Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Kirpik Uzatma

Gözler kalbin aynasıdır sözü boşuna söylenmemiş olsa gerek. Güzel bir ifade ve güzellik için en önemli şeylerden bir tanesi hiç kuşku yok ki gözlerdir. Anlamlı bakan gözler için de kesinlikle güzel kirpiklere ihtiyaç olur. Eğer güzel kirpiklere sahipseniz dolaylı olarak muhteşem bakışlara da sahip olursunuz. Bu yüzden her kadının kirpiklerine özen göstermesinde fayda var. Elbette bu güzel olmak için tek koşul değil ancak kirpiklerinizin bakımına önem veriyorsanız her zaman bir kat daha şanlı oluyorsunuz güzellik adına.

Bazı kadınlar doğuştan uzun ve güzel kirpiklere sahip olabilir. Pek çok kişinin kıskandığı bu doğal güzellik maalesef pek çok kadında yok. Genelde kirpikler seyrek, güçsüz ya da kısa olabiliyor. Genelde kirpikleri istenilen hale getirmek için de yoğun olarak maskara kullanılıyor. Böylece daha uzun ve yoğun kirpiklere anlık da olsa sahip olunabiliyor.

Elbette her kadın uzun ve doğal kirpiklere sahip olmak ister. Fakat bu ilk başta biraz zor bir işmiş gibi görünebilir. Oysa kirpiklere doğru uygulanan yöntemler ile çok daha uzun bir görünüm kazandırmak mümkün. Aşağıda listelediğimiz kirpik uzatma için yapılması gereken yöntemler listemizi siz de inceleyip eğer uygularsanız güzel ve uzun kirpiklere, dolaylı olarak da şahane bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kirpik Uzatmak İçin Uygulanabilecek Yöntemler

1. Vazelin Mutlaka İşe Yarayacaktır!

screenshot_6

Bir dönem en çok kullanılan bakım kremi olan vazelin kirpiklere de oldukça iyi geliyor. Bunun için bir pamuklu çubuk kullanarak vazelini kirpiklerinizin üstüne sürebilirsiniz. Aynı şekilde eğer elleriniz temiz ise direkt olarak ince bir kat halinde parmaklarınız ile de uygulayabilirsiniz. Gün ortasında kirpiklerinize vazelin bakımı yapabileceğiniz gibi aynı şekilde gece yatmadan hemen önce de vazelin ile bakım uygulayabilirsiniz. Sabah uyandığınızda bir miktar su ile yıkayarak yapışkanlık hissini de ortadan kaldırmanız mümkün. Eğer düzenli olarak kirpiklerinize vazelin uygularsanız çok daha sağlıklı, çok daha güçlü ve çok daha uzun kirpiklere siz de sahip olabilirsiniz. Bilindiği üzere kirpiklerin dökülme nedenlerinden bir tanesi de çevresel etkenler ve kirlilik. Vazelin kirpikleri sürekli olarak nemli tutması ile de dökülmelerinin önüne rahat bir şekilde geçebiliyor neyse ki. Bu yüzden kirpik uzatmak istiyorsanız mutlaka vazelin ile bakım yapmayı denemelisiniz.

2. Doğal Yağlar ile Bakım Yapmak Çok Önemli!

screenshot_5

Aslında doğa bize sağlıklı ve güzel olmamız için her şeyi sunuyor. Bu yüzden kirpik uzatmak için doğal yağ kullanımın da önemi bir hayli büyük. İster gece yatmadan evvel isterseniz de gün içinde kirpiklerinize doğal yağlardan sürebilirsiniz. Kirpiklere sürülebilecek pek çok doğal yağ mevcut. Ancak hepsi ortak bir amaca hizmet ediyor. O da kirpikleri kurumasını ve kuruyarak dökülmesini önlemek, bununla birlikte de sağlıklı bir şekilde uzamalarına yardımcı olmak. Elbette her yağ aynı fazlalıkta kirpiklerin uzamasına etki etmiyor olabilir. O yüzden kirpik uzatmak isteyenler için bazı yağlar bir tık daha çok öne çıkıyor. Bu yağlar arasında kirpiklerini uzatmak için gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz zeytinyağı, E vitamini yağı ve Hint yağı bulunuyor. Çünkü bu yağlar diğer doğal yağlara oran ile çok daha besleyici yağlar. Tıpkı vazelin gibi doğal yağları da pamuklu çubuk ile kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Üstelik kirpiklerinizi yıkamanıza da gerek kalmaz. Fakat eğer doğal yağları kirpiklerinize yatmadan hemen önce uygulayacaksanız bir süre kurumasını beklemenizde fayda olur.

3. Yumurta Akı ve Hint Yağından Oluşan Maskeyi Mutlaka Denemelisiniz!

screenshot_6

Herkesin bildiği üzere yumurta akının içinde bol miktarda protein bulunuyor. Bunu bilen pek çok kadın da sağlıklı saçlara sahip olmak için yumurta akı ile zeytinyağını karıştırdıktan sonra bir maske gibi saçlarına uyguluyorlar. Aslında bu durum kirpiklerimiz için de geçerli. Aynı şekilde yumurta akı kirpiklere de bir hayli iyi geliyor. Bu maskeyi uygulamak için bir kabın içine Hint yağından ve yumurta akından eşit oranlarda koyduktan sonra bolca karıştırmanız gerekiyor. Ardından bu maskeyi yine temiz parmak uçları ile ya da pamuklu çubuklar ile kirpiklerinizin üstüne kolayca uygulayabilirsiniz. Ancak bir süre kirpiklerinizde kaldıktan sonra bol su ile durulamanız gerekebilir. Eğer düzenli bir şekilde bu kirpik maskesini uygular iseniz çok daha uzun kirpiklere siz de sahip olabilirsiniz.

4. Kirpik Uzatıcı Ürünler İmdadınıza Koşabilir!

screenshot_5

Piyasada kirpiklerinizi uzatmaya yardımcı olabilecek pek çok kozmetik ürünü bulunuyor. Elbette bu ürünler testlerden geçmiş ürünler oldukları için gerçekten de kirpiklerinizi uzatmanızı sağlayabilir. Özellikle içinde peptitler, aloe vera ve çeşitli vitaminler bulunduran kirpik uzatıcı ürünler kirpiklerinizin uzamasına çok daha iyi bir şekilde ve direkt olarak etki edeceklerdir. O yüzden bu ürünleri de deneyebilirsiniz. Ancak kirpik uzatıcı ürünleri satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da var. Özellikle kaliteden kesinlikle ödün vermemelisiniz. O yüzden mutlaka en kaliteli olan ürünlere yönlenmeniz gerekir. Bunun haricinde fiyatı çok ucuz olan ve kalitesiz olan ürünler hem kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olmayabilir hem de kirpiklerinize daha çok zarar verebilir. Bu nedenle ürün seçerken özenli davranmakta büyük yarar var.

5. Sağlıklı Beslenmeyi Asla Gözardı Etmeyin!

screenshot_6

Pek çok insan sağlıklı beslenmenin güzellik için çok da önemli olmadığını düşünebilir. Ancak bu yapılan en büyük hatalardan bir tanesi olmaktadır. Eğer gerçekten güzelleşmek ve hatta uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız mutlaka sağlıklı, düzenli ve doğal beslenmeniz gerekir. Yani siz de sağlıklı beslenmeyi hayat alışkanlığı haline getirir iseniz bir süre sonra çok daha sağlıklı ve çok daha uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Özelliklere kirpiklerin sağlığı için B vitamini ve bitoin içeren gıdaları düzenli olarak tüketmenin faydası çok büyük oluyor. Bu gıdaları mutlaka tüketmeye özen göstermelisiniz. Hatta uzmanlar tarafından yapılmış olan bazı araştırmalar ortaya koyuyor ki her gün düzenli olarak bu tip gıdaları tüketen kişilerin bir süre sonra kirpiklerinde ve saçlarında hem hızlı hem de sağlıklı uzama görülüyor. Aynı şekilde vücuttaki biotin eksikliğinde de hızlı ve beklenmedik bir şekilde kirpik kayıpları görülebiliyor. Bu biotin maddesi yoğun olarak karnabahar, somon, baklagiller, mantar, muz, yumurta sarısı, sardalye ve havuç gibi gıdaların içerisinde yer alıyor. Bizce düzenli olarak tükettiğiniz gıdaları bir kontrol ederek bu gıdalara ne kadar yer verdiğinizi inceleyebilirsiniz. Eğer tükettiğiniz gıdalar arasında bu yiyecekler az bulunuyor ise uzun kirpiklere kavuşmak için mutlaka arttırmalısınız.

6. Maskaralar Konusunda Normalden Çok Daha Fazla Dikkatli Olun!

screenshot_5

Herkes kirpiklerini uzatmak ve dolgunlaştırmak istediğinde ilk olarak maskaraya yöneliyor. Fakat unutulan bir şey var. Maskara kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzamasına engel olan bir madde. Bu yüzden maskarayı mümkün olduğunca az kullanıp gece yatmadan evvel de mutlaka çıkarmanız gerekiyor. Aynı şekilde suya dayanıklı maskaralar da çok cazip ürünler değiller maalesef ki. Çünkü bu ürünler kirpikte çok uzun süre kalmak üzere hazırlandıkları için kirpiklerinize ciddi zararlar verebilir ve sağlıklı bir şekilde uzamalarının önünde büyük bir engel yaratabilirler. Suya dayanıklı maskaralar ile maalesef kirpiklerin kırılması ve dökülmesi artabiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.