Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Lazerle Diş Beyazlatma

Lazerle diş beyazlatma özellikle son yıllarda çok talep gören bir diş beyazlatma işlemi olmakla beraber yine herkesin merak ettiği bir yöntemdir.

Lazerle diş beyazlatma işlemi, alanında uzman bir diş hekimi kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Çünkü alanında uzman olmayan bir kişi tarafından yapılacak olan bir işlemde çok büyük zararlar doğabilmektedir. Örneğin dişlerde herhangi bir çürük veya ağız içerisinde bu işlemin oluşturabileceği bir hassasiyet, duyarlılık olup olmadığı tespit edilmemiş ise sizin için zararlı sonuçlar doğurabilir. Ayrıca bu işlem yapılmadan önce diş taşı temizliğinin de yapılması gerekmektedir.

Lazerle Diş Beyazlatma Nedir ve Nasıl Yapılır?

Lazer, günümüz teknolojisinin en önemli buluşu olarak sağlık sektöründen inşaat sektörüne, gıda üretiminden makine üretimine bir çok alanda kullanılan bir ışındır.

Özellikle tıp sektöründe göz ameliyatlarından beyin ameliyatlarına, hatta kanser hücrelerinin yok edilmesine kadar son derece önemli ve tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Ağız ve diş sağlığının devamlılığı için de diş beyazlatma operasyonlarında sıkça tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lazer Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Lazerle diş beyazlatma işlemi profesyonel ve alanında deneyimli hekimler tarafından yapılması gereken önemli bir işlemdir. Lazerin uygun seviyede tutulup doğru miktarda jel enjekte edilip lazer aletinin olması gereken sürede diş üzerinde tutulması dikkat edilmesi gereken en önemli konudur; tabi bunlardan önce kişinin ağız ve diş sağlığı bu operasyon için yapılabilir olmalıdır.

  1. Lazerle diş beyazlatma işlemi için kullanılan özel jel beyazlatılmak istenen dişlerin üzerine enjekte edilir.
  2. Daha sonra ağartıcı ilaç olarak bilinen alet diş hekimi tarafından üzeri jel ile kaplı dişlerin üzerine oturtulur.
  3. Hekimin tekniğine göre lazer ışığı yayan bu alet bir süre tutulur.

Toplamda 1 saati bulmayan bu son derece pratik ve hızlı işlem sıkça başvurulan bir yöntem olarak diş beyazlatmak isteyenlerin imdadına koşmaktadır.

Lazer Yönteminin Ömrü Ne Kadardır?

Bu süre yapılan lazerli işlemin doğruluğuna ve kişinin işlem sonrası yaptığı hareketlere göre değişiklik gösterse de genel olarak bu süreç 2 ile 3 yıl arasıdır. Dikkat edilmesi gereken hususlar ise çay, kahve, asitli içecek ve sigara gibi dişleri sarartıcı ve zarar boyutu yüksek gıdaları tüketmemektir. Her gün düzenli diş bakımı ile de bu süreci daha da uzatabilir belki de bir daha gerek bile duymayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Zararlı Bir İşlem Midir?

Diş hekimi kontrolünde yapılan hiç bir beyazlatma uygulamasının dişlere veya diş sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Diğer yöntemler için ise herhangi bir güvence vermek doğru olmaz. Çünkü günümüzde alternatif bir çok diş beyazlatma ürünü vardır ve hepsi olmasa da bir kısmı insan sağlığına ama özellikle dişlere büyük zararlar vermektedir. Bu yüzden diş beyazlatma işlemini hafife almadan sizin için en sağlıklı olan yöntemi seçmenizi öneririz.

Diş hekimleri dişleri toplam 4 farklı renk sınıfına ayırır. Bunlar, beyaz, sarı, gri ve kahverengidir. Dişleriniz hangi renk sınıfının içerisinde ise sadece 2 ton fazlasına kadar renk açma işlemi olabilmektedir. Yine de bu teknik bilgileri uzmanından dinlemeniz ve size en uygun yöntemi ve renk tonunun hangisi olacağına karar vermeniz için iyi karar vermenizi dileriz.

Lazerle Diş Beyazlatma Ücreti

Lazerle diş beyazlatma işlemi yaptıracak olanların bilmesi gereken bir konu var ise o da operasyon ücretlerin değişkenliğidir. Her şehrin fiyat aralıkları farklı olmakla birlikte yine her hekimin tekniği ve kullandığı özel ekipman ve işlemlere göre de bu fiyatlar yine değişkenlik gösterebilmektedir. Ama rakamsal bir yorum yapacak olursak 400 TL’den 1.500 hatta 3.000 TL’ye kadar fatura çıkabilmektedir.

Alt yapısı oturmuş ve son teknolojiyi de bünyesinde barındıran bir çok ağız ve diş sağlığı merkezi de devlet destekli uygun fiyata lazerle diş beyazlatma operasyonu yapmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.