Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Lazer Kanser Yapar Mı?

İstenmeyen tüylerden kimisi ağda ile çözüm bulup, neredeyse her ay bu işlemi uygulayarak canının yanmasına göz yumsa da kimisi de tatlı canına kıyamayıp kolay bir şekilde jilet ile bu tüylerden kurtuluyor. Her daim yanından eksik etmedikleri epilasyon aletleri ile bu durumla ilgilenenler de oluyor. Yaz aylarına girerken koltuk altlarımızın sadece tüylerden kurtulması yetmiyor. Aynı zamanda bu bölgede terleme ile birlikte deri de renk değişimi ve uygulanan epilasyon yönteminden kalan tahrişler de gözüküyor. Bu nedenden dolayı ağrısız bir işlem olan lazer de popülerliğine popülerlik katarak en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerinden biri oluyor. Lazer son zamanlarda erkeklerinde sıklıkla başvurduğu istenmeyen tüylerden kişileri kolayca ve ortalama dört beş seansla kurtaran bir yöntemdir. Lazer ülkemizde yaygınlaştığından bu yana sansasyonel bir şekilde hep zararları ve yararları ile sıklıkla gündeme gelmiştir. Kimi güzelliğin bedelini kanser ile ödemeyin şeklinde açıklamalar yaparken kimisi de bu yöntem kişilerin tedavisi için bile kullanıyor diyerek destek vermiştir.

Lazer yönteminde hijyene önem verilmesi gerekir. Eğer deri mikrobuna sahip olan bir kişi sizden önce bu uygulamayı uygulatmışsa bu mikrobun kullanılan cihazlardan sizlere geçmesi de muhtemeldir. Aynı zamanda uzman kişilerin bu uygulamayı yapması da oldukça önemlidir. Standart bir şekilde ışın sağlamayan bu makinelerin dozajını uzmanlar ayarlar. Dozajın yanlış kullanımı kişilerde bazı deri hastalıklarını ortaya çıkarabilir.

Lazer ve Kanser İlişkisi

İstenmeyen tüy ve kıllardan arınmak için kullanılan lazer yönteminde, makinelerden yayılan ultraviyole ışınları tüylerin olduğu bölgeye uygulanıyor ve köklere işliyor. Köklerin etkisiz halde kalmasını sağlayan bu yöntem hakkında uzmanlar tarafında yapılan birçok açıklama var. Eğer sizler de bu işlemi yaptırmak istiyor ancak çekiniyorsanız öncelikle hijyenik olan ve uzman kişiler tarafından yapılan bir merkezde yaptırmanızı öneririz. Kimi kişiler tarafından lazerin kansere yol açtığı söylense de bunu ortaya koyan bir kanıt bulunamamıştır. Gönderilen bu ışınlar gereğinden fazla yoğun bir şekilde uygulanırsa derinin en alt tabakalarına inerek deri hastalıklarına ya da deri bozukluklarına neden olabilir. Fakat dediğimiz gibi henüz uzmanlar lazer ile kanser ilişkisine dair bir bulgu bulamadı. Bu da en azından şimdilik bu yöntemin doğru uygulandığı takdirde bir sorun çıkartmayacağını ortaya koyuyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.