Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Karın Estetiği

Estetik olarak karın germe ameliyatı, yani abdominoplastıi, orta ve aynı zamanda alt karın bölgesinde yer alan yağ doksundan ve fazla deriden alınarak, kaşın duvar sıklığını, gerginliğini ortaya çıkaran estetik bir yöntemdir. Karın derisinin sarkması genel olarak hamilelik sürecinde, çok hızlı bir şekilde kilo alıp, verme sonucunda ortaya çıkan karın derisi ve kaslarda oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma, gevşeme olabilir. Bu tür durumda çok fazla kilo kaybedilmesi sonucunda karın derisi gevşeyerek, karın kısmında sarkmaya neden olmaktadır. Normal ölçülere sahip olan kişilerde bile karında oluşan biraz fazlalık sonucunda gevşeyerek, sarkmasına neden olabilir. Karın sarkmasının en önemli nedenleri, genetik faktörler, çok fazla yapılan doğumlar, daha önce uygulanan cerrahi müdahaleler ve aynı zamanda çok hızlı bir şekilde alınıp, verilen kilolar gibidir. Özellikle deri ve aynı zamanda derialtı yağ dokusunun çıkarılarak, kasların sıkıştırılması sonucunda karın germe operasyonu uygulanmaktadır. Karın estetiğinde uygulanan bu yöntem sayesinde karında oluşan sarkma ya da birtakım deformasyon bu şekilde düzeltilir. Birtakım sebeplerden dolayı karnınızda sarkma oluştuysa ve daha sıkı, düz bir karna sahip olmak istiyorsanız, karın germe operasyonunu sizi bu sorunlarınızdan kurtarabilir. Karın estetiğinde uygulanan karın germe operasyonu çok fazla yağın ve derinin aynı zamanda alınmasını içeren bir yöntemdir. Bazı durumlarda gevşemiş ve ayrışmış olan kas sistemini de onarmak gerekebilir. Bu yöntem sayesinde karın daha düz ve gergin bir görünüme kavuşmaktadır.

Karın Estetiği Kime Uygulanır?

Karın estetiğinde uygulana karın germe operasyonu son derece kişisel bir tercih olmaktadır. Karın germe operasyonunu birilerinin istekleri doğrultusunda yapılabilecek bir uygulama değildir. Sadece kendiniz istediğiniz anda, kendiniz için yaptırmanız daha uygun olacaktır. Çünkü bir başkasının isteğine göre yaptırmak isterseniz, çok rahat bir operasyon süreci yaşamayacaksınız. Aklınızda sürekli tereddüt olacaktır. Eğer fiziksel olarak sağlıklı bir metabolizmanız ve sabit bir kilonuz varsa, gerçekçi birtakım beklentilere sahip iseniz, karnınızın çok büyük olduğunu, deformasyon olduğunu düşünüyor ve bu durum sizi çok rahatsız ediyorsa, karın germe operasyonunu sizin için çok iyi bir tercih olacaktır. Karın germe operasyonunun başarıya ulaşması ve aynı zamanda güvenilir olması, isteklerinizi açık bir şekilde ifade etmenize, önyargısız yaklaşmanıza bağlı olmaktadır.

Karın Estetiği Kime Uygulanmaz?

Karın estetiğinde karın germe operasyonunu yaptırmak isteyen bireyler, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsa, bu operasyonu bir süre daha ertelemeleri gerekmektedir. Çünkü hamilelik sürecinde zaten karın büyüyerek, deride sarkma ve çatlamalar olacaktır. Hamilelik anında bu uygulamanın yapılması sakıncalı durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Hamilelik sürecinden sonra gelen emzirme döneminin de tamamlanması sonucunda karın germe operasyonunu güvenle yaptırabilirsiniz. Hamilelik süreci boyunca karnınızda ortaya çıkan deformasyonu bu operasyon sayesinde giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra, aynı zamanda sigara içiyorsanız, karın germe operasyonunda başarılı sonuçlar elde etmek için mutlaka sigarayı bırakmanız gerekmektedir. Çünkü sigara insan vücudunda yer alan damarları daraltılarak, kan akışını büyük oranda azaltmaktadır. Bu durum da kötü ve zor bir iyileşme sürecinin geçirilmesine neden olacaktır. Bu nedenle sigarayı bırakmadan karın germe operasyonu uygulanmayacaktır. Bazı ağrı kesiciler kanamayı daha fazla arttırma riski taşıdığı için karın estetiğinde uygulanan karın germe operasyonundan önce birkaç hafta gibi bir süre önce mutlaka bırakılması gerekmektedir. Karın estetiğinde uygulanan karın germe fiziksel olarak operasyona hazır olup, olmadığınızın kontrolünü sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Karın germe operasyonu sanılanın aksine, direkt kilo verme amaçlı uygulanan bir operasyon değildir, vücut hatlarının daha düzgün olmasını sağlayan, deformasyonu giderici bir operasyondur.

Karın Estetiği

Karın estetiğinde uygulanan karın germe operasyonu genel olarak hastane ortamında yapılması gereken bir işlemdir. Doktorlar bu operasyonda genel anestezi tercih ederler. Karın germe operasyonunun daha küçük çapta uygulanan mini karın germe operasyonu için sedasyon ve aynı zamanda lokal anestezi uygulanmaktadır. Karın germe operasyonunda yapılacak olan işlemin ayrıntısına, doktorunuzun ve aynı zamanda sizin tercihinize göre belirlenmektedir. Karın estetiğinde uygulanan bir yöntem olan karın germe operasyonun büyüklüğüne bağlı olarak iki ya da üç saat sürmektedir. Genel olarak bu operasyonda iç çamaşırı altına gizlenen ve aynı zamanda göbeğin sekiz, on cm altında kalan bir kesi hattı yapılmaktadır. Aynı zamanda göbek çevresi kısmına, göbek deliğinin eklenmesi için ikinci bir kesi yapılmaktadır. Bu operasyonun sonrasında hastaya özel bir korse giydirilir ve bir süre korseyi çıkarmaması gerekmektedir. Karın germe operasyonu sonrasında hasta iki ya da üç gün boyunca hastanede kalması gerekmektedir. Hasta normal karın operasyonu sonrasında ise beş ya da altıncı gün hafif olan aktiviteleri yapabilir hale gelir. On beş gün sonra ise aktif olarak sosyal hayatına geri dönebilir. Daha sonra ise sekiz hafta gibi bir süre sonra da spor aktiviteleri yapabilir.

Mini Karın Estetiği

Karın estetiğinde uygulanan bir yöntem olan mini karın germe operasyonu, normal karın germe operasyonuna göre biraz farklık göstermektedir. Bu operasyon, normal karın germe operasyonuna göre daha kısa sürmektedir. Mini karın germe operasyonunda kasık üzerinde biraz daha küçük bir kesi yapılmaktadır. Bu operasyon sadece kasık üstü ve aynı zamanda göbek arasında yapılması gerekmektedir. Göbek deliğinin taşınarak, daha sonra tekrar eklenmesi gibi bir durum yoktur. Karın tamamen gerginleştirilir, dikişler atıldıktan sonra göbek deliği biraz aşağı bir konumdaymış gibi görünmektedir. Mini karın germe operasyonu yaklaşık olarak bir ya da iki saat sürmektedir. Bu operasyonda ise sadece orta hatta kısa bir iz olacaktır. Mini karın germe operasyonu sınırlı olacağı için göbek çevresinde iz kalmayacaktır. Bu yönteme ek olarak, aynı zamanda yağ enjekte etme işlemi olan liposuction ile birlikte kullanılabilir.

Karın Estetiği Sonrası

Karın estetiğinde uygulanan yöntemlerden biri olan karın germe operasyonundan sonra karnınızın çevresinde bir süre baskı yapan sargı olacaktır. Sargı doktorunuzun tavsiye ettiği zamanda alınacaktır. Operasyon sonunda sargının olması, müdahale sonunda ortaya çıkma riski buluna şişme ve kanamayı azaltmak için uygulanmaktadır. Buna bağlı olarak aynı zamanda karının altında yerleştirilmiş olan iki adet dren tüpleri de olacaktır. Dren tüpleri yirmi dört ya da kırk sekiz saat içerisinde alınması gerekmektedir. Karın germe operasyonu sonrasında dizlerinizin arkasında bir ya da iki yastığın olması gerekmektedir. Bu yastıkların dizlere konulmasının amacı, bacaklarınızın bükmeniz durumunda, karın bölgesinde olan gerginliğin azalmasına yardımcı olmaktadır. Karın germe operasyonu sonrasındaki ilk birkaç gün karın bölgesinde ortaya çıkacak olan gerginlik nedeniyle eğik bir posizyonda yürümeniz gerekecek, daha sonraki günlerde yavaş yavaş dik bir konumda yürüyebilecek hale geleceksiniz. Karın germe operasyonunda bikini çizgisi adı verilen kısımda uzun bir süre iz kalmaktadır. Bu operasyon sonrasında deri altında kan toplanmasını, enfeksiyon, yara yeri sorunları çok sık karşılaşılan durumlar arasında yer almaz. Aynı zamanda bu komplikasyonlara karşı operasyon ortamında mutlaka, diren konmakta, antibiyotik verilmekte, yara alanı için ise uygun pansuman ve aynı zamanda gerekli olan destekleyici ilaçlar kullanılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.