Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Keçeli Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Çocukların rengarenk olmasından dolayı oldukça sevdiği keçeli kalemler biz büyükler için de cezbedici görünüyor olsa bile ne yazık ki lekeleri bir felaket olabiliyor. Keçeli kalemin lekesi neredeyse imkansız olarak görülen lekelerden olsa da imkansız leke yoktur diyerek sizlerin içini biraz da olsa rahatlatalım. Eğer sizin de eviniz küçük sevimli bir haylaz varsa sizlerde bu sorunu sık yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda yazımızın devamını okumanız sizlerin çözüm arayışına bir son verecektir.

Kıyafetten Keçeli Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Kimi zaman fark etmeden bulaşan kalem lekelerinin arasında en zorlu olanlarından biri de keçeli kalem lekesidir. Keçeli kalem lekesi sizlerin korkulu rüyası olurken bizler de sizler için en pratik çözümü araştırarak bu başlık altında paylaştık. En sevdiğiniz kıyafetinize keçeli kalem lekesi bulaştı ve siz onu gözden çıkardınız mı? Hayır, eskisinden daha iyi görünecek olan o kıyafeti yavaşça bırakın. Şimdi bir parça pamuk alın pamuğun kalın olması sizler için iyi olacak ve işlemi sürekli olarak tekrarlamanızı da önleyecektir. Bu pamuğu tam lekeli olan kısmın arka tarafına koyun. Keçeli kalem lekesinin bulunduğu kıyafetin tam üstüne bol miktarda kolonya dökün. Lekenin günlerce beklemesine karşı bile bu uygulama oldukça etkili olacaktır. Kısa süre içerisinde kolonyanın içeriğinde bulunan alkol lekenin yapısını bozarak onu etkisiz hale getirecek ve tüm boyasını da arka tarafına koyduğunuz pamuğa akıtacaktır. Ve daha sonra bu işlemin ardından hem kolonya kokusunda kurtulmak hem de temiz olduğundan emin olmak için kıyafetinizin kumaş türüne uygun bir programla birlikte makineye yıkamaya atın.

Halıdan Keçeli Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Keçeli kalem lekesi genelde halıya da sık sık bulaşan bir lekedir. Keçeli kalem lekesi yüzünden bir halıyı yıkamaya vermek hem sizleri mağdur eder hem de bütçenizi sarsabilir. Evinizde bulunan ürünlerle bu lekeden kurtulmanız mümkün. eğer yanlışlıkla bir kaza sonucu keçeli kalem bulaşmışsa halınıza o an müdahale edip silmeye çalışmayın bu lekenin daha geniş alanlara yayılmasına neden olacaktır. Bunun yerine bir kağıt havluyla lekenin fazlalığını alın. Ancak oval hareketler yapmayın. Daha sonrasında da bir kaba su hazırlayın ve bu suyun içine de halı şampuanı dökün. Biraz köpürtün ve bu köpükleri yüzeyden alarak halının lekeli olan kısmına bir sünger yardımıyla uygulayın biraz ovalamanız sonucunda keçeli kalem mürekkebini köpüğe aktararak lekeden kurtulabilirsiniz. Daha sonrasında bu köpükleme işlemini tekrar edin. Köpüğün rengi beyaz olarak kalıncaya dek bu işlemi tekrarlayın. Ardından nemli bir bezle halınızın sadece lekeli alanını durulayın. Durulama işlemi de bittikten sonra halınızı güneşe sererek kurumasını sağlayın. Keçeli kalem lekesinin kolay bir şekilde çıktığını ve eskisinden daha canlı olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.