Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Karaciğer Yağlanması İçin Mucizevi Kür

Karaciğer yağlanması yani hepatosteatoz tıbbi tedavi yöntemlerinin yanı sıra bazı bitkisel tedavi yöntemleri ile de iyileştirilebilen bir rahatsızlıktır. Bu bitkisel tedavi yöntemlerinden bir tanesi de İbrahim Saraçoğlu’nun Maydanoz-Limon kürüdür. Karaciğer yağlanmasını iyileştirebilmek amacıyla uygulayabileceğiniz Maydanoz-Limon kürünün tarifine geçelim.

Karaciğer Yağlanması İçin Etkili Maydanoz-Limon Kürü

İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu Maydanoz-Limon kürünü hazırlamak için öncelikle 15 ya da 16 adet taze maydanoza ve yarım limona ihtiyacınız bulunuyor. Sonrasında bu 15 ya da 16 adet taze maydanozu sapları ile birlikte bir mutfak robotu ya da blender kullanarak parçalamanız gerekecek. En son da bu parçalanmış maydanozların üstüne yarım limonun suyunu (yani yaklaşık iki çorba kaşığı kadar) ve yarım bardak suyu ilave edebilirsiniz. Limon suyunu ve suyu ilave ettikten sonra kısa bir süre daha tüm malzemeleri mutfak robotundan geçirmenizde fayda var.

Hazırlamış olduğunuz bu kürü sabahları kahvaltıdan yaklaşık yarım saat önce aç karnına içmeniz gerekiyor. Tarifini verdiğimiz kür bir kerelik olduğu için her gün bu kürü tekrar taze bir şekilde hazırlamalısınız. Kürü içtikten sonra yarım saatten önce kesinlikle kahvaltı etmemelisiniz. Maydanoz-Limon küründen tam manasıyla verim alabilmek için 15 gün boyunca her sabah hiç ara vermeden uygulamanız gerekecek. Ancak 15 günün sonunda eğer kürü tekrar yapmak isterseniz bir hafta kadar ara vermenizde fayda var.

1 hafta ara verip tekrar 15 gün boyunca bu kürü uyguladıktan sonra kürü sonlandırmanız gerekiyor. Eğer tam olarak verim alamadıysanız ve tekrar uygulamak istiyorsanız bunun için 5 ya da 6 ay kadar beklemeniz lazım. Çünkü bu 5 ya da 6 aydaki değişime göre küre devam etmeye ya da kürü sonlandırmaya karar verebilirsiniz.

Eğer vücudunuzdaki karaciğer yağlanması orta derecede ya da ileri derecedeyse Maydanoz-Limon kürünü uygularken aynı zamanda akşamları akşam yemeğinin iki saat sonrasında lavanta kürü de uygulayabilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu’nun lavanta kürü için de etkili bir tarifi bulunuyor.

Yılda ortalama iki ya da üç defa uygulayacağınız Maydanoz-Limon kürü ile karaciğerinizdeki yağlanmayı önlemeniz mümkün. Bilindiği üzere karaciğer yağlanması fibroz ya da siroz gibi ciddi hastalıklara dönüşebilme potansiyeline sahip. Aynı zamanda bu hastalığın çok ilerlemesinde karaciğer kanseri gibi ciddi hastalıklar da ortaya çıkabiliyor. Fakat bu kürü uygulayarak hem karaciğer yağlanmasını önleyebilir hem de karaciğerinizi arındırabilirsiniz.

Öncesinde hatırlatmamız gerekir ki bu tip kürlerin alışkanlık haline getirilip sürekli olarak uygulanması doğru değildir. Bu nedenle kürün uygulaması konusunda kısıtlama ile alakalı yapılan önerilere kesinlikle uymalısınız. Bunun yanı sıra her zaman doktorunuza danışarak kür uygulamanızda fayda var. Çünkü her zaman sağlığınız için en doğru öneriler doktorunuzdan gelecektir. Eğer doktorunuz herhangi bir kürün uygulanmasını doğru bulmuyor ise kesinlikle sağlığınız için o kürü denememelisiniz. Doktorunuzun size yönelik yapmış olduğu ikazları göz önünde bulundurmamanız sonucunda sağlığınız açısından tedavi yerine çok kötü sonuçlar da ortaya çıkabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.