Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Kemik Suyunun Faydaları

Ülkemizde ne yazık ki beslenme yetersizliği ve bilinçsiz beslenmeden kaynaklı olarak romatizma, kemik erimesi gibi hastalıkların oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu gibi hastalıkların sebebi yeterli kalsiyumu alamamaktandır. Ülkemizde artık yaşlılarda olması tahmin edilen tüm kemik hastalıkları genç yaşlardaki bireylerin de maruz kaldığı hastalıklar olmuştur. Bu hastalıklardan belli başlı olanlarına çare bulunsa da diğer hastalıkların önüne geçebilmek için uzun bir süreç kişiyi bekliyor. Bu süreci en kısa sürede geçirmesi için kişinin bazı beslenme kurallarına uyması ve hastalığına yönelik bir liste izlemesi gerekmektedir.

Günümüzde insanlar yayın organlarından yapılan sağlık haberlerine daha çok dikkat etmekte ve uzmanların dediklerini daha çok ciddiye almaktadır. Artık uzmanlar kişilerin ilaçlardan uzaklaşması gerektiğini anlattıkça ve yan etkilerinden bahsettikçe artık insanlar doğal yöntemlerde çözüm aramaya koyulmuşlardır. Doğanın bizlere sunduğu birçok şifa kaynağından faydalanmak  üzere yediğimiz şeylerin atıklarının kabuklarının da yararı oldukça fazladır. Bunların da kullanım alanlarına uygun bir şekilde kullanılması ile birlikte artık kişiler bu alternatif ürünleri daha çok tercih eder hale gelmişlerdir. Kemik suyu da bunlardan biridir. Genellikle kasaplardan et ve et ürünleri alırız. Olabildiğince kemiksiz taraflarını tercih ederiz. Çünkü  kemik alacağımız et gramajını düşürmektedir. Ancak kemik suyunun faydalarını okuduktan sonra fikrinizin değişeceğine eminiz. Kemiğin içerisinde bulunan kalsiyumdan direkt olarak faydalanacağınız kemik suyunu nerelerde kullanmanız gerektiğini ve daha çok hangi hastalıklara şifa olduğunu öğrenmek için yazımızın devamını okumanız gerekmektedir.

Kemik suyu daha çok doktorların tavsiyesi ile bilinen bir atık üründür. Etini yiyebildiğimiz her hayvanın kemiğinden faydalanmak ve kemiğinin içerisinde bulunan minerallerden yararlanmak için kemik suyuna ihtiyacınız vardır.

Kemik Suyu Nasıl Tüketilir?

Eğer sağlık problemleriniz varsa ya da kemiklerinizin daha güçlü olmasını istiyorsanız sizlere direkt olarak şifa olacak ve beklentilerinizi karşılayacak olan şey kemik suyudur. Ancak kemiği direkt olarak tüketemeyeceğiniz için kemiğin suyundan elde edilen su ile birlikte yapılan yemeklere takviye edebilirsiniz. Bunun haricinde kişi direkt olarak bunu da tüketebilir. Ancak tatsız bir yapıya sahip olduğu için bunu içmek her zaman kolay olmayabilir. Bir de kişinin bundan tiksinmemesi ve devamlı olarak içebilmesi gerektiğinden alışabileceğiniz yöntemleri seçmeniz sizlerin yararına olacaktır. Örneğin pilav yapacağınız suyu kemik suyu ile değiştirerek pilava besin değeri açısından daha çok zenginlik katabilirsiniz. Bunun haricinde su ile yapacağınız tüm yemeklerin suyunu kemik suyundan elde edeceğiniz su ile yapabilirsiniz.

Peki bu kadar yararlı olan kemik suyunu nasıl elde edeceksiniz? Öncelikle almış olduğunuz kemikleri bir tencerenin içerisine sığacak yapıya getirmeniz gerekmektedir. Bunu ise kasaplardan alırken gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında kemiği koyduğunuz tencereye ya da düdüklü tencerenin içerisine kemiklerin üzerini aşacak kadar normal içme suyu koyun. Daha sonrasında ise yaklaşık bir saat kadar bu suyun kaynamasını bekleyin. Ve kemikleri içerisinden çıkarın. Küçük kemiklerin sudan arınması için suyu bir süzgeç yardımı ile süzün. Bu şekilde saf kemik suyunu arındırılmış bir şekilde elde edebilirsiniz. Daha sonrasında bunu dilediğiniz yemeğe koyarak kullanabilirsiniz.

Kemik Suyunun Faydaları Nelerdir?

1. Kemikleri Güçlendirir

Kemik suyunun belli başlı faydalarından ilki kişinin kemiklerinin güçlenmesinde yardımcı olmasıdır. Daha sağlam bir yapıya ulaşması gereken kemikler kalsiyuma oldukça sık bir şekilde ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacı karşılayabilmenin en kısa yolu ise kemik suyudur. Kişi kemik suyundan kemik hastalıkları için faydalanabilir. Bu oldukça etkili bir sonuç verecektir. Ancak kişinin bunu düzenli olarak kullanması ana şarttır. Aksi halde hiçbir yararı olmayacak ve eksikliği durumunda vücudunuz kalsiyum eksiğini kemiklerinizden çalarak tamamlayacaktır. Çünkü kalsiyum sürekli olarak aktarılan bir mineraldir.

2. Kilo Vermekte Oldukça Etkili

Eğer kişi kilo vermek istiyor ancak bir türlü yemek yeme alışkanlığını bırakamıyorsa eşsiz bir nimet olan kemik suyu kişiye bu anlamda da oldukça faydalı olacaktır. Kişinin sürekli olarak açlık hissetmesi kişinin daha çok yemek yeme ihtiyacını artırmasına neden olmaktadır. Ancak kişi doğru besinler ile beslendiği zaman tokluk süresi uzayacak ve dolayısıyla öğünleri azalacaktır. Kemik suyu kişinin daha tok kalabilmesini sağlayacaktır.

3. Selülitlere İyi Gelir

Kadınların sıklıkla şikayet ettiği ve görünümlerinde oldukça etkili olan selülitler birçok sağlık probleminden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bunun eksikliğini ise en çok kadınlar hissetmekte ve dolayısıyla etkilerinden de en çok kadınlar etkilenmektedir. Selülit birçok doku eksikliğinin oluşmasından ve kan akışının azalmasından dolayı oluşan portakal kabuğu görünümünde olan ölü derilerin neden olduğu bir cilt problemidir. Eğer kişi detoks olarak kemik suyunu düzenli olarak faydalanırsa oluşması ihtimal olan selülitlerden kurtulabilir ve oluşan selülitlerin de görüntüsünün daha iyi bir hal almasını sağlayabilir.

4. Geçirgen Bağırsak Sendromunu Azaltır

Bağırsaklarda oluşan deformeler zaman içerisinde daha da büyüyerek kişilerin yiyeceklerden yeterli bir şekilde emilim yapmasını ve faydalanmasını da olumsuz bir şekilde etkiliyor.  Kimi zaman bu deformeler deliklere dönerek kişinin ciddi bağırsak sorunları yaşamasına neden oluyor. Ancak kemik suyu içerdiği kolajen sayesinde bağırsakta oluşan bu deformeler zamanla yok olur ve ciddi bağırsak sonuçlarını da ortadan kaldırarak kişinin sağlıklı bir şekilde sindirim yapmasına yardımcı olur. Bu şekilde kişi besinlerden yeterli olan vitaminlerden daha çok yararlanacaktır.

5. Cilde İyi Gelir

Yaşlılık karşıtı tüm kozmetik ürünlerinin içerisinde bulunan kolajenin ana kaynağı kemik suyudur. Kemik suyu ciltte oluşan derideki kırışmaları doldurarak düzenli kullanıldığında botoks etkisi gösterecek ve kişinin yaşını gizleyecektir. Aynı zamanda yüzde geçmeyen lekelerden kurtulmak için de kemik suyundan faydalanabilirsiniz.

6. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Bağışıklık sistemi insanların doğal kalkanıdır. Bu kalkan ne kadar kuvvetli olursa kişi o kadar hastalıklara karşı direnebilir. Bu direnci kuvvetleştiren bir besin kaynağı da kemik suyudur. Hastalık döneminde kişilerin kemik suyundan çorba yapıp içmeleri kişiyi kısa sürede ayağa kaldıracak ve bağışıklığı eskisinden daha iyi olacaktır.

7. Sindirime Katkıda Bulunur

Mideye gelen besinleri sindirmek için mideden özel bir sıvı salgılanır. Bu sıvı sayesinde midede hareketler gerçekleşir ve bu şekilde mideye gelen besinler bir bulamaç halini alarak sindirime hazır bir hale getirilir. Ancak midede oluşan hastalıklar mide salgısının azalmasına neden olmaktadır. Bu salgıyı artırmakta ve midenin asidini korumaya yarayan en ulaşılabilir şifa kaynağı yine kemik suyudur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.