Özellikle sürekli masa başında ve ofis ortamında çalışan insanlar çok hızlı bir şekilde kilo almaya başlarlar. Hatta çalıştığımız iş fazla stresli bir iş ise bu kilo alma durumu kaçınılmaz bir hale gelir. Çünkü iş ortamında sürekli hareketsiz kalmak ve stres yüzünden sürekli bir şeyler tüketmek insanların kilo almasına yol açar. Pek çok insanın ofis ortamında çalışma hayatına başladıklarında direkt olarak kilo almaya başladıklarını söylemelerini sık sık duyabilirsiniz. Bu gerçekten çalışan insanlar için oldukça sıkıntılı bir durumdur. Üstelik bu düzenli hayatı haftanın beş günü devam ettirmek zorunda oldukları için de spora ya da sağlıklı beslenmeye kolay kolay dikkat edemezler. Ancak aslında ofis ortamında çalışıp da sürekli kilo almak tam manasıyla bir kader değildir. Doğru zayıflama yöntemlerini uygularsanız siz de ofis ortamında kolayca kilo verebilirsiniz. Ancak bunun için birincil önceliğiniz buna inanmak ve bu inançtan asla vazgeçmemektir. Eğer en ufak yoğunlukta ya da streste bundan vazgeçerseniz başarısız olursunuz, zayıflayamazsınız ve hatta düzenli bir şekilde kilo almaya devam edebilirsiniz. Şimdi size ofis ortamında rahatlıkla uygulayabileceğiniz ve uyguladığınız takdirde kısa sürede aldığınız o talihsiz kiloları verebileceğiniz zayıflama yöntemlerini detaylı bir şekilde aktaracağız.

Ofiste Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

1.Abur Cuburdan Uzak Durmak

80609916

Özellikle stresli anlarda ya da yoğun olduklarında ofis ortamında çalışan insanlar direkt olarak abur cuburlara ve fazla kalorili atıştırmalıklara yönelirler. Hatta ofis arkadaşları birbirlerini abur cubur tüketmeye teşvik bile edebilirler. O yüzden bu konuda kesinlikle ama kesinlikle dikkat etmek gerekir. Abur cuburdan, bol yağlı ve fazla kalorili atıştırmalıklardan kesinlikle uzak durmak ve bunları tüketiyorsanız tüketimini sonlandırmanız oldukça büyük bir önem taşır. Çünkü zaten uzun saatler boyunca hareketsiz kaldığınız bir ortamda yediğiniz bu bol kalorili sağlıksız abur cuburlar o yediklerinizin direkt olarak vücudunuzda yağa dönüşmesine sebep olurlar. Bu yüzden eğer ofis ortamında çalışmanıza rağmen zayıflamak istiyorsanız bu yiyecekleri kesinlikle hayatınızdan çıkarmalısınız. Eğer öğün aralarında sürekli bir şeyler atıştırmak ihtiyacı içine düşüyorsanız ki bu çok normaldir, yanınızda düzenli olarak getireceğiniz bazı az kalorili meyveler ve meyve kuruları sizin bu ihtiyacınızı tamamen karşılayacak ve kilo almanızı önleyerek açlığınızı bastıracaktır. Özellikle ofis ortamında çalışanlara önerebileceğimiz en iyi ve en etkili zayıflama yönteminin bu olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü biliyoruz ki ofis ortamında kilo almak kadar doğal ve bir o kadar da rahatsız edici bir şey daha yoktur.

2.Hareketsiz Kalmamaya Özen Göstermek

Business-Walk

Yine ofiste ve sürekli masa başında çalışan insanlar maalesef aşırı derecede hareketsizliğe de maruz kalırlar. Ancak eğer ofis ortamında kolay ve düzenli bir şekilde zayıflamak istiyorsanız kesinlikle buna çok ama çok dikkat etmelisiniz. Çalıştığınız ofiste öğle aralarında kısa süreliğine de olsa gidebileceğiniz bir spor salonu olmayabilir. Bu hiç sorun değil. Elbette ki olsa size çok yardımcı olacaktı ama öğle aralarında yarım saatliğine de olsa dışarı çıkıp tempolu yürüyüş yaptığınız takdirde bu hareketsiz kalma durumunu tamamen ortadan kaldıracak ve sizin için etkili bir egzersiz olacaktır. Aynı zamanda bununla da sınırlı kalmayıp kesinlikle ofiste kendinize belirli periyotlarda zamanlar tanımalı ve hareket etmelisiniz. Arada bir ayağa kalkıp dolaşmak, belki balkona çıkmak ya da basit ve küçük esneme hareketleri yapmak kesinlikle çok etkili olacaktır. Bu sayede o hantallığı üzerinizden atıp zayıflayabilmek için gerekli olan hareketi bir nebze de olsa ofis ortamında sağlayabilirsiniz. Unutmayın, ofis ortamında zayıflayabilmek için kesinlikle düzenli olarak hareket etmeniz ve vücudunuzu çalıştırmanız gerekir. Bu aynı zamanda işinize de pozitif bir şekilde yansıyacaktır.

3.Sabahları İşe Kahvaltı Ederek Gelmek

1 (1)

Genellikle insanlar trafik, işe yetişme telaşı ve kahvaltı hazırlamaya üşenmekten sabahları kahvaltı yapmadan işe gelirler. Bu kesinlikle çok ama çok yanlış bir harekettir. Özellikle sabah kahvaltısı günün en önemli öğünüdür. Çünkü vücudunuzun metabolizması sabah kalktığınızda ettiğiniz kahvaltı ile çalışmaya başlar ve gün boyu devam eder. Eğer kahvaltıyı ertelerseniz ve öğle yemeği ile birleştirirseniz metabolizmanızın çalışmasını da ertelemiş olursunuz. Aynı zamanda evde yapılan sağlıklı bir kahvaltı dışarıdan alacağınız tost ya da poğaça gibi sağlıksız gıdalara oranla zayıflamanız konusunda size çok daha fazla yardımcı olacaktır.