Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Lazerle Burun Estetiği

Yüzümüzde meydana gelen en ufak sorunların bile giderilmesi için insanlar çeşitli çözüm yolları üretmişlerdir. Sahip olduğumuz hemen hemen her özellik sizlerin de yapacak olduğu işlemler ile giderilebilir. Günümüzde hızla ilerleyen teknik açıdan işlemler sayesinde bu tür çalışmalardan kısa sürede kurtulabiliriz. Artık ileri ameliyat teknolojik gelişmeleri ile insanların şikayetçi oldukları bölümler onarılabilir, istedikleri görüntüleri elde edebilirler. Örneğin çoğu insan yüzünde meydana gelen sorunları çok kafasına takar. Bunun sonucunda da yüzlerinde bulunan bazı bölgelerini değiştirmek isterler. Burun da büyük bir çoğunluğun değiştirmek istediği bölgelerin başında gelir. Burun yüzümüz için çok önemli olan yerlerden biridir. Burnun daha hoş gözükmesi kişinin hemen yüz ifadesini değiştirecektir. Dolayısıyla da yüzünde değişiklik meydana getirmek isteyen insanlar ilk olarak burun estetiği yaparlar.

Burun estetiği son dönemlerde daha da yaygınlaşan ameliyatlardan biri olmaya başlamıştır. Burnunu sevmeyen, beğenmeyen insanların dışında burnunda hasar olan ya da burun rahatsızlığı çeken kişilerin kullandığı farklı yöntemler vardır. Burunlarını istedikleri şekilde ve doktor kontrolü etrafında değişikliğe uğratabilirler. Bu şekilde istedikleri buruna sahip olabilirler. Burun estetiği artık çok kişinin talep etmesi ile beraber binlerce kişinin değişim yaptığı yerlerden biridir. Burun estetiği estetik ameliyatı gerçekleştirilerek yapılmaktadır. Uzman doktorların yaptığı bu estetik operasyon artık sizlerin de bildiği üzere lazer ile gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Lazer yöntemi sayesinde artık daha az acı ve meşakkat çekerek insanlar düzgün burunlara sahip olabileceklerdir. Burun estetiği artık lazerle yapılmaya da başlanmıştır. Lazerle burun estetiği yapan insanlar da bu yöntem ile ameliyatın daha kolay olduğunu söylemektedir. Bu nedenle lazerle burun ameliyatı daha da genişlemeye başlamıştır.

Neden Lazerle Burun Estetiği?

Lazer artık hayatımızın hemen hemen her bölümünde bizimle beraber yaşamaktadır. Lazer operasyonlarının yaygınlaştığı günümüzde insanların ortak sorunları bu şekilde çözülmüş olmaktadır. Bu çözülmekte olan sorunların sonucunda da burun estetiği için de lazer kullanılmaktadır. Burnundan şikayetçi olan insanlar artık istedikleri ameliyatları gerçekleştirebilmek için lazer tekniğinden faydalanabilirler. Lazer burun estetiği çok daha kolay şekiller de gerçekleştiği için insanlar bu yöntemi daha da çok kullanmaya başlamıştır. Burun üzerinde çok daha az etki bıraktığı için lazer burun estetiği daha çok tercih edilmektedir. Bu tercih edilme sebeplerinden de pek çok daha etkiler vardır. Burundan çıkarılan metrelerce tampon, aylar süren burunda meydana gelen şişlik, mor, ağrı ve de gözlerin acısı gibi burun estetiğinden sonra oluşan birtakım rahatsızlıklar vardır. Çevremizde burun estetiği olan kişiler bu şikayetleri mutlaka duymuşsunuzdur. Ameliyat olmanın bu tarz zorlukları olduğu için insanlar daha kısa çalışmalarda bulunarak bu tip etmenlerden korunabilirler. Lazer destekli burun ameliyatı gerçekleştirirlerse de daha kısa sürede bu çalışmalarından sonuç alabilirler.

Burun kısaca üç bölgeye ayrılmaktadır. İç kısmını örten bizin mukoza dediğimiz hava yolunu döşeyen yumuşak ve kırmızı etli kısım vardır. Bu bölge iç örtü soluduğumuz havayı ısıtıp yumuşak halini nemlendirmemize yarar. Ciğerlerimizi hızlı bir şekilde çektiğimiz nefes ilk olarak bu alana gider. Bunun yanında ayrıca bu burnumuzun iç kısmı koku almamızı sağlar. Orta kısım kemik ve kıkırdaktan oluşmaktadır. Son olarak ise sert kısım nefes alırken burnumuzun büzüşmesini önlemektedir. Dolayısıyla burnun sert kemik kısmı bir hayli önemlidir. Bu iki yapıyı örten örtünün kalınlığı bazen üç milimetre kadar kalın olabilir. İnce ve uzun olsa da burun bu durumda kaba bir şekle bürünür. Burun estetiği olan kişiler de genelde bu şikayetten dolayı doktora başvururlar. Kaba görüntünün daha hoş bir görüntüye sahip olabilmesi için çeşitli işlemler gerçekleştirilir.

Lazerle Burun Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Burun estetiği ameliyatları botoks, lazer epilasyon dolgu estetik uygulamalarında oldukça sık yapılan bir uygulamadır. Bu gerçekleştirilen uygulamalardan sonra burun estetiği de artık lazer operasyonları ile yapılabilir hale gelmiştir. Burun estetiği için lazer yöntemine başvuran insanlar da oldukça fazlalaşmaya başlamıştır. Yapısal bozukluk nedeniyle, geçirlen bir kaza sonucunda, oluşan düşmelerde ya da herhangi bir durum sonucunda burnumuzda oluşan eğri sonucunda operasyonlar geçirebilirsiniz. Kullanacak olduğunuz bu yöntem sayesinde daha düzgün buruna sahip olabilirsiniz.

Sadece özel nedenlerden dolayı değil artık lazerle burun operasyonuna ihtiyaçta artmıştır. Burnunda doğuştan sorun yaşayan insanlar doktorlara gittiklerinde estetik olmalarını isteyebilir. Bu doğrultuda lazerle burun tedavi süreci başlar. Burun nefes almamızı sağlayan organlarımızdan da biri olduğu için bizlerin burnumuza ayrı bir hassasiyet göstermesi gerekir. Çünkü burun gerçek anlamda insanlar için çok önemlidir. Nefes alırken zorluk yaşayan insanlar, burnu ile ciddi sorunu olanlar burun estetiği yaptırarak buna son verebilirler. Artık geliştirilen lazer yöntemini de kullanarak daha pratik şekilde lazerle burun estetiği yaptırabilirler.

Lazer Operasyonlu Burun Estetiği Ne Kadardır?

Sosyal Sigorta Kurumu Sosyal Güvenlik Kurumu adı altında hizmet vermektedir. Hastanelerde hastaların çok daha iyi şartlar altında yapılan çalışmalardan yararlanmaları sağlayan bu sigorta güvenliği bazı hastane masraflarını karşılar. Sosyal Güvenlik Kurumu da lazerle burun estetiği yapacak olanlara destek olmaktadır. Ameliyat yaptıracak olan adayların bu nedenle para konusunda çok da korkmasına gerek yoktur. Lazerle burun operasyonu çok az bir ücret ödenerek de iyi bir şekilde yapılabilir.

Lazerle Burun Estetiği Sonuçları Nelerdir?

Burundan çıkarılan metrelerce tampon, aylar sürecek olan şişkinlik, morarma, ağrı, gözlere vuran acı derken burun estetiği ilk etapta insanlara korkutucu gelir. Hayal ettiğimiz görüntüye ulaşırken elbette çeşitli zorluklardan geçeriz. Ancak en azından bu acıların ve ağrıların en aza indirgendiği yöntemleri kullanmak en doğrusu olacaktır. Ameliyat esnasında rinoplasti adı verilen yöntem kullanılırsa buna ameliyatsız işlem denir. Artık insanların bu yöntemi kullanarak çok daha kısa sürede burun estetiği olmaları mümkündür. Ameliyatsız burun estetiği ile artık hem çok kolay hem de daha kısa sürede bu sistemlerden yararlanabilirler. Birkaç sene öncesine kadar bu ameliyatsız estetiği çevremizde görmek hiç mümkün değildi. Ancak artık geliştirilen bilişim teknolojileri sayesinde bu ameliyatsız yöntem en kullanışlı sistem haline gelmiştir.

Burnun iç kısmını örten mukoza adı verdiğimiz hava yolunu döşeyen bölüm yumuşak kırmızı etli kısmıdır. Bu iç taraf soluduğumuz havayı temizleyerek ciğerlerimize iletmemizi sağlar. Oksijeni daha kolay emebilmek için bu akışı sağlar. Aynı zamanda kıkırdak bölgesinin de akışının hızlanması sonucunda nefes alırken büzüşen bu bölgenin çok derinine inmeden lazerle burun estetiği yapılır. Kişinin burnuna burun deliklerinden sokulan lazer çubukları ile onarılması gereken bölümler için işleme başlanır. Bu esnada hastanın sadece burnu açıktır. Yüzü, gözleri ve de diğer tüm vücudu kapalıdır. Lazer ışınından korunabilmesi için bu yöntem gerçekleştirilir. Lazerle burun operasyonu yaparken yapılan bu işlemler sayesinde burunda daha az acı oluşur. Hastaların da bu etmen lazerle burun estetiğini tercih etmelerindeki birinci en büyük etkendir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.