Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Karın Ağrısını Geçirecek 7 Muhteşem Kür

Pek çoğumuz hayatımızın belli bölümünde karın ağrısından muzdarip olmuşuzdur. Özellikle geçmek bilmeyen ve artık kronik bir hale gelen karın ağrıları bizim için en can sıkıcısı olmaya başlar. Bu gibi durumlarda uygulayabileceğimiz pek çok yöntem var. Ama her şeyden önce bu karın ağrısının nedenini öğrenmek ve ona göre etkili bir tedavi uygulamak gerekiyor. Çünkü karın ağrıları pek çok ciddi hastalığın belirtisi olarak da ortaya çıkabiliyor. O nedenle karın ağrısının bir nedene bağlı olmadan düzenli olarak ortaya çıktığını düşünüyorsanız, mutlaka en kısa sürede bir doktora başvurmalısınız. Ayrıca karın ağrılarını geçirmek için uygulayabileceğiniz en etkili yöntemlerden bir tanesi de anason kürü. Siz de anason kürünü uygulayarak karın ağrısını sorununu ortadan kaldırsbilirsiniz.

Aslında karın ağrısı göğüs ile pelvis arasındaki sorun bir durum olarak açıklanabilir. Karın ağrısı direkt olarak beslenme ile alakalı olabileceği gibi aynı zamanda birtakım hastalıkların belirtisi olarak da ortaya çıkabilir. Bu yüzden tüm karın ağrısı sürecini iyi bir şekilde takip etmek ve ona göre hareket etmek gerekir. Eğer yaşadığınız karın ağrısı kısa bir süre içinde kendiliğinden geçmiyorsa ona artık tıbbi bir müdahale gerekecektir. Bunun dışında ortaya çıkan kısa süreli karın ağrılarını ise kısa süreli bitkisel kürler kullanarak geçirmek mümkün olur. Özellikle karın ağrısı ayakları üşütme bağırsaklarda sorun ya da sindirim problemi gibi nedenler ile ortaya çıkabileceği için bunlara direkt olarak bitkisel yöntemler ile tedavi uygulanabilir.

Karın Ağrısını Geçirecek Bitkisel Kürler

1. Üzüm Sirkesi ve Anason

Üzüm sirkesi ve anason ile hazırlanan bitkisel kür, çok kısa bir süre etkili bit biçimde karın ağrısını geçirebilir. Bunun için öncelikle 1 litre kadar üzüm sirkesinin içine dövülmüş anason koymak gerekiyor. Sonrasında bu karışım kaynatılıp süzülüyor. Ardından ortaya çıkan anason posasının içine 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ilave etmek gerekiyor. Sonrasında bu karışımı bir bez ile karnınıza bağlayıp soruna etkili bir çözüm bulabilirsiniz.

2. Anason ve Kaynar Su

Burada hazırlayacağınız kür oldukça pratik ve basit. Bunu hazırlamak için kaynar suyun içine 1 çay kaşığı kadar anason ilave etmeniz yeterli. Anason kaynar suyun içinde iyice demlendikten sonra artık günde 3 öğün içmeye hazır bir hale gelir. Ancak anasonu demledikten sonra süzerek içmeniz gerekiyor elbette.

3. Nane ve Limon Kabuğu

Anasonsuz olarak hazırlayacağınız bu kürde nane ve limon kabuğu kullanılıyor. Bunun için ilk olarak kaynar suyun içine iki tatlı kaşığı kadar nane ile bir miktar limon kabuğu koymanız gerekiyor. Sonrasında bu malzemeler kaynar suyun içinde iyi bir şekilde demleniyor. En son suyu güzel bir şekilde süzebilir ve günde 2 defa rahatça içebilirsiniz. Böylece karın ağrınız kısa bir süre içerisinde kendiliğinde geçecektir.

4. Badem ve Süt

Bunun için bir miktar badem içini iyice ezdikten sonra bir miktar süt ile karıştırmanız gerekiyor. Sonra bu kürü düzenli olarak içebilirsiniz. Özellikle bu bitkisel kür bebekler karın ağrısı çektiği zaman çok etkili bir yöntem oluyor. Denemenizi tavsiye ederiz. Ama karın ağrısı şikayetiniz bittiği zaman kürü uygulamayı da bırakmanız gerekiyor.

5. Tarçın ve Kaynar Su

Tarçın da karın ağrısına oldukça iyi gelen besinlerden bir tanesi. Bunun için bir miktar kaynar suyun içine bir miktar tarçın koymanız gerekiyor. Ardından tarçını suyun içinde demleyin. Tarçın yeteri kadar demlendikten sonra süzüp günde 3 defa içebilirsiniz. Karın ağrısı geçtikten sonra kürü uygulamayı da bırakmalısınız.

6. Çörek Otu ve Süzme Bal

Çörek otu ile süzme bal karın ağrısını geçirmek için ideal besinlerden ikisi. Bunun için 1 çay kaşığı kadar çörek otunu bir tatlı kaşığı kadar süzme doğal bal ile karıştırmanız gerekiyor. Yaptığınız karışımın bir macun kıvamını almasında fayda var. Sonrasında karışımı düzenli olarak tüketebilirsiniz. Ancak bal kalorili bir yiyecek olduğu için aşırı miktarda tüketmemeye özen gösterin. Çünkü kilo yapma ihtimali vardır. Aynı zamanda kullanacağınız balın doğal bal olmasına da dikkat etmelisiniz. Çünkü piyasada doğal olmayan pek çok sahte bal da bulunuyor. Bu konuda sizi kaliteli bala yönlendirecek ve onu anlamanızı sağlayacak en önemli şey fiyatı olacaktır.

7. Papatya ve Kaynar Su

1 fincan kaynar suyun içine bir miktar papatya ekleyip demleyebilirsiniz. Günde üç fincan bu kürü tüketmek sizin için yeterli olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.