Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Günümüzde en kaliteli diş macunlarının içinde bile bulunan fosforun, fazlalığında özelikle gelişim çapında bulunan küçük çocukların zeka geriliğine neden olduğu yapılan araştırmalarla ispatlanmıştır. Bu ispat üzerine ebeveynler hem çocukları için hem de kendileri için büyük bakım marketlerinde bulunan doğal diş macunlarına yöneliyorlar. Ancak bu doğal macunlar da ne yazık ki dişlerin beyazlamasında yeterli olmuyor. Özellikle sigara, alkol, kahve ve çay gibi maddelere aşırı bağımlılığı olan kişilerin dişlerinde sadece sararmalar değil aynı zamanda diş lekeleri ve diş taşları da bulunuyor. Bu da kişinin ağzını göstermeden konuşmaya çalışmasına ve buna bağlı olarak da dudak tembelliklerine yol açıyor. Bu nedenden dolayı da insanlar diş beyazlatma konusunda doğal yöntemlere başvuruyor. İşte bu yöntemlerden biri olan muz kabuğu ile diş beyazlatma yöntemini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Kimyasal işlemler ya da cerrahi müdahaleler diş minesine zarar veriyor. Bunun farkına varan insanlar dişlerini beyazlatmak için doğal yöntemleri seçiyorlar. Doğru yöntemleri bulmak için kullanacağınız malzemelerin içeriği ile dillerinizin yapısında bulunan maddelerle uyuşması gerekiyor.

Muzun yapısında oldukça fazla potasyum bulunuyor. Dişlerimizin ihtiyacı olan potasyum açısından zengin olduğu bilinen muzu diş beyazlatma yönteminde kullanabilirsiniz. Muz uzun yıllardır diş beyazlatma yöntemi olarak kullanılıyor. Muz kabuğunun içerisinde bulunan potasyum dişlerimizin beyazlamasına yardımcı olarak sizleri sararmalardan ve ilerisinde karşılaşacağınız diş taşından koruyor.

Bu işlem için öncelikle ihtiyacınız olan tek şey muz kabuğudur. Hem muzun içerisinde bulunan vitamin ve minerallerden faydalanacak hem de kabuğu sayesinde dişlerinizi beyazlatacaksınız. Dişlerinize bu işlemi uygulamadan önce ya da sonrasında mutlaka dişlerinizi bir diş macunu yardımı ile fırçalamanız gerekecektir. Muz kabuğunun iç kısmını dişlerinizi fırçalıyormuş gibi sürtün. Bu işlemi günde en az iki kez yapmanız sonucunda dişlerinizin ihtiyacı olan potasyum karşılanacak ve zamanla dişlerinizdeki beyazlamayı fark edeceksiniz.

Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma İşlemi Zararları

Diş minesi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Gün içerisinde tükettiğiniz yiyecekler dahi sizlere fark etmeyeceğiniz şekilde zarar vererek dişlerinizi zayıflatır. Muz kabuğu ile diş beyazlatma işleminin fazlaca uygulanması da diş minesinin fazlaca hasar görmesine neden olacaktır. Aşırı aşındırmalar da oldukça zararlı olacaktır. Uygularken olabildiğince nazik bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Aksi halde dişlerinizi beyazlatırken dişlerinizin erken yaşta dökülmesine yol açabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.