Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Kaliteli Bir Cinsel Yaşamın Anahtarı Olan 13 Besin

Cinsel hayatınıza olumlu etkide bulunacak tavsiyeler arıyor ve cinsel gücünüzü artırmak istiyorsanız beslenme konusunda oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Kimi gıdaları tüketerek cinsel açıdan oldukça iyi bir destek alabilir ve ihtiyacınız olan enerjiyi, gücü ve arzuyu daha çok hissedip vücudunuzda afrodizyak etkisi yaratılmasını sağlayabilirsiniz.

İçeriğinde ne olduğu belirsiz olan ilaçlar yerine doğal ürünleri tercih ederek sağlıklı bir gelişim gösterebilirsiniz. Cinsel hayata olumlu etkisi olan besinlere geçmeden önce doğru bilinen bir yanlışı sizlerle paylaşalım. Halk genelindeki yanlış algının tam tersine alkolün cinselliğe olumlu bir etkisi yoktur, alkol alarak daha enerjik ve daha rahat hissedildiği doğrudur ama alkol vücuda gereğinden daha çok enerji verdiği için yağlanma ve damar tıkanıklığı gibi sorunların meydana gelmesine ve uzun vadede cinsellikle ilgili önemli rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Alkol konusundaki yanlış algı hakkında fikir sahibi olduysak şimdi de hangi besinlerin cinsel hayata olumlu katkı yaptığına gelelim.

1. Kayısı

Potasyum ve A vitamini açısından çok zengin bir meyve olan kayısı, fazla tüketildiği zaman sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını destekler. Aynı zamanda beynin ve kasların daha düzgün çalışmasını ve daha az yorulmasını sağlayan kayısı cinsel gücü artırıcı etkide de bulunur.

2. Fındık, fıstık, ceviz ve badem

Protein ve lif açısından oldukça zengin olan ceviz, badem, fındık ve fıstık türü gıdalar cinsel gücü artırıcı ve enerji verici etkide bulunurlar. Vücuda bol bol B vitamini desteği sağlayan bu gıdalar sayesinde hem zihinsel hem de bedensel yorgunluğa ait etkilerin ortadan kaldırılması kolaylaşır.

3. Çikolata

Tutku ve romantizmin simgesi haline gelen çikolata, kadınların dört kat daha çok endorfin salgılamasını destekler ve ön sevişmenin daha tutkulu ve uzun olmasını sağlar. Partnerinizle daha kaliteli bir ön sevişme için iyi üreticilerden temin edilen çikolatalardan düzenli olarak tüketmenizde fayda var.

4. Portakal

Hafif ve asitli bir meyve olan portakal da istek ve tutku artırıcı bir etkiye sahiptir. Portakalın vereceği yüksek enerji ile cinsel hayatınıza renk katmak sizin elinizde.

5. Kuşkonmaz

Kuşkonmaz bitkisi içeriğindeki maddelerin doğal etkisi sayesinde, düzenli tüketildiği durumda hem kadınlarda hem de erkeklerde şehvet artırıcı bir etki gösterir. A ve C vitamini açısından oldukça zengin olan kuşkonmaz bitkisi potasyum ve lif bakımından da zengin bir yapıya sahip. Kuşkonmaz tüketerek bedenin orgazma ulaşmasına yarayan histamin isimli hormonun daha bol salgılanmasını sağlayabilirsiniz.

6. Yumurta

B5 ve B6 vitamini konusundaki ihtiyacımızı karşılamanın en doğal yollarından biri de yumurta tüketmek. Yumurtanın içeriğindeki vitaminler, mineraller ve diğer maddeler stresle savaşta kişiye oldukça büyük katkı sağlar. Sevişme sırasında stres yaşayanlar, başka şeyler düşünenler ve bir türlü konuya konsantre olamayanlar için bol bol yumurta tüketimi tavsiye ediliyor.

7. Karpuz

Vücutta doğal viagra etkisi gösteren karpuz, daha çok erkekler tarafından tüketildiği durumlarda cinsel hayatın ve cinsel ilişki süresinin daha arzu edilen seviyelere gelmesini sağlayacak bir besindir. Damarlara pompalanan kan oranını düzenlemeye yardımcı olan ve kan pompalanmasını hızlandıran amino asitler karpuzun içeriğinde bolca bulunur. Yaz aylarında bolca tüketilmesi yararlı olan karpuz, ereksiyon konusunda sorun yaşayanlar için de doğal bir tedavi aracıdır.

8. Safran

Cinsel hayatınıza daha hızlı kalite katmak istiyorsanız öğünleriniz arasına mutlaka safran serpiştirin. Dünyanın en pahalı bitkilerinden birisi olan safran, gram halinde bile satılıyor ve tek bir gramıyla dahi önemli etkilerin oluşmasını sağlayabiliyor. Hint ve İspanyol mutfağında oldukça fazla kullanılan safran, cinsel istek artıran besinler arasında da en ön sırada yer alıyor.

9. Sarımsak

Sarımsak kokusuyla birçok kişiyi rahatsız etse de düzenli tüketilmesi halinde libidonun yükselmesini ve cinsel hayatın daha kaliteli bir hale gelmesini destekler. Doğal bir antibiyotik olma özelliği taşıyan sarımsak sayesinde genital bölgelerde görülme ihtimali olan iltihaplanmaların da önlenmesini sağlayacaktır.

10. İncir

Yüksek şeker oranına sahip bir meyve olan incir konusunda kimilerinin sağlıklarıyla alakalı endişeleri olsa da incirin şekeri, kan şekerini hızla yükselten tipte bir şeker olmadığından tüketimi pek bir zarar teşkil etmiyor. İncir tüketerek cinsel gücünüzü artırabilirsiniz.

11. Muz

C vitamini, demir, lif, magnezyum ve çeşitli mineraller açısından zengin bir meyve olan muz hem bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlar hem de sperm üretiminin artırılması konusunda önemli bir destek sağlar.

12. Havuç

A vitaminini yapısında bolca bulunduran havuç bedeni güçlendirir, kuvvetlendirir, cinsel güç konusunda yaşanan eksikliği ortadan kaldırır, performansın daha üst seviyelere çıkmasına yardımcı olur.

13. Pekmez

Pekmez ise kalsiyum, potasyum ve demir mineralleri açısından oldukça ideal bir besindir. Tahinle birlikte yenmesi halinde etkilerini kat ve kat daha fazla yansıtacak olan pekmezin içeriğindeki demir, kırmızı kan hücrelerine olumlu bir etki yaparak oksijen taşıma işlemini daha sağlıklı seviyelere taşır ve insanın enerjisini artırarak cinsel gücüne olumlu bir etki sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.