Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Karınca Yağının Faydaları

Doğada bizlere şifa verecek ve aynı zamanda tüm sorunlarımızı çözecek olan bazı yağlar ve kürler mevcuttur. Önemli olan bunlara ulaşabilmek ve doğru olarak kullanabilmek. Tüy sorununda halk arasında sıklıkla dile getirilen karınca yağını hepimiz duymuşuzdur. Ancak gerek bazı sansasyonel araştırmalar gerek firmaların son durumu bizleri karınca yağından uzaklaştırabiliyor. Çünkü son zamanlarda alınan duyumlara göre birçok karınca yağı üreten firma yapılan testler sonucunda kapatıldı ya da raflardan kaldırıldı diyebiliriz. Bu da aslında bu yağa olan güvenimizi kırıyor. Ancak bu yağ oldukça mucizevi bir yağ. Bunu doğru bir şekilde kullandığımız takdirde tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilmeniz artık mümkün. Ağrılı ağdalara, tehlikeli jiletlere, masraflı lazer işlemlerine bir son veren karınca yağı sayesinde tüm vücudunuzdaki kıllardan ve tüylerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Karınca yağı hakkında bilinen ve bilinmeyen tüm detaylara ulaştık ve bu yazıda sizler için derledik. Sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz bu yazıda tüm detaylara sizlerde ulaşabilirsiniz.

Karınca Yağının Faydaları Nelerdir?

1. Bikini Bölgesindeki Tüylere Son Veriyor

Özellikle kadınların sıklıkla çözüm aradığı bikini bölgesindeki tüyler vücudun neredeyse en aktif kıl köklerine sahiptir. Gerek nemli oluşu gerek sürekli olarak kapalı bir ortamda kalışı bunu tetikliyor. Sizler de karınca yumurtası yağı sayesinde bikini bölgesinde çıkan tüylerden kurtulabilirsiniz.

2. Koltuk Altı Tüylerinin Çıkmasını Engelliyor

Özellikle yaz aylarında kadınların sıklıkla çözüm aradığı bir sorun olan koltuk altı kıllarına sizler de karınca yumurtası yağı sayesinde son verebilirsiniz. Doğru kullanım sonucunda kısa sürede değişimi fark edeceksiniz.

3. Yüzdeki Tüylerde de Kullanılabilir

Eğer yüzünüzde oldukça fazla tüylenme varsa ve bu da sizi rahatsız ediyorsa bir sonraki işlemde sizlerin tüylerini daha da artıracak çözümlerden uzak durmanızı ve sizlerin de karınca yumurtası yağını kullanmanızı öneririz.

4. Cildi Besliyor

İçeriğinde bulunan mineraller sayesinde bir taraftan tüylerin çıkmasını azaltırken bir taraftan da cildin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. İçerdiği mineral ve vitaminler sayesinde daha canlı bir görünüm elde etmeniz mümkün.

5. Cildi Gerginleştirir

Cildi gerginleştirici etkisi de bulunan karınca yumurtası yağı özellikle yüz bölgesinde tüylenme problemi yaşayan kişilerin hem tüylerini döküyor hem de yüzlerini daha da gergin bir hale getirerek yaşlanmayı da geciktiriyor.

Karınca Yağının Kullanımı

Her üründe olduğu gibi karınca yağının da vereceği fayda, kişinin kullanımına göre oldukça belirleyicidir. Eğer kişi yanlış şekilde kullanırsa hem bir yararını göremez hem de yan etkilerini yaşayabilir. Karınca yağını kullanmak isteyen kişi öncelikle kullanmak istediği bölgedeki tüyleri jilet haricindeki herhangi bir araçla birlikte almalı. Daha sonrasında ise karınca yağını bölgeye on beş dakika kadar masaj yaparak uygulamalı. Bu işlem karınca yağının faydalarını derinin altına iyice işlemeye yarayacaktır. Ve oldukça önemlidir. Mutlaka bu şekilde uygulanması gerekilir. Mutlaka ağda ya da epilasyon ile alınmış bölgeye uygulanması gerekilir. Çünkü bu yağ direkt olarak kıl köklerine etki edeceğinden temizlenen bölgeye uygulanır. Tüylerin uzama süreci her ne kadar kişiden kişiye değişiyor olsa da ortalama üç dört hafta sonra uzayan tüyleri tekrar alıp yine aynı işlemi uygulayın. Bu şekilde yaklaşık iki ay bunu kullanarak etkilerini gözlerinizle gözlemleyebilirsiniz. Bu işlemi yaklaşık tüylerin tamamı yok oluncaya dek yaparsanız bu tedavi sürecini tamamlamış olursunuz.

Karınca Yağı Nasıl Elde Edilir?

Karınca varlığı nedeniyle oldukça küçük canlılardır. Aslında oldukça fazla karıncanın yumurtasından edilen karınca yağı genelde bu yağın önce piyasaya çıkarıldığı İran’dan dünyaya yayıldığını söyleyebiliriz.  Genelde karıncaların daha çok yaşadığı çöllerde yüz binlerce karınca yuvasındaki binlerce karınca yumurtası alınıyor. Alınan bu yağlar bu üretim fabrikalarınca yumurtaların temizliğini yapıyor. Ve bu şekilde karınca yumurtası yağını elde etmiş oluyorlar. Başta İran olmak üzere birçok Arap ülkelerinde yerliler burada karınca yumurtalarına ulaşıyor ve kimi zaman bu fabrikalara satıyorlar. Ürün oldukça fazla yaygınlaşmaya başladıktan sonra adını bile bilmediğimiz ancak bulunması kolay olan hayvanların larvalarını bile piyasaya süren bazı sahte üreticiler de son zamanlarda yapılan araştırmalar ve çalışmalarla birlikte kapandı. En yaygın olarak satılan tek bir marka olduğunu söylemekte fayda var. Aynı zamanda karınca yağını elde etmek isteyen kişiler bu üretici firmadan online olarak sipariş verebilecekleri gibi bir de eczanelerden de bu ürüne ulaşabilirler.

Karınca Yağının Zararları

Karınca Yağının Faydaları

Her üründe olduğu gibi kullanımının doğruluğu karınca yağı için de oldukça önem taşır. Eğer kişi bunu doğru bir şekilde uygulamazsa zarar göreceği gibi faydasını da asla göremeyecektir. Bu sebepten dolayı yukarıda belirttiğimiz kullanım şartlarına bağlı kalmanızda fayda olacaktır.

Karınca yağının zararları aslında neredeyse yok denecek kadar azdır. Çünkü bu oldukça doğal olan bir üründür. Bu ürünün içerisinde yer alan vitamin ve mineraller bazı alerjik durumu olan kişiler için ciltte kaşıntıya ve kızarıklığa sebep olabilir. Böyle bir durumla karşılaşan kişi mutlaka uzman bir hekime danışmalıdır. Ya da almadan önce eczacınıza bu durumunu iletin. Kişi karınca yağından pek zarar göremese de bunun sahteleri neredeyse ölümcül sonuçlar ve kalıcı deri hastalıklarına bile neden olabiliyor. Çıkan haberlerle de doğrulanan bu sözlerimizi dikkate almanızı ve doğru ürünü bulmanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.