Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Kaş Bakımı

Vücudumuzun her bölümü insanlar için çok önemlidir. Özellikle de dış dünyaya açılan ve de direkt olarak dış dünya ile karşılaşacak olduğumuz anda yüzümüz üzerinde bulunan kaşlarımız dikkat çeker. Kaşlar insanların bakışlarını sağlar. Bu bakışların sonucunda da insanlar birbirlerinde ilk izlenimleri bırakırlar. Tanımadığınız biri hakkında ilk izleniminizi merak ederseniz onun hakkında belirli sonuçlar elde edebilmek için yüz ifadesine bakarsınız. Yüz ifadesinde kaşların nasıl olduğu da çok önemlidir.

Kaşlar sonucunda insanların sinirli, kızgın, gergin gibi durumları ortaya çıkabilir. Çünkü kaşlar bazı duyguları ifade eder. Kaş kaldırarak bir ortama girenler genelde daha ciddi tavıra sahip oldukları düşünülür. Bunun dışında kaşların önemli bir görevi de vardır. Terlediğimiz zamanlarda alnımızda oluşan ter kabarcıkların gözlerimize zararı oldukça fazladır. Kaşlarımız, terleme sonucunda gözlerimize bu terin ulaşmamasını sağlamaktadır.

kas-bakimi1

Kaşlarda ortalama olarak 600 ile 700 arasında kıl vardır. Ortalama uzunluk ve kalınlık belirli bir formda dizilerek yüzümüze bir ifade katar. Gerçek anlamda kaşlarımız eğer olmasıydı yüzümüz anlamını tamamı ile kaybeder. Gözlerimizin, bakışlarımızın anlamlı olmasını kılan bu kaşlar dolayısıyla oldukça önemlidir. Kaşlar özellikle bayanlar için bir güzellik anlam ifade eder. Kaşların da kendi arasından çeşitleri vardır. Örneğin yay kaş, keman kaş, kalem kaş gibi farklı modelleri sıralayabiliriz.

Kaş bakımı için belirlenen bazı estetik operasyonlar vardır. Ancak kaşlarımıza böyle bir etki ile dışarıdan müdahale etmek uygun değildir. Daha doğal yöntemler ile bizler kaşlarımızı koruyabiliriz. Kaş bakımı içinde gerekli olan evde bulunan ürünleri kullanarak bakım yapabiliriz.

Evde Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Çeşitli cilt bakımı yöntemleri vardır. Bu cilt bakımı yöntemlerinden en önemlilerinden biri de kaşlar için yapılan bakımlardır. Kaş bakımı için kullanılan faydalı şifalı bitkiler vardır. Bu şifalı bitkiler çeşitli şekilde kullanılarak kaşlarımızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda kaş bakımı yapan kişilerin karşları daha gür ve daha sağlıklı şekilde uzar.

Kaşların dökülmesine karşılık zeytinyağı:

Zeytinyağı içerisinde bol miktarda mineral barındırır. Bu mineraller ve de vitaminler insanların saçlarını ve kaşlarını besler. Kaş dökülmesi sorunu yaşayan insanlar mutlaka kaşlarına zeytinyağı uygulaması yapabilirler. Kaşları besleyen bu zeytinyağının günlük olarak kullanımı sonucunda kaşların da meydana gelen seyrekliğin azaldığı görülür.

kas-bakimi2

Kaşlara Badem Yağı Uygulaması:

Kaş bakımının yapılması için bir başka yöntem ise badem yağıdır. Badem yağından faydalanarak çok daha doğal ve sağlıklı kaşlara sahip olabilmek mümkün. Doğal yağlardan badem yağını teflon tavada kavurarak fındık yağı ile beraber kavurabilirsiniz. Bu karışımı kaşlarınıza uygulayarak hafifçe masaj yapabilirsiniz.

Sarımsak Bakımı:

Kaş bakımı için önerilen bir sonraki yöntem de sarımsak bakımıdır. Sarımsak çok faydalı bir besindir. Aynı zamanda kaşlarımız içinde bakım yapılabilecek mineralleri içerisinde barındırır. Kaş diplerinize dövülmüş sarımsağı sürerek kaşlarınızın dökülmesini önleyebilirsiniz. Rengini koruyan ve daha sağlıklı kaşlara kavuşabilirsiniz.

Ilık Su İle Sabundan Kaş Bakımı:

Ilık su kaşlarımızı besler. Kaşlarının seyrek olmasından yakınanlar için iyi gelecektir. Ilık su ile birleştirecek olduğunuz sabunu kaşlarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. İşte bu sayede kaşlarınızı nemlendirebilirsiniz. Bu karışımı kaşlarınıza pamuk yardımı ile yedirdikten sonra ortalama 30 dakika kaşlarınızda bu karışımı durdurun. Ardından da kaşlarınızı yıkayın. Kaş bakımını doğal şekilde bu yollar ile sağlayabilirsiniz.

Kaş Çizimi:

kas-bakimi4

Kaş çizimleri günümüzde çok yaygın kullanımlardan biri olmaya başlamıştır. Kaşlar çizilerek artık istenilen görüntü elde edilmeye başlamıştır. Kaşlarımızın oluşmasında etkili olan her ne varsa bu kaş çizimleri ile bu sorun giderilebilir. Kaş çizimlerinin yapıldığı kalemler de çok önemlidir. Kaşlara zarar veren kalemler kullanmak yerine daha uygun ve kaşlara daha sağlıklı kalemler kullanılarak kaş kalemleri kullanarak kaşlarımızı bakımlı hale getirebilirsiniz.

Hint Yağı İle Daha Parlak Kaşlar:

Hint yağı kaşlar için çok faydalı bir yağdır. Çünkü hint yağı içerisinde kaşı besleyen özler bulunmaktadır. İçermiş olduğu bu özler sonucunda da kaşlarımızın daha gür çıkmasını sağlar. Kulak temizleme çubuğu ile her gün kaşlarınıza uygulayacak olduğunuz bu hint yağı daha gür ve daha parlak kaşlara sahip olmanızı sağlar.

Kaş Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaşlarımız yüzümüz için çok önemlidir. Kaşların sahip olduğu duruş, kaşımızda meydana gelen herhangi bir hasar hemen karşı tarafımızdaki insanlara iletilecektir. Tüm bunların yanında kaş bakımı çok önemlidir. Hem kaşlarımızın işlevi hem de dışarıya verdiği görüntü açısından kaşlarımıza özen göstermeliyiz. Kaş bakımı için kullanmayı seçtiğimiz ürünlere de dikkat ederek kaşlarımızı korumalıyız. Son zamanlarda estetik ve güzellik merkezlerine giderek kaş çizimlerinin kalıcılığı sağlanmak istenilmektedir. Kaşları seyrek olan insanlar bu alanlara giderek bir aylık ya da belli bir sürelik kaş çizimlerini gerçekleştirirler. Bu esnada bazı özel yöntemler kullanılır. Geliştirilen bu yöntemleri kullanırken kesinlikle kaşlarımıza zarar verip vermeyeceğini araştırmalıyız. Hangi yöntemin kullanacağını bilmeli bunun kaşlarımıza olan herhangi bir zararının olup olmadığını derinlemesine araştırmamız gerekmektedir. Dolayısıyla da bizler bu tür araştırmalar gerçekleştirerek bazı kararlar alabiliriz. En doğru ve en güvenilir kaş bakım yerine giderek kaşlarımızı düzelttirebilir ya da kaşlarımızı çizdirebiliriz.

kas-bakimi5

Evde kendi yöntemlerimiz ile kaş bakımını yaparken kaşlarımıza saç boyası kullanmamaya da dikkat etmemiz gerekir. Günümüzde pek çok kadın saçlarını çeşitli renklere boyatmaktadır. Saç rengi boyatılınca bazı durumlarda kaşlarımız farklı renkte kalabilir. İşte bu durumun önüne geçilmesi için kuaförler kaşlara da saç boyası uygulamaktadırlar. Kaşlarınız ile saçlarınız aynı renkte olsun diye böyle bir çözüm yönteminin kullanılması doğru değildir. Saçlarımızda meydana gelen sorunun çözümlenmesi için kaş boyatmak kaşlarımıza ciddi anlamda zarar verir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.