Kan ve ter lekesi olan Külot lekesi nasıl çıkar sorularınıza yanıt bulacağınız sayfamıza hoşgeldiniz. Gün içerisinde  vücumuzdan çıkan ter, asitli bir yapıya sahip olduğundan dolayı iç çamaşırlarında sararmalara yol açabiliyor. Veyada kadınların özel hallerinde kan lekesi bulaşmaktadır. Bazan mahrem bölgesinde oluşan sivilcenin patlaması halindede zor lekelerle başbaşa kalınabiliyor. Yıkandıktan sonra bile çıkmayan lekeler, kadınların baş düşmanı konumunda olması hasebiyle bazı tiyolar anlatacağız. Erkek-Kadın külot lekesi ve kan lekesi çıkarmak nasıl olur, anlanmaya çalışacağız.

Erkek Külot Lekesi

Akşama kadar çalışan kocalar,sürekli koşuşturan gençler ve çocuklar,birde altına tuvaletini yapan bebekler… Ne yapacağını bilmeyenlere yardımcı olacağız.En başta İki tane tarif verelim, hangisi sizin için daha uygunsa birisini deneyebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

1. Uygulama için Gereken Malzemeler;

  • Elma sirkesi,
  • Toz soda, (karbonat)
  • Bir parça limon,

Uygulanışı;.Uygulamadan önce hazırlığımızı yapalım… Karbonatı çay tabağı gibi yaygan bir şeye koyalım.Limonuda ikiye kesip, bir parçasını yanımızda bulunduralım.Sirkede yanımızda hazır bekleyecek.Tüm hazırlıklar yapıldıysa lekesini çıkarmak istediğimiz iç çamaşırlardan sütyen, kilot, atlet vs. düz bir yere serelim. Serilen zemin mermer,tahta gibi olmalıdır. Yaydığımız iç çamaşırının üzerine elma sirkesini döküyoruz. Çokta etrafına yayılmaması daha iyi olur.Sonrasında yarım limonun kesik tarafını toz sodaya bandıralım. Bununla ovalamaya başlayalım. Bastırma esnasında orta bir yol izlemek en iyisidir. Ovalamanın ardından 10 dakika bekleyeceğiz.Bu esnada kabaran köpükcükleri gözle göreceksiniz. Etki ediyor olduğu için kaynar gibi köpürmekte olan çamaşırın bekleme süresi bittikten sonra durulama işlemine geçeceğiz. Ilık su ile elimizde çitileyerek lekenin olduğu yerlere yoğunlaşıyoruz. En sonunda ise serip, çamaşıra göz gezdirin. Leke çıkmış ama sarılıklar varsa bu limondan olabilir. Beyaz sabun veya arap sabunu ile tekrardan köpükleyip durulayalım. Lekelerin çıkmış olması gerek…

2. Uygulama için Gereken Malzemeler;

  • 2 kaşık (yemek kaşığı) amonyak,
  • 3 lt ılık su

Uygulanışı; Üç  litre ılık suya iki kaşık amonyak katıyoruz. Hafif bir karıştıma ile birbirlerine karışacaktır. Daha sonra lekeli olan külotu, yaptığımız karışımın içerine koyalım ve 15 dakika bekletelim.Akabinde çıkartıp bi göz gezdirelim, lekeler tamamen çıkmışsa durulayıp makinaya atabiliriz. Eğer tam içiniz rahat değilse beyaz sabun ile köpükleyip lekenin olduğu bölümleri çitileyerek durulayalım. İster tekrar makinaya atın, isterseniz direk kurumaya bırakıp kullanabilirsiniz.

Külottan Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Genel olarak kadınların regl (adet) döneminde karşılaşabilicekleri sorunlardan biriside, ansızın gelişen olaylar karşısında iç çamaşırına geçmesi zor olan bir lekenin bulaşması. Bu sorun tam bir baş belasıdır. Ama üzülmeye gerek yok. İç çamaşırdan,külottan kan lekesi nasıl çıkar size anlatacağız. Genel olarak yapılan yanlışlardan biriside şudur; temizleme esnasında kulanılan suyun ılık yada sıcak olması. Bu yöntem diğer lekeler için etkili olabilir ama, kan lekesi adına konuşacak olursak çok yanlış bir seçenektir. Bu işlemde soğuk su kullanacağız…

Biraz soğuk su koyduğumuz kaba, bir miktarda tuz ilave delim (tuz çok az olmasın) Daha sonra suyun içerisinde tuzu eritmeye çalışalım. Soğuk suda erimesi biraz daha zor olabilir. Bir parça bulaşık süngeri vesaire bir, ovalamaya yardımcı olacak malzemede yanımızda bulunduralım.Lekenin yayılmaması için lekenin çokta etrafına yaymayalım. Akabinde lekenin olduğu kısma sudan biraz dökelim ve süngeride aynı suya batırıp ovalayalım. İşlem bittikten sonra yine soğuk su ile durulayalım. Suyunu sıktıktan sonra, çamaşırın etiket kısmında bulunan yıkama talimatlarına uyarak çamaşır makinasına atalım. Sonuç olarak işe yaradığını göreceksiniz.

İç Çamaşırdan Sarı Lekeler Nasıl Çıkar?

Lekeler birbirinden farklı etkileşime sahip olabilmektedir. Bir uygulama, bazı lekede işe yararken diğer lekede başarısızlıkla sonuçlanabilir. Örnek verecek olursak, ılık veya sıcak su  genel anlamda lekeler ile mücadelede etkili bir rol oynamaktadır. Ama kan lekesinde soğuk su kullanmak gereklidir. Bu konuya yukardada değinmiştik. Külotta sarı leke ise ilk başta anlattığımız iki yöntemden birisi uygulanarak geçirilebilir. Terin içerisine pişmesi ile bu lekeleri çıkarmak biraz zor olabilir fakat, ovalama esnasında iç çamaşırının dokusunada göz önünde bulundurularak sert bir şekilde ovalamak yararlı olabilir. İlk etapta değilde, yıkanıp çıkmayan lekeleri çıkarmaktada bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Her halukarda yıkanıp çıkmayan lekeler dahada zordur.En etkili sonucu almak için makinaya atmazdan önce bu, bilgileri uygulamak daha etkili olacaktır.