Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Karaciğer İçin Bal Ve Sarımsak Tedavisi

Karaciğer insan ve hayvan metabolizması için çok önemli bir organdır. Glikojen depolaması, kırmızı kan hücrelerinin üretimini sağlaması, protein ve plazma sentezi, hormon üretimi ve aynı zamanda detosifikasyon ayrışma dahil olmak üzere, insan vücudunda birçok önemli görevi bulunur. Karaciğer için en önemli besinler arasında ilk olarak sarımsak ve bal gelir. Düzenli olarak sarımsak ve bal karışımını tükettiğiniz zaman karaciğerinizle ilgili hastalıkların iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Karaciğer için en önemli besin maddeleri arasında yer alan bal, antioksidan ve vitamin açısından çok zengin, doğal bir antibiyotik özelliğine sahiptir. Balın bu özelliği toksik ya da sağlıksız olan karaciğeri yenileme imkanına sahiptir. Yalnız balı, sarımsakla beraber karışım yapmadan önce, balın ve sarımsağın organik olduğundan mutlaka emin olun.

Karaciğere iyi gelen bal biberiye çiçeğinden elde edilen baldır. Bu bal türünde glikoz çok kolay bir şekilde absorbe edilir ve bunu hızlı bir şekilde enerjiye döndürebilir. Karaciğer için yapabileceğiniz en faydalı, en etkili yöntem, bal ve sarımsak karışımını düzenli olarak tüketmektir. Bu besinleri isterseniz ayrı ayrı, isterseniz karışım şeklinde düzenli olarak tükettiğiniz zaman karaciğerinizle ilgili sağlık sorunlarınızda iyileşme göreceksiniz. Bal aslında doğal bir detoks etkisi gösterir. Karaciğerin yapısında yer alan dokuları güçlendirir ve aynı zamanda yağlı karaciğer sorununa sahip olan insanların tedavisine büyük oranda yardımcı olur.

Karaciğer İçin Bal ve Sarımsak Kullanılarak Uygulanan B itkisel Tedaviler

1. Sarımsak ve Bal Karışımı

Bu karışım için ihtiyacımız olan malzemeler, balı koyabilmek için 1 adet cam şişe ya da kavanoz, 1 baş sarımsak ve kavanozu dolduracak kadar bal. Yapılışı ise, ilk olarak karışım için sarımsakları soymamız gerekir. Soyduğumuz sarımsakları bir bıçak yardımıyla ikiye kesin. Sarımsağı ikiye kesmemizin sebebi, sarımsağın doğal ve tedavi edici faydalarının bal tarafından absorbe edilmesini sağlamak. Daha sonra sarımsakları cam kavanoza doldurun ve üzerine balı ilave edin. Ancak balı yavaş yavaş dökmeniz gerekiyor. Çünkü balın içerisinde herhangi bir baloncuğun olmaması gerekiyor. Sarımsağın üzerini tamamen balla kapandığından emin olun. Balın yüzeyinde ya da içinde baloncuk oluşursa bunu takta bir kaşık yardımıyla yok edin. Bu karışımı hazırlarken mutlaka tahta bir kaşık kullanmaya özen gösterin. Son olarak kavanozu kapatın ve sarımsak, bal karışımını bir hafta boyunca bekletin. Bir haftanın sonunda artık bu karışımı tüketmeye başlayabilirsiniz. Bu karışımı günde sadece bir yemek kaşığı yiyin. Karaciğer ve diğer sağlık sorunlarınızın hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayacaktır. Bu karışımı düzenli bir şekilde tüketmek çok önemlidir. Bu nedenle herhangi bir şekilde ara vermeden karışımı uygulamaya devam edin.

2. Limon Suyu ve Sarımsak

Karaciğer için bitkisel tedavi yöntemlerinden biri sarımsak ve limon suyu ile yapılan karışımdır. Bu karışım için ihtiyacımız olan malzemeler ise 2 litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak ve cam kavanoz. Bu bitkisel tedavi yönteminin hazırlanışı ise şöyledir; limonların suyunu iyice sıkın ve cam kavanoza doldurun. Soyulmuş olan sarımsağı yıkamadan ve ezerek kavanozun içine ilave edin. Son olarak ise kavanozun kapağını kapatın. 25 gün süresince ılık bir odada saklayın ve her gün çalkalayın. Bu 25 günün sonunda sarımsakların iyice erimiş olması gerekiyor. Bu sürenin sonunda kavanozu açabilirsiniz. Her gün, sabahları aç karnına yarım bardak ya da bir çay bardağı içmeniz gerekir. Bu karışımda dikkat etmeniz gereken bir nokta, kavanozun kapağı hep kapalı olacak ve aynı zamanda bu karışım bitinceye kadar tüketmeye devam edin. Sarımsak ve limon suyu karışımını içtikten sonra, yaklaşık olarak en az yarım saat boyunca bir şey yiyip, içmemeniz gerekiyor. Yarım saat sonunda artık kahvaltı yapabilirsiniz. Her gün aynı saatte içmeniz de fayda sağlaması açısından çok önemlidir.

3. Sarımsak, Bal, Keten Tohumu Yağı ve Limon

Karaciğer için bitkisel tedavi yöntemlerinden biri ise sarımsak, bal, keten tohumu yağı ve limondan oluşan bir karışımdır. Bu tedavi yönteminde gerekli olan malzemeler ise 3 diş sarımsak, 10 çorba kaşığı bal, 200 gram keten tohumu yağı ve 4 tane limon. Bu karşımın hazırlanışı ise, sarımsağın kabuğunu soyun ve ince bir şekilde doğrayın. Daha sonra limonu doğrayın. En son sarımsak, bal ve keten tohumu yağını ilave edin. Bu karışımı sadece tahta kaşıkla karıştırın. Cam kavanozda saklayarak buzdolabında muhafaza edin. Her gün yemeklerden önce 3 öğün olacak şekilde bir tahta kaşıkla tüketebilirsiniz. Bu karışımı düzenli olarak tüketmeniz durumunda karaciğerinizle ilgili sağlık sorunlarınız yavaş yavaş ortadan kalkacaktır. Uzun süreli bir fayda görmeniz açısından düzenli olarak tüketmeniz gerekir.

Karaciğer için Bal ve Sarımsağın Faydaları

Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın ilk şartı sağlıklı beslenmektir. İnsan vücudunda yer alan organ ve dokuların sağlıklı olabilmesi, işlevini tam olarak yerine getirebilmesi için beslenmemize çok dikkat etmemiz ve spor yapmamız gerekir. İnsan vücudunun en önemli organlarından biri olan karaciğeri direkt etkileyen içecek ve yiyeceklerden olabildiğince uzak durmak gerekiyor. Özellikle alkol tüketimi direkt olarak karaciğere büyük oranda zarar veriyor.

Kötü alışkanlıklarla dolu bir hayat tarzı sonucunda vücudumuzda birçok hastalık meydana gelebilir. Sağlıklı ve işlevini çok başarılı bir şekilde yerine getiren karaciğer, insan vücudunda olan kan dolaşımını ve aynı zamanda kan akışını destekler. İnsan vücudunda çeşitli sebeplerle biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Karaciğerin daha sağlıklı olması için bol miktarda sıvı tüketmeniz gerekiyor. Bunun başında su geliyor.

Ayrıca karaciğer için C vitaminine de ihtiyaç duyulmaktadır. Karaciğerin bol miktarda C vitaminine ve antioksidana ihtiyaç duymasının sebebi, doku yenilenmesine, karaciğerin fonksiyonlarını tam olarak yerine getirmesine yardımcı olmasıdır. Karaciğerin en çok ihtiyaç duyduğu besinlerden biri baldır. Bal güçlü bir içeriğe sahip olduğu için karaciğer başta olmak üzere, tüm vücut üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bal insan vücudu için doğal ve tatlı bir sağlık demektir. Antioksidan, mineraller, glikoz ve vitaminler açısından çok zengin bir besin kaynağıdır. Bu nedenle karaciğer için en çok fayda veren besinlerin başında gelir. Balın insan vücudu için en önemli özelliği enflamasyonla savaşan doğal bir antibiyotik olmasıdır. Balın içeriğinde yer alan inhibin olarak adlandırılan doğal madde antimikrobik bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle karaciğerimiz çok çalışmak zorunda kalmaz ve daha fazla glikojene ihtiyaç duymaz.

Karaciğere en iyi gelen diğer besin maddesi ise sarımsaktır. Sarımsak da, bal gibi karaciğer için çok faydalı ve etkili bir besindir. Sarımsak ve bal gibi iki güçlü besin maddesini tükettiğiniz zaman çok daha güçlü bir metabolizmaya sahip olabilirsiniz. Sarımsağın içeriğinde allisin olarak bilinen bir madde bulunur. Allisin antioksidan, antibiyotik ve mantar öldürücü bir özelliğe sahiptir. Bu özellikler karaciğere çok güçlü bir şekilde fayda sağlamaktadır. Sarımsak çok güçlü bir karaciğer dostu olmasına rağmen insanlar yemekte tereddüt ederler. Eğer kokusu olsun istemiyorsanız, yazımızda bulunan sarımsak ve bal karışımlarından herhangi birini uygulayabilirsiniz. Sarımsak karaciğeri direkt olarak hedef haline getiren ve aynı zamanda bir patojene karşı savaşan çok güçlü bir yapısı vardır. Sarımsak aynı zamanda bazı durumlarda çok tehlikeli seviyeye çıkan toksinleri yok etmede çok etkili bir besin maddesidir. Aminoasitler ve aynı zamanda proteinler karaciğeri büyük oranda güçlendirir. Sindirim sistemini daha çok iyileştirir ve çoğu insanın sağlık sorunu olan kötü kolesterolü düşürmede yardımcı olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.