden biri olan yüz üstü bacak kıvırmadır. Bu harekette yapmanız gereken yüz üstü pozisyonunda sehpaya doğru uzanın. Bir tane bir kiloluk dumbellı ayaklarınızın arkasına sıkıştırın. Yavaş bir hareketle topuklarınızı, kalçanıza doğru yaklaştırın ve dizlerinizi tekrar düzleştirin. Yüz üstü bacak kıvırma hareketini günde sekiz ya da on set halinde yapmaya devam edin. Eğer dumbella hareket etmek çok zor oluyorsa, ağırlığı biraz hafifletebilirsiniz. Bu hareketi düzenli olarak her gün yaptığınız zaman selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü bu hareket kalça, bacak ve baldırları çok iyi bir şekilde sıkılaştırır.

Acemi Squatı

Kalça dikleştirme için yapılması gereken egzersizlerinden biri de acemi squattır. Kalça dikleştirme egzersizleri arasında en çok etkili olan acemi squatı, yani çömelme hareketidir. Bu hareketi daha önce hiç yapmadıysanız, acemi squatı ile başlamak daha doğru bir tercih olacaktır. Bu hareketi yapmak için, elleriniz ile herhangi bir yere tutunup, dizlerinizi aralayın. Vücut ağırlığınızı poponuza ve bacaklarınıza vererek yere doğru çömelin. Bir saniye bekledikten sonra yavaş bir şekilde doğrulun ve eski pozisyonunuza geri dönün. Kalkarken kol kaslarınızı kullanmayın ve kendinizi çekmemeye özen gösterin. Acemi squatı hareketini gün içerisinde sekiz ya da on iki set halinde yapmaya özen gösterin. Bu hareketin devamlı olmasına dikkat edin, çünkü sporda devamlılık çok önemlidir. Etkisini çok kısa bir sürede göremezsiniz, bu nedenle bıkmadan, düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Bu harekette üst bacağınızda ve aynı zamanda kalçanızda ısınma hissedeceksiniz. Bu ısınma yağların eridiğini ve kaslarınızın sıkılaştığının bir göstergesidir.

Adım Adım Çömelme

Kalça dikleştirme için yapılması gereken hareketlerden biri adım adım çömelmedir. Bu hareketi yapmak için ilk olarak bir çift dumbell alıp, kollarınızı yanlarda serbest bir şekilde bırakın. Bu harekette sırtınızın mutlaka dik olması gerekmektedir. Geniş bir adım atıp, arkada kalan dizinizi yere doğru değdirin. Belinizi bükmemeye özen gösterin. Kalkarken de öndeki adımınızı çok hızlı bir şekilde yeri ittirerek geriye doğru alın. Aynı şekilde diğer adımı da öne alıp, aynı zamanda çömelin. Bu hareketi düzenli olarak her gün üç kere set halinde on ya da on iki tekrarla yapmaya devam edin. Bu harekette de devamlılık çok önemlidir, devam ettiğiniz sürece çok iyi sonuçlar alacaksınız. Arada sırada yapılan kalça dikleştirme egzersizleri çok yararlı olmaz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.