Bazen tükettiğimiz yiyecekler açısından ipin ucunu kaçırabiliriz. Üstelik bu ipin ucunu kaçırma durumu günlerce, aylarca ve hatta yıllarca devam edebilir. Ancak gittikçe kilo artışı olacağı ve gittikçe daha sağlıksız bir vücuda sahip olunacağı düşünüldüğünde buna kesinlikle bir şekilde dur denilmesi gerekir. Fazla kilo hiçbir koşulda insan sağlığı için iyi değildir. Bu yüzden eğer tükettiğiniz gıdalar yüzünden fazla kilo alıyorsanız kesinlikle bu gıdaların zararlı olanlarını hayatınızdan çıkarmalı ve zayıflamaya başlamalısınız. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için aslında pek çok farklı yöntem bulunur. Bu yöntemlerden en önemlisi tabii ki de beslenmedir. Beslenmenizde fazla kalorili ve yağlı yiyecekler yerine sebze ve meyve tercih etmenizin çok büyük faydası vardır. Bununla birlikte bol bol su tüketmek de hem sağlıklı yaşamın hem de sağlıklı zayıflamanın vazgeçilmezidir. Eğer fazla kilo almışsanız ve bu gidişe bir dur deyip artık zayıflamak istiyorsanız mutlaka egzersiz de yapmalısınız. Egzersizler hem vücudunuzun sıkılaşmasına katkıda bulunur, hem yağ yakımını destekler hem de metabolizmanızın çalışmasına yardımcı olur. Bu yüzden de düzenli egzersizi yaşamınızın bir parçasına ideal kilo inmek ve o kiloda kalmak için mutlaka yerleştirmelisiniz. Zayıflamanın söylediğimiz gibi pek çok yöntemi bulunur. Ancak bu yöntemler arasında bazı gıdalar zayıflamak için oldukça fazla etkilidir. Mesela limon zayıflama konusunda adeta bir mucize gibidir. Zayıflamaya fazlasıyla yardımcı olan limon, metabolizmanın düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve yağ yakımını da destekler. Bu yüzden doğru yöntemlerle düzenli olarak limon tüketmeniz ideal kilonuza ulaşmanız ve bu kiloyu korumanız için oldukça önemlidir.

Limonla Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

1.Limon Suyu Tüketimi

Limon-Suyu1

Belirttiğimiz gibi limon zayıflama konusunda oldukça etkili ve faydalı bir besindir. Bu yüzden gündelik uyguladığınız diyetlerinizde limon suyunu da kesinlikle eksik etmemelisiniz. Ancak önceden söylemeliyiz ki limon suyu diyeti olarak anlattığımız bu uygulama limon suyu detoksu ile karıştırılmamalıdır. Limon suyu diyeti, halihazırda yaptığınız diyet ile ilgili zayıflama yöntemlerinin destekleyicisidir. Limon suyunu düzenli olarak tüketerek diyetinizin ve uyguladığınız zayıflama yöntemlerinin etkisini arttırabilirsiniz. Bunun için de her sabah bir bardak ılık suyun içerisine limon sıkarak oluşan bu limon suyunu tüketebilirsiniz. Limon suyu sizin açlık hissinizin kaybolmasına yardımcı olurken vücuttaki toksinlerin ve yağa dönüşen maddelerin kolay bir şekilde atılmasına da katkı sağlayacaktır.

2.Limon Kabuğu Tüketimi

limon

Limon sadece içi veya suyu ile zayıflamaya faydalı değildir. Tamamiyle faydalı ve sağlıklı bir gıda olan limonun kabuğu da zayıflama konusunda oldukça etkili olabilmektedir. Özellikle sürekli bir şeyler atıştırmayı seven, fazlaca açlık hissi yaşayan biriyseniz limon kabuğunu yeterli miktarda ve düzenli olarak tüketmenizi tavsiye ederiz. Çünkü limon kabuğu yeterli miktarda tüketildiği takdirde hem açlık hissinin ortadan kalkmasına yardımcı oluyor hem de zayıflamanıza destek oluyor. Eğer birtakım zayıflama yöntemlerini denemek istiyorsanız, limon kabuğu da bu yöntemlerden bir tanesi olabilir. Ancak özellikle hatırlatmalı ve uyarmalıyız ki ne limonu ne de limon kabuğunu midenizi rahatsız edecek kadar fazla miktarda tüketmemelisiniz. Limon kabuğunun düzenli olarak belirli bir miktarda tüketimi ancak sizin zayıflamanıza ve ideal kilonuza kavuşmanıza yardımcı olabilir. Aksi şekilde sağlığınızla ilgili başka birtakım rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalmanız mümkün olabilir. Benzer şekilde limon kabuğunun tüketimi konusunda daha kolay bir tüketim şekli de limon kabuklarının kaynatılarak çeşitli işlemlerden geçirilerek tüketilmesidir. Siz damak tadınıza ve genel sağlığınıza en uygun yöntem hangisiyse ve hangisinden daha çok memnun kalırsanız onu deneyebilirsiniz.

3.Maydanoz – Limon Kürü Tüketimi

maydanoz-limon-kis-iksiri

Limon zayıflamanız kadar etkili olduğundan belki de daha fazla başka gıdalar ile birleştiğinde etkili olur. Özellikle maydanoz ve limon ayrı ayrı zayıflamaya yardımcı olan gıdalardır. Bunların her ikisi de kullanılarak elde edilen kür, zayıflamanız ve ideal kilonuza kavuşmanız için size son derece büyük katkılarda bulunacaktır. Şimdi size maydanoz ve limon kürünün tarifini verelim. Bir buçuk demet taze maydanoz, bir dilim limon suyu ve yüz mililitre suyu bir kapta karıştırın. Bir dakika kadar süreyle yeşil bir su kıvamına gelene kadar mutfak robotundan geçirin. Ardından süzerek bir bardağa doldurun ve her sabah ve akşam yarım su bardağı kadar aç karnına için. Ancak bu kürün on beş gün uygulanıp yedi gün ara verilmesi ve bir on beş gün daha uygulanarak bir ay sonunda tamamlanması doğru olacaktır.