Yaz aylarının yaklaşmasıyla başta kadınlarda olmak üzere herkeste bir kilo verme telaşı başladı. Kış aylarında bilinçsiz beslenme ve hareketsizlik yüzünden alınan kilolar yazın yaklaşmasıyla başa büyük bir dert oldu. Bunun için de bazı diyet programlarına ve zayıflama yöntemlerine rağbet başladı. Eğer siz de yaza fit bir görünümle incelmiş olarak girmek istiyorsanız kesinlikle bu yöntemlerden sizin için en doğru olanını uygulamalısınız. Özellikle bu yöntemleri bütünlüklü olarak uygulamanızda büyük faydalar vardır. Yani örneğin sadece diyet yapıp hiç egzersiz yapmamak sizin kolay bir şekilde zayıflamanızın önündeki bir engel olacaktır. Benzer şekilde zayıflama yöntemlerinin bir çeşidi olan operasyonları seçerseniz de yine beslenmenize dikkat etmeniz gerekecektir. Bu yüzden kesinlikle tek bir yöntemden medet ummamalısınız. Örneğin sadece ekmek yemeyerek bütünüyle zayıflamak mümkün değildir. Uyguladığınız her yöntem zayıflamanıza bir parça yardımcı olur. Ancak tüm yöntemleri uygularken aşırıya kaçarsanız da bu da vücudunuz için birtakım rahatsızlıklar meydana getirebilir. Yani dikkatli olmanızda fayda vardır. Özellikle kısa sürede vücudunun şekle girmesini isteyen insanlar lazerle zayıflama yöntemlerini tercih edebilirler. Eğer bu yöntemleri doğru bir estetik cerrahına ve doğru bir klinikte yaptırırsanız oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ancak yine de bu operasyonları yaptırmadan önce doktorunuzdan sürecin tüm aşamaları ile ilgili sizi detaylı bir şekilde bilgilendirmesini istemelisiniz. Bu sayede sürecin her aşamasını ve neler ile karşılaşacağınızı bilerek operasyonu çok daha rahat bir şekilde yaptırabilir ve olumlu etkilerini daha kolay bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Bununla birlikte bilinmesi gereken bir diğer nokta ise operasyonun sadece öncesinde ve operasyon aşaması önemli değildir. Operasyon sonrası da sizin için büyük önem taşır. Bu noktada güvendiğiniz doktorunuzun söylediklerini harfiyen yerine getirmelisiniz. Aksi takdirde iyileşme süreciniz uzayabilir ve operasyondan beklediğiniz tatmini alamayabilirsiniz.

Lazerle Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Lazerle zayıflama yöntemleri mutlaka bir estetik cerrah tarafından uygulanması gereken yöntemlerdir. Aynı zamanda kullanılan malzemeler ve yöntemin uygulanacağı ortam da büyük önem taşır. Bu nedenle yöntemi uygulatmadan önce çok iyi araştırmalı ve tam anlamıyla fikir sahibi olmalısınız. Fiyat sizin için her zaman ikinci planda kalmalı.

1.Lazer Lipoliz

lazer-lipoliz-izmir

Lazer lipoliz insanlar tarafından oldukça yaygın kullanılan ve tercih edilen bir yöntemdir. Bölgesel incelme konusunda büyük oranda etkili olan bu yöntemi de kullanabilirsiniz. Bölgesel yağlarınızın lazer ile yakılması işlemine dayanan bu yöntem özellikle son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Bölgesel anestezi ile yapılan bu uygulamada bölge üzerinde ince delikler açılarak bu deliklerden verilen lazer ışınları ile yağların parçalanması sağlanır. İşlemin süresi, uygulanacak bölgeye, kaç bölge olmasına ve başka birtakım özelliklere göre değişebilmektedir. Ancak saatler alan bir operasyon olduğu da söylenemez. İşlem sonrasında da bazı uyulması gereken kurallar vardır. İşleme ve doktora göre bir gecelik hastane istirahati verilebilir. Bununla birlikte genel anlamda bir süre korse kullanılması da söylenebilir. Bu tip uyarılara mutlaka uyulması gerekir. Lazer lipoliz genellikle çok az ağrılı ya da ağrısız bir yöntem olarak bilinmektedir.

2.Soğuk Lazer

soguk-lipoliz-1

Soğuk lazer de sık sık tercih edilen bir vücut şekillendirme yöntemidir diyebiliriz. İnsanlar tarafından yine sıklıkla tercih edilebilen bu yöntem de muhakkak güvenilir estetik cerrahlara yaptırılmalıdır. Bu soğuk lazer yönteminde vücudunuzdaki yağlar eritilmeden dışarı atılmaktadır. Diğer yöntemlere göre böyle bir farkı bulunur. Soğuk lazer yöntemi ile de ciddi anlamda vücudunuzda bir incelme gözleme şansınız vardır. Genellikle ağrısız ya da çok az ağrılı bir yöntemdir. Ancak bu konu ile ilgili de operasyon sırasında bir sürpriz ile karşılaşmamak için doktorunuzdan detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz.

3.Led Lazer

soguk-lipoliz

Özellikle bazı insanlar ne kadar uğraşsalar da bazı bölgelerini istedikleri şekilde zayıflatamazlar. İşte bu noktada lazer yöntemleri oldukça büyük bir yardımcı olmaktadır. Diğer yöntemler gibi led lazer yöntemi de bölgesel zayıflama ve bölgesel incelme konusunda başarılı sonuçlar elde edebileceğiniz bir yöntemdir. Gerekli bölgelere led lazer uygulaması yapılır ve oldukça pratik bir yöntem olduğu söylenebilir. Vücuttaki belirli bölgelere belirli seanslar ile uygulanabilir. Diğer yöntemlerde olduğu gibi bu yöntem ile ilgili de doktorunuzdan tüm süreç hakkında detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz.