Çoğu zaman televizyonda, internette kilo vermek için çeşitli diyet listeleri ile karşılaşmaktayız. Bunun dışında piyasada kilo vermeye yardımcı pek çok ilaç ve benzeri ürünler satılıyor. Ancak kilo verebilmek için bu ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerekir. Özellikle doktor kontrolü dışında uygulanan yöntemler çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir.

Bitkisel yoldan zayıflama yöntemi en sağlıklı kilo verme yöntemleri arasındadır. Maydanoz ile zayıflama yöntemi bitkisel zayıflama yöntemlerinden bir tanesidir. Yemeklerde, salatalarda kullandığınız maydanoz sayesinde kilo vermek mümkün. Nasıl mı? Bunun yanıtı hemen aşağıda bulunan yazımızda.

Maydanoz bitkisi vücudumuzdaki toksinleri atmamızı sağlar. Bu nedenle doğal yolla kilo vermek için en etkili yol olarak bilinir. En fazla yararı da maydanoz çayından alabilirsiniz. Maydanoz çayı sayesinde dilediğiniz kadar kilo verebilirsiniz.

Maydanoz Çayı İle Nasıl Zayıflarım?

Vücutta biriken fazla suyun maydanoz çayı ile atılması mümkündür. Maydanoz içerdiği A ve C vitamini sayesinde vücutta bulunan fazla yağların yakılmasına yardımcı olur.

Maydanoz Çayı Nasıl Yapılır?

Maydanoz çayı yapabilmek için öncelikle bir demet taze yeşil maydanozun saplarını kesin. Yaprak kısımlarını ise ayırın. Çünkü maydanozun en faydalı yeri bu sap kısımlarıdır. Bu nedenle saplarını yapraklarından ayırın. Bir fincan suyu çaydanlığa koyarak içerisine de bu maydanoz saplarını atın. Ocakta 10 ile 15 dakika arasında bu karışımı bekletin. Maydanoz çayının rengi bu zaman dilimi içerisinde hafif sarıya döner. Sonrasında ocağın altını söndürüp maydanoz saplarından arındırılmış çayı bir bardağa koyun. Her sabah uyandığınızda kahvaltıdan önce mutlaka bu çayı için. Böylelikle sabah uyanır uyanmaz bağırsaklarınızın çalışmasını sağlayacaksınız. Rutin bir şekilde bunu alışkanlık haline getirin. Kısa bir zamanda kilo verdiğinizi fark edeceksiniz.

Maydanoz Çayının Püf Noktası

Maydanoz çayı güçlü bir zayıflama yöntemi olarak bilinir. Ancak tüm bunların yanında eğer yeme içme alışkanlıklarınızı düzene koymazsınız istediğiniz kiloları vermeniz mümkün değil. Dolayısıyla kilo vermek, forma kavuşmak ve bölgesel yağlardan kurtulmak istiyorsanız kendinize doktor kontrolünde bir diyet listesi hazırlatın. Sonrasında bu diyet listesine uyarak yapacak olduğunuz düzenli spor da çok kilo vermek için bir hayli önem taşır. Zayıflamak istiyorsanız her gün mutlaka 30 dakika yürüyüş ya da 30 dakika etkili spor yapmalısınız. Tüm bunları yaparak öğünlerinize de maydanoz çayını koyduğunuz taktirde ideal vücuda ulaşabilirsiniz. 15 günde 5 kiloya kadar verebilirsiniz.

Maydanoz Çayını Kimler Tüketmemeli?

Yazımızın başından itibaren maydanoz çayının faydalarından söz ettik. Ancak elbette maydanoz çayı ile zayıflama yöntemlerini uygulamadan önce bazı özel durumlara dikkat etmeniz gerekebilir. Maydanoz çayının idrar söktürücü olduğunu unutmayalım. Bu nedenle böbrek hastası olan kişilerin maydanoz çayı tüketmesi sağlıkları açısından önerilmez. Aynı şekilde hamilelik gibi hassas dönemden geçen kişilerin de maydanoz çayı tüketmesi tavsiye edilmez. Bunun dışında ilk maydanoz çayı tüketiminin ardından vücudunda herhangi bir değişiklik ya da sağlık açısından kendini iyi hissetmeme gibi bir durum söz konusu olursa mutlaka bir doktora başvurunuz.