Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Kol Yağı Eritmek İçin Egzersizler

Günlük faaliyetlermizin büyük bir kısmını gerçekleştirmemiz için kollarımızı kullanırız. Sağ ve sol kolumuz gün içerisinde devamlı hareket halinde olur. Her vücut şekline ve de kilosuna göre farklı tipte kol bulunur. İnsanların vücutlarındaki yağ oranlarının büyük bir bölümü de kollarda toplanır. Bu nedenle kollarda yağlar birikir. Yağlı kollar estetik açıdan kötü gözükür. Özellikle de kadınlar özel günlerde giydikleri elbiselerinin yanlarından kocaman yağlı kollarının gözükmesini istemez.

Her yıl pek çok kadın yağ aldırma merkezlerine bu şikayetten dolayı başvurur. Aslında kol yağı eritmek için bıçak altına girmenize hiç gerek yok. Doğal yollarla kol yağı eritmek için egzersizler yaparak istenilen görünüme ulaşabilirsiniz. Kol yağı eritmek için hangi egzersizlerin yapılması gerektiğini ise hemen aşağıda bulunan yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kol Yağı Eritmek İçin Hangi Egzersizler Yapılmalı?

Estetik merkezlerinde gerçekleştirilen yağ aldırma işlemleri oldukça yükse fiyatlara sahip. Aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermek, yağ eritmek için doğal yollar tercih edilmeli. Kol yağı eritmek için de pek çok egzersiz yöntemleri vardır. Bunları şimdi sıralayalım.

1. Şınav Çekmek

Özellikle erkeklerin askerlik yıllarından bu yana yaptıkları ve bildikleri en iyi hareket şınav çekmedir denebilir. Şınav çekme, yüzünüzü yere bakıcak şekilde ayak parmak uçlarınızın yere değmesini sağladıktan sonra tüm vücudu kollarla yukarı çıkarma hareketine denir. Eller yere tam destek sağlar. Bu şekilde kişi vücudu yukarı aşağı kaldırır. Bu esnada dizlerin yere değmemesine dikkat edilir. Oldukça zor hareketlerin başında gelir. Şınav çekme hareketi sayesinde kollardaki yağların büyük bir bölümü erir. Şınav çekme sadece kol yağlarını eritmek için değil aynı zamanda da göbek, göğüs gibi bölgesel yağlarının da erimesini sağlar.

2. Dambıl Çalışma

Kol yağı eritmek için önerebileceğimiz başlıca egzersizlerden biri de ağırlık çalışmaları. Ağırlık kaldırmak kollarımızın hem daha güçlü olmasını sağlar hem de kollarda bulunan fazla yağların yok olmasını sağlar. Dambıl adı verilen çeşitli ağırlıklar var. Bu ağırlıklar çeşitli gruplara ayrılır. İlk etapta en hafifinden çalışmaya başlamalısınız. En kolay kol yağı eritme egzersizi olarak bu önerilebilir. Çünkü ekipman olarak da çok bir şeye ihtiyacınız yok. Dambılınız yoksa bile su şişeleri ile bu ağırlık çalışmasını yapabilirsiniz. Ağırlıkları kaldırırken ise kollarınızın tam 90 derece olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun dışında her gün 30 dakika boyunca bu hareketi yapmanız kol yağlarınızı eritmek için yeterli olacak.

3. Yüzmek

Hazır yaz ayları da geldiğine göre daha sık havuz ve denizlere gidilmeye başlandı. Yüzmek pek çok sporu aynı anda yapmak anlamına gelir. Kol yağı eritmek için de yüzme sporu yapılabilir. Suyun kaldırma kuvvetine karşı yapılan bu hareket sonucunda kollarda bulunan fazla yağlar harekete geçer. Günlük rutin olarak yarım saat yüzmek de en iyi kol yağı eritme egzersizlerinden biri olarak seçilebilir.

4. İp Atlamak

Küçüklük yıllarından bu zamana belki de en iyi bildiğimiz oyunlardan biri ip atlamaydı. Oysa ip atlama hiçbir zaman bırakmamamız gereken aktivitelerden biriydi. Çünkü ip atlamak vücudun tüm organlarının aynı anda çalışmasını sağlar. Böylece ip atlayarak ideal kiloya ve vücuda ulaşabilirsiniz. İp atlamak kolları da müthiş bir şekilde çalıştırır. Kol ve kol altı yağlarını da en iyi şekilde eritmenize yardımcı olur.

5. Dirsek Sırt Hareketi

Dirsek sırt hareketi olarak adlandırdığımız bu hareket gün içerisinde sağ ve sol ayrı ayrı olmak üzer 10 kere yapıldığında etki gösterir. Öncelikle sol kolunuzu başınızın üzerine koyun. Sonrasında kolu tam yukarı kaldırın. Ardından da avuç içlerinizi boynun tam arkasında kalan kısıma değdirin. İşte bu hareketi yavaş yavaş tam 10 kez terarlayın. Kısa bir süre sonra kollarınızın iç kısımlarında bile kaslanmaların meydana geldiğini göreceksiniz.

Kol Yağı Eritme Egzersizlerinin Püf Noktaları

Kolların sarkık ve kalın görünümünden kurtulmak için yukarıda yer alan beş egzersiz kolaylıkla yapılabilir. Ancak kol yağı eritmek için egzersizler yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Örneğin, kollarınızın görünümünden rahatsız olduğunuz için yeme alışkanlıklarınıza da dikkat etmelisiniz. Çünkü kollarda yağların birikmesinin başlıca sebeplerinden biri de yanlış yeme alışkanlıklarıdır. Çok yağlı besinler tüketmek yerine daha sağlıklı ve az porsiyonlar tüketerek kol yağlarınızı eritebilirsiniz. Kol yağlarınızı eritmeye başlarken düzenli giden bu hareketleri devam ettirdiğiniz süre zarfı boyunca kollarınızda kaslar bile oluşabilir. Çok kaslı görünüm sevmiyorsanız bu egzersizlerin sürelerini kendi dileğiniz üzerine azaltabilirsiniz. İşte kol yağı eritmek için egzersizler bu kadar kolay ve kısa. Yapmak ise size kalmış. En kısa zamanda iyi bir sonuç alacağınızdan ise hiç şüpheniz olmasın.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.