Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Kol Germe Estetiği

İnsan vücudunun her iki yanında bulunan, birçok işleve sahip olan kolların üst tarafında arka ve iç bölgesinde sarkmaların ortaya çıkması, genel olarak yağ birikimi ya da deri sarkması şeklide olur. Hangi yaşta olursanız olun kol kısmının deri ve aynı zamanda deri altı dokusu hep gevşek bir yapıda olmaktadır. Genel olarak kollardaki deri ve deri altı yapısındaki gevşeme sonucunda sarkmaların ortaya çıkması ailevi yatkınlık, yaşlanma, hızlı bir şekilde kilo alıp, verme, uzun süre güneşe maruz kalma, yer çekimi gibi faktörler etkili olmaktadır.

Kollar yana doğru açıldığı zaman kolun alt kısmında yarasa kanadı şekilde sarkmalar oluşur. Kolların sarkması daha çok kısa kollu, askılı gibi kıyafetlerin giymesinde sorun oluşturur ve görsel olarak da çok kötü bir görüntü ortaya çıkar. Ağır kol sarkmalarında derinin yapısı kaliteli ise, sadece lipusuction adı verilen yağ alma tedavisi uygulanır. Deri yapısı bozulmuş ve aynı zamanda çatlaklar da varsa, kol germe ameliyatı uygulanır. Bunlara da kol germe estetiği adı verilir. Bazı hastalarda, kolda oluşan deformasyonun oranına göre hem yağ alma hem de kol germe uygulamasının ikisi de yapılır. Bazı insanların deri kalitesi bozulmuş ya da bölgesel yağlanma artmaktadır. Hızlı bir şekilde kilo alıp, veren insanlarda sadece kol sarkması ortaya çıkar. Birçok faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan kol sarkmalarında medikal estetik ve aynı zamanda estetik cerrahi gibi bazı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Ancak çok daha fazla oranda olan kol sarkmaların tek çözümü ise cerrahi uygulamadır. Bu tedavi yöntemi yaklaşık olarak bir ya da üç saat arasında değişmektedir. Hafif orandaki kol sarkmaların AWT tedavi yöntemi ile risksiz, son derecede güvenilir bir şekilde, başarılı sonuçlar elde edilir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi

Kol germe genel anestezi altında, hastane ortamında yapılan bir operasyondur. Bazı durumlarda hastalara sadece lokal anestezi uygulanmaktadır. Diğer anestezi kullanımı gerektiren ameliyatlarda olduğu gibi, kol germe ameliyatında da hastanın altı saatlik bir açlık süresi olması gerekmektedir. Kol germe ameliyatı yaptıracak olan hasta ameliyat gününden en az üç gün önce aspirin gibi kanamayı uzatma özelliğine sahip olan ilaç alımını kesmelidir. Aksi durumda ameliyat sırasında birtakım komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

Kol germe estetiği yapmanın farklı nedenleri olabilir. Bazı kişilerde meme kanseri hastalığı ile memesi alınan ve koltuk altı kısmından müdahale edilen kişilerde aynı taraftaki kolda bulunan lenf ödem için liposuctin ya da kol germe işlemi yapılmaktadır. Kollarda meydana gelen sarkmaları önlemenin en etkili yolu erken yaşlarda liposuction tedavi yöntemi ile deride deformasyonun oluşmadan sarkmalara neden olan yağ dokusunu ortadan kaldırmaktır. Ancak bu şekilde kol derisi kendini toplayarak, sarkmanın önüne geçer. Kol derisinde sadece deri fazlalığı varsa, fazlalık derisi dokusuna bağlı olarak yağ fazlalığı da bulunur. Bu fazla olan deri ve aynı zamanda yağ dokusu da alınmalıdır. Kol germe operasyonları sonrasında kolun iç ve arka kısmında kalan düz çizgi şekilde iz kalmaktadır. Hastalar kolun kaldırılması durumunda izin belli olacağını göze alarak, kol germe operasyonun yaptırılması gerekir.

Kol Germe Ameliyatı

Bazı insanların birtakım sebeplere bağlı olarak kollarının alt kısmında sarkmalar ortaya çıkar. Bu görüntüden kurtulmak için uzman doktorlar tarafından kol germe ameliyatı yapılmaktadır. Kol germe estetiğinde uygulanan operasyon genel anestezi altında hastane ortamında yapılmaktadır. Bazı durumlarda sadece lokal anestezi yapılmaktadır. Kol germe operasyonu bazen ise sedasyon altında yapılır. İnsan vücudunun iki kolunun iç ve arka kısmında ortaya çıkan sarkık deri, fazla olan yağ dokusu doktor tarafından eksize edilmesi gerekir. Kol germe operasyonunda gerekli görülen durumlarda kolun bir alanına liposuction da yapılabilir. Kola yapılacak olan kesi yeri iki tabaka şekilde dikilir ve ameliyat sonunda kesi yapılan kollara yumuşak bir pansiyon yapılır.

Kol germe operasyonu genel olarak bir ya da üç saat arasında değişmektedir. Eğer hastanın kollarında yoğun bir şekilde sarkma oluşmuşsa, hastanede bir gün kalma durumu olabilir. Eğer hastanın kolunda enine doğru bir şekilde deri fazlalığı varsa, bu durumda kesi koltuk altına yapılacağı için dikiş izlerini gizlemek daha kolay olacaktır. Kol sarkması boyuna deri fazlalığı şeklinde ise, boyuna bir şekilde kesi yapılacaktır, bu dikiş izlerini gizlemek mümkün olmamaktadır.

Kol sarkmasına bağlı olarak ortaya çıkan vücut deformasyonunun eski haline getirilmesi için germe ameliyatları ülkemizde çok fazla tercih edilen bir operasyondur. Bunun sebebi insanların ömür boyu kötü bir görünüme sahip olmak istememesi ve aynı zamanda bu alanda uygulanan operasyonlarda başarılı sonuçlar elde edilmesidir. İnsan vücudunun kontürünün düzeltilmesi operasyonlarında, uzman doktorlar tarafından insan vücudunun tüm kısımları bir bütün olarak değerlendirilmeli ve ona göre vücudun tamamıyla uyumlu, orantılı bir operasyon yapılması gerekmektedir. Aksi bir durumunda ortaya çıkan orantısız ve uyumsuz bir görünüm hastayı ikna etmeyecektir, daha çok rahatsızlık verici olacaktır.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Kollara uygulanan germe operasyonu sonucunda kanama ya da sıvı birikimini önlemek amacıyla kollara lastik boru şeklinde drenlerin koyulması gerekir. Kol germe operasyonun sonunda, drenler en fazla iki ya da üç gün sonra çekilmesi gerekmektedir. Özellikle kol germe operasyonu sonrasındaki ilk günlerde kolların yüksek bir şekilde tutulması tavsiye edilir. Kol germe operasyonu aşamasında ortaya çıkma riski bulunan şişme, ödem ve kanamaların azalması için hastaya baskılı bandaj gibi bir uygulama yapılır. Üç gün sonra kola şekil vermesi için kolu sarma özelliğine sahip olan çorap şeklinde elastik bir bant uygulanır. Genel olarak alınması gereken dikiş olmamaktadır. Kol germe operasyonu sırasında kanama, serum birikmesi ve enfeksiyon gibi hastanın iyileşme sürecini yavaşlatacak durumların ortaya çıkması haricinde, kola yapılan kesiklerin iyi planlanmamasına bağlı olarak koltuk altı bant oluşumu gibi vakalar ortaya çıkabilir.

Kol germe operasyonu sonrasında ise herhangi bir ağrı ortaya çıkmaz ya da ağrı yok denecek kadar hafif olmaktadır. Eğer hastada ağrı ortaya çıkarsa doktorunuzun tavsiye edeceği ağrı kesicileri kullanmanız yeterli olacaktır. Sosyal hayatınıza, operasyon sonrasının bir sonraki gününde dönebilirsiniz. Kol germe operasyonu yapılan hastalar genel olarak en fazla dört ya da beş gün sonra günlük aktivitelerine geri dönebilir. On gün sonra ise hastalar tamamen iyileşir. Kol germe operasyonundan sonra ilk bir ay süresince kola korse takılması gerekir. Kola korse takılması sonucunda kolda ortaya çıkan şişlikler daha az olacak hem de derinin altında kalan dokulara yapışarak, kolun küçülmesine yardımcı olacaktır. Kol germe ameliyatından sonra kollarda yer alan dikiş izi bir ay sonra solmaya başlar, daha sonra ise bir yıl sonra dikiş izi tamamen yok olur. Kolda herhangi fark edilecek bir iz bulunmaz.

Ameliyatsız Kol Germe Tedavisi

Kol germe estetiği kapsamında, kol germe operasyonu yaptıracak olan kişilerin kollarında yer alan sarkmalar çok fazla değilse tek seansta başarılı bir sonuç elde edebileceğiniz Thermi Tight tedavi yöntemini deneyebilirsiniz. Bu tedavi yöntemi ameliyatsız bir şekilde kol sarkmalarını iyileştirir. Thermi Rf tedavi yönteminde, kola enjekte edilen ve aynı zamanda deri altına verilen bir radyo frekans uygulamasıdır. Thermi Tight kol germe operasyonunda kolun sarkık olan kısmı lokal anestezi ile uyuşturulur. Kolun sarkık olan kısmına incecik bir uca sahip olan cihazla, deri altına radyo frekans enerjisini vererek, bu alanın ısısı çok arttırır. Bu operasyon tek seansta uygulanır. Ameliyatsız kol germe operasyonun başarılı sonucu bir hafta içerisinde görülmeye başlanır. En geç üç ay sonra kol en iyi hale gelir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.