Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Lustral Kanser Yapar Mı?

Artık en ağır psikolojik rahatsızlıklar ile kolay bir şekilde tedavi edilebiliyor. Bu hastalıkların önüne geçmek amaçlı kullanılan en önemli ve en yaygın ilaçlardan biri de lustraldir. Lustral sadece psikolojik rahatsızlığı bulunan hastalarda değil aynı zamanda ağır travmalar getiren hastalarda da kullanılır.

Lustral genellikle depresyon, anksiyete bozuklukları, obsesif kompulsif gibi hastalıkların tedavisinde altı yaşından itibaren kişilerin kullanmasında sakınca olmayan bir ilaçtır. Bu gibi ilaçlar genellikle yaygın şekilde kullanılır. Ancak bunu herkesin kullanmamasında fayda vardır. Çünkü ağır yan etkileri olduğu gibi kişinin bu ilaç ile tedavi edilmeyecek bir rahatsızlığı varsa bu hastalık ile etkileşim içerisine girip daha farklı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenden dolayı öncelikle uzman bir doktora bunu danıştıktan sonra kullanmanız gerekir. Halk arasında bilinen adıyla da antidepresanlar günümüzde en ufak bir uykusuzluk durumunda bile kullanılır. Bu ilaçların kilo almak için dahi kullanıldığı görülür. Fakat bu ilacın birçok yan etkisi olduğu unutulmamalıdır.

Lustral ve Kanser İlişkisi

Lustral hem yan etkileri ile hem de kanser ile ilişkisi ile sık sık gündeme gelir. Çünkü en yaygın antidepresandır. Bu ilacın dozu da oldukça önemlidir. Aksi halde kişide sürekli bir uyku hali ya da sürekli bir uykusuzluk hali görülebilir.

Lustral ilacının yan etkisi diğer ilaçların yan etkilerinde olduğu gibi el ve ayaklarda oluşabilecek olan kızarıklıklardır. Aynı zamanda gözlerde, ağızda ve dudakta görülen hassaslık da bu ilacın yan etkileri arasındadır. Aynı zamanda kişide ciddi şekilde uykusuzluk da normal olarak görülür. Eğer dozu aşılırsa kişi de baş dönmesi ve sersemlik de görülebilir. Bu ilacın yan etkilerinin arasında nadir de olsa bağırsak problemleri, kulak iltihabı ve aynı zamanda lenf bezlerinde şişkinlik görülebilir. Lustral ilacını kullanan kişiler arasında seyrek de olsa kanser yapıcı organizmaların da oluşması normaldir. Özellikle karaciğer kanseri olabilme olasılığı yüksektir. Bu nedenden dolayı bu ilacı bilinçsizce kullanmak oldukça yanlış bir davranıştır. Kullanım için mutlaka uzman bir hekime danışılmalı ve dozu hakkında da doktorlardan yardım alınmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.