Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Oksijenli Su İle Diş Beyazlatma

Dış görünüşümüze dikkat ederken, en çok önemsediğimiz konu diş ve ediş eti sağlığı. Çünkü estetik açıdan dişler de büyük önem taşır ve herkesin çok dikkat ettiği bir noktadır. Herkesin en büyük hayali bembeyaz dişlere sahip olmak. Bembeyaz dişlere sahip olmak için, çoğu insan birçok ürün kullanır. Diş doktorlarının uyguladığı diş beyazlatıcı tedavi ya da birçok kimyasal ürün sayesinde dişlerinizi beyaz bir görünümüne kavuşmasına yardımcı olursunuz. Bu seçeneklerinin yanı sıra, aynı zamanda dişleri beyazlatmak içim birçok doğal malzeme kullanabilirsiniz. Bu sayede hem dişleriniz doğal bir şekilde beyazlar hem de uzun süreli bir koruma sağlar.

Oksijenli Su Nedir ve Ne İşe Yarar?

Diş Beyazlatma

Oksijenli su her alanda kullanılan, farklı alanlarda dezenfekte etkisi oluşturan, antiseptik bir malzeme. Oksijenli su cilt bakımı ve saç bakımı için kullanılır. Ancak daha yaygın bir kullanımı dişleri beyazlatmadır. Tüm insanlar estetik bir görünüme sahip olmak için, beyaz ve sağlıklı dişlerin olmasını ister. Diş beyazlatmada daha çok kimyasal maddeler kullanılır. Fakat kimyasal maddeler diş etine zarar verdiği için kullanımı çok doğru değil. Dişlerinizi beyazlatmak için kimyasal madde kullanmak yerine, doğal içeriğe sahip olan oksijenli suyu tercih edebilirsiniz. Düzenli olarak dişlerinizi oksijenli su ile fırçaladığınız zaman, dişlerinizin doğal rengi olan beyaz rengi ortaya çıkarabilirsiniz.

Oksijenli Su ile Diş Beyazlatma Yöntemleri

İnsanların estetik değerleri arasında ilk sırada dişlerin sağlıklı ve beyaz olması yer alır. Dişlerin beyaz yapısı zamanla kahve, çay ve diğer içeceklerin çok tüketilmesi sebebiyle bir süre sonra sararmaya başlar. Beyaz yapısından git gide uzaklaşır. Bu durumda oksijenli suyu diş beyazlatma amacı ile kullanabilirsiniz. Oksijenli su ile birçok diş beyazlatma yöntemleri bulunur. Bunlar,

1. Su ve Oksijenli Su İle Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Beyaz dişlere sahip olmak, aslında sanıldığı kadar zor bir durum değil. Dişlerinizi beyazlatmak için bazı malzemelere ihtiyacımız var. Bunun için gerekli olan,

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı oksijenli su
 • 1 yemek kaşığı su

Uygulama Şekli:

 1. İlk olarak bir kasenin içerisine tüm malzemeleri alarak, karıştırın.
 2. Daha sonra bu karışımın bir kısmını ağzınıza alın ve 30 saniye ile 1 dakika arası gibi bir sürede ağzınızı çalkalayın.
 3. Bu karışımı yutmamaya özen gösterin
 4. En son olarak ağzınızı temiz suyla çalkalayın. Dişlerinizin daha beyaz olmasını sağlamak için ki hafta boyunca bu işlemi her gün tekrarlayın. İki hafta sonrasında bu süreyi haftada bir kereye düşürün.

2. Karbonat ve Oksijenli Su İle Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Karbonat genel olarak diş bakımıyla ilgili tüm tariflerin içerisinde yer alır. Oksijenli su ile karıştığında daha güçlü bir yapıya sahip olur ve diş yüzeyinde daha fazla etki sağlar.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı diş macunu
 • 1 çay kaşığı karbonat
 • 1 çay kaşığı oksijenli su
 • Bir miktar su

Uygulama Şekli:

 1. İlk olarak küçük bir kasenin içerisine diş macunundan biraz koyun.
 2. Daha sonra diş macununun üzerine 1 çay kaşığı soda ve 1 çay kaşığı oksijenli suyu ilave ederek, iyice karıştırın.
 3. Elde edilen bu karışımla dişlerinizi yaklaşık olarak 2 dakika boyunca fırçalayın.
 4. Daha sonra suyla ağzınızı temizleyin.
 5. Bu karışımı yaklaşık olarak, dişleriniz beyazlayıncaya kadar haftada bir kere tekrarlayın.
 6. Dişleriniz istediğiniz tonda beyazladığı zaman, bu işlemi ayda 1 ya da 2 kere dişlerinize uygulayabilirsiniz.

Oksijenli Su İle Diş Beyazlatma Sonrası Yapılması Gerekenler

Oksijenli suyla diş tonu açılarak, bembeyaz bir görünüme sahip olur. Ancak oksijenli su ile diş beyazlatma yöntemlerinden tercih ettiğiniz herhangi birini düzenli bir şekilde uygulamanız gerekir. Aynı zamanda diş renginin sararmasına neden olan kahve, çay ya da asitli içeceklerin tüketimini azaltmanız gerekir. Bu tür içecekleri tükettikten sonra, dişlerinize zarar vermemesi için hemen dişlerinizi fırçalayın. Düzenli bir şekilde kullanmanız gereken bazı ilaçlar varsa, bu ilaçlar da dişlerinizin sararmasına neden olabilir. Düzenli olarak kullandığınız ilaçların sonrasında da dişlerinizi oksijenli su yöntemi ile fırçaladığınız zaman, dişlerin sararmasını engelleyebilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.