Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Kativasyon Nedir?

Kativasyon anestezisiz yani uyuşturulmadan, herhangi iz bırakmadan, acı, ağrı ve sızısız bir şekilde vücudun yağ oranınını azaltmak, yani zayıflamak için kullanılan risksiz bir zayıflama alternatifi şeklidir. Bu işlemin sonucunda yağ hücreleri eriyerek zayıflama meydana gelir. Şimdi Kativasyon Nedir? Nasıl uygulanır? gibi soruların cevaplarını yanıtlayacağız.

Kativasyon Nedir?

 zayıflama

Kativasyon, alçak ultrason dalgalarına dayanan doğal bir çözümdür. Ultrason frekansları sıvının içine doğru gitgide artan belli bir büyüklükte basınç ve hava baloncukları oluşturur. Etkisi çok az olan ısı şeklindeki enerji ve en fazla olan basınç dalgaları serbest bir şekilde kalır. Bu işlem sonucunda yağ kolaylıkla kırılır. Beraberinde kas, sinir ve damar dokularına hiç bir zarar vermez ve zayıflama gerçekleşmiş olur.

Kativasyon Sırasında Nasıl Zayıflanır?

Yağ hücreleri parçalanarak trigilirserit şekline dönüşür. Daha sonra enzimlerle gliserol ve serbest olarak kalmış olan yağ asitleri hücreler arasında sıvı bir hal alır. Su bazlı olan gliserol, dolaşım sistemince emilir ve enerji kaynağı şeklinde kullanılabilir.

Kativasyon Sırasında Acı Hissi Olur Mu?

Kativasyon uygulanırken daha önceden de belirttiğimiz gibi herhangi bir anestezi uygulanmaz. Çoğunlukla müşteriler kativasyon uygulaması yapılırken herhangi bir acı, sızı, ağrı hissetmediklerini ifade ederler. Bazı durumlarda kativasyon uygulanırken ses dalgalanmasının vücutta oluşturduğu titreşim önemsiz derecede insanları rahatsız edebiliyor. Ancak bu titreşim tamamen zararsızdır. Kativasyon bittiği anda vücutta hissedilen titreşim de bitecektir. Ayrıca çok küçük bir miktarda vücutta ısı hissedilebilir. Bu sıcaklık çok fazla hissedildiği taktirde uygulamayı yapan hekime haber vererek ekstra ultrason jeli sürmesini talep edebilirsiniz.

Kativasyonun Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Çok küçük bazı yan etkiler olabilir. Bu yan etkiler,

  • Geçici kızarıklık
  • Aşırı susuzluk hissi
  • Midede bulantı

Bu tip yan etkiler uygulama bittiği anda su içerek giderilebilir. Yan etkilerin süresi ise bazı durumlarda 1-2 saat sürebilirken bazı kişilerde birkaç güne kadar uzayabilir. Bilimsel araştırmalar sonucunda kativasyon uygulamasının tamamen güvenli bir uygulama olduğu kabul edilmiştir. Ancak akut hastalığı olan, karaciğer fonksiyon bozuklukları olan ve şeker hastalığı nedeniyle şiddetli kanama eğilimi olan kişilerde, kalp pili ve hamile insanlarda bu uygulanma yapılmaz.

Kativasyon Uygulamasının Sonucu Nedir?

Kativasyon uygulandığı andan itibaren anında ve çok uzun süreli kayda değer, gözle görülür bir etki bırakır. Çoğunlukla müşteriler 3 ile 11 cm gibi bir sonuç elde eder. Bu sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunun nedeni doku yapısına, kativasyonun yapıldığı bölgeye, uygulanan kişinin yaşına, metabolizma ve hormonlardaki değişikliklere bağlıdır. Kativasyon uygulaması ile, diyet ve spor gibi fiziksel aktivite yapan kişilerde çok daha etkili sonuçlar ortaya çıkar.

Kativasyon uygulamasının seansı genellikle 35 dakika sürer. Müşterilerin en çok uygulama yapılmasını istediği bölgeler; karın, basenler, kalçalar, iç baldır ve dış baldır bölgeleridir. Vücudun erimesi için en az 1 seans ya da 72 saati geçen uygulamalar yapılmalıdır. Uygulamanın en iyi sonuç verdiği seans sayısı ise 6-10 seans arasıdır.

Kativasyon Yaptıracak Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

kativasyon

Kativasyon uygulamasını yaptırmaması gereken kişiler,

  • Kalp rahatsızlığı ya da kalp pili kullanan kişiler
  • Hipertansiyon hastaları
  • Otoimmün rahatsızlığına sahip kişiler
  • Diyabet rahatsızlığı olan kişiler
  • Vücudunda herhangi bir kaza ya da başka bir nedenden dolayı platin bulunduran kişiler
  • Kativasyon uygulanacağı yerde herhangi bir ameliyat izi bulunduran kişiler
  • Orta yaşı geçmiş yaşlı kişiler kesinlikle kativasyon uygulamasını yaptırmamalıdır.

Kativasyon uygulamasının oluşturabileceği en büyük yan etki yanlış uygulanması sonucunda meydana gelecektir. Kativasyon cihazı 10-15 cm vücuttan uzak tutulmadan uygulanırsa tiroid, over testis gibi çok tehlikeli kanser hastalıklarına ve hormon rahatsızlıklarına yol açabilir.

Kesin zayıflatma garantisi yoktur. Ne kadar inceleceğinizi sizin ne kadar su içebileceğiniz ve düzenli olarak diyet ve spor yapma eşiğinize bağlıdır. Eğer diyet ve spor yapmadan yalnızca kativasyon uygulamasını yaptırırsanız verilen kilolar kalıcı olmayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.