Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Yediğimiz içtiğimiz birçok yiyecek ve içeceklerin kendilerine has bir lekesi vardır. Özellikle bazı meyvelerde bu lekeler oldukça zorlu ve imkansızdır. Bu zorlu lekelerden kurtulmak için elbette bu meyveleri tüketmeyi bırakmayacaksınız. Basit bazı yöntemler sayesinde nar lekesinden kurtulmak oldukça kolaydır.

Nar lekesi aslında doğru müdahaleler ile birlikte oldukça basit bir lekedir. Bu müdahaleler oldukça kolay ve aynı zamanda erken yapıldığı takdirde geride hiç bir iz bırakmayacaktır. Neredeyse ellerde bile oldukça zor giden bir leke olmasına rağmen kıyafetlerde ve daha benzeri şeylerde bu lekelerden kurtulmak için kullanacağınız yöntemler hem kumaşınızın rengini koruyacak hem de o en sevdiğiniz kıyafetten vazgeçmemenizi sağlayacaktır. Kuruyan lekeler yüzeylerde oldukça kalıcı bir iz bırakmaktadır. Hatta birçok lekeyi eğer kurumuş ise öncesinde kazımak bile gerekebilir ve hassas kumaşa sahip olan bu ürünlerinizde kazımak kumaşın dokusuna zarar verebilmektedir. Bu yüzden lekenin hemen kurumasına izin vermeden yazımızdan faydalandığınız yöntemlerle ilk müdahaleyi yapmak gerekmektedir. Dokusuna işlenmemiş olan leke yüzeyde kalarak sizlerin daha az enerji harcamanıza neden olacaktır. Bu lekelerden kurtulmak da oldukça basit bir hale gelecektir. Biz de bu yazımızda nar lekesi nasıl çıkar sorusunu cevaplandıracağız.

Kıyafetten Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetinizden nar lekesini çıkarmak istiyorsanız öncelikle lekenin kurumasına izin vermemeniz gerekmektedir. Kıyafetler genellikle kalın bir dokuya sahip olmadıkları için kuruyan lekelere uygulanan kazıma işleminden oldukça hasar görebilirler. Kıyafetlerinizin hem dokusunu yıpratmamak adına hem de boyasını korumak ve daha az yorulmanızı sağlamak adına kıyafetinizde oluşan lekenin kurumasına asla izin vermeden doğru bir şekilde müdahale etmeniz gerekmektedir. Öncelikle lekeli olan bölgenin daha fazla büyümemesi adına çitilemek yanlış bir adımdır. Bunun yerine bir miktar limon kolonyası ile bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkündür. Nar lekesi bulaşan kıyafetinizin lekeli olan bölgesine bir miktar limon kolonyası dökün ve bu limon kolonyasının yüzeyde bir süre kalmasını sağlayın. Eğer yavaş yavaş limon kolonyası sayesinde kıyafetinizin renginde düzelme görüyorsanız havayla buluşan ve etkisini kaybeden limon kolonyasından tekrar aynı bölgeye dökerek bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Bir süre sonra kıyafetinizin lekeli olan kısmını ayırt edemeyecek ve gözle görülür bir değişim fark edeceksiniz. Limon kolonyası içerdiği alkol sayesinde lekenin derhal çözünmesine yardımcı olarak hem kıyafetinizin rengini koruyacak hem de lekeyi ortadan kaldıracaktır.

Koltuktan Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Yerken etrafa saçılan nar değdiği yerde bir leke oluşturmaktadır. Bu lekeden kurtulmak herkes için imkansız görünse de aslında herkesin evinde bulunan bir ürün sayesinde bu lekeden kurtulmak sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Nar lekesinden kurtulmanın en basit yolunu kıyafetlerden nar lekesi nasıl çıkar başlığı altında paylaştık. Bu yöntemi koltuklar için de uygulayabilirsiniz. Çünkü koltukları ufak bir leke için yıkamaya vermek hem ekonomik açıdan zarar uğramanıza hem de daha fazla efor sarf etmenize neden olacaktır. Lekeli olan bölgeye bir miktar limon kolonyası dökün. Bu kolonyanın yüzeyde birkaç dakika kadar kalmasını bekleyin ardından bir beyaz renkli bir bezle bu lekenin üzerini silin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.