Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi

Sivilce geçirme özelliğine sahip olan piyasada çok sayıda kozmetik ürün ve kremler var. Sivilce için kozmetik ürünler kullansanız da, kısa bir süre sonra yine sivilce oluşur. Sivilce oluşumunu tamamen çözmek için cildinize oksijenli su uygulayabilirsiniz. Hidrojen peroksit, yani herkesin bildiği ismi oksijenli su genelde yaralanma anında, yaraya ilk müdahale edilecek bir malzeme. İçerisinde yer alan yararlı maddeler ile aynı zamanda cildinize de bakım yapabilirsiniz. Özellikle cilt sorunlarının başında yer alan sivilcelerden kurtulmak için oksijenli su kullanabilirsiniz. Eczanelerden temin edilen oksijenli su cilt yüzeyinde ortaya çıkan sivilcelere karşı çok etkili. Oksijenli suyun içerisinde yer alan bakteri karşıtı maddeler ile tekrar sivilce oluşumunu önler.

Oksijenli Suyun Faydaları Nelerdir?

Sivilce Tedavisi

Oksijenli su cilt üzerinde birçok fayda sağlar. Özellikle de sivilce gibi can sıkıcı bir konuda. Oksijenli su hem cildinizde birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkan sivilceleri yok eder hem de uzun süre tekrar cilt yüzeyinde çıkmasını önler. Aynı zamanda cilt yapısı zaman geçtikçe birçok sebebe bağlı olarak sivilce ve farklı cilt sorunları ortaya çıkar. Zaman ilerledikçe insanların cilt yapısında bazı değişimler olur. Bu değişimler genel olarak kırışıklık, yıpranma ve cilt yüzeyinde meydana gelen sarkmalar gibi. Cilt yapısında ortaya çıkan bu değişimleri oksijenli suyla tedavi edebilirsiniz. Oksijenli suyun zengin ve güçlü yapısı ile birçok cilt sorunu tedavi etme özelliğine sahip. Oksijenli suyun diğer faydaları ise, 

1. Cildinizi Temizler ve Canlandırır

Birçok insan cilt temizliği ve bakımı için kozmetik ürünler kullanır. Ancak kozmetik ürünlerin içerisinde yer alan birçok farklı madde, bir süreden sonra cilt yapısına uyum sağlayamaz. Bu nedenle istenilen fayda elde edilmez. Cildinizi doğal bir şekilde temizlemek ve sivilcelerden uzun süre kurtulmak için oksijenli su uygulayabilirsiniz. Oksijenli su sayesinde cildinizin nem kaybı azalır ve ihtiyacı olan neme kavuşur. Aynı zamanda oksijenli su büyük ve belirgin olan gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur.

2. Siyah Noktaları Temizler

Daha çok yağlı ciltlerin en büyük sorunu olan siyah nokta, gözeneklerin tıkanmasıyla birlikte ortaya çıkar. Sivilce kadar rahatsız edici bir görünümü olur. Siyah noktaları temizlemek için doğal olan ürünlerden fayda sağlayabilirsiniz. Özellikle oksijenli suyu siyah noktaları temizlemek için kullanabilirsiniz. Oksijenli suyun içerisinde yer alan yararlı maddeler sayesinde siyah noktalardan kısa bir sürede kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda oksijen suyu siyah noktaların uzun süre tekrar oluşmamasını sağlar.

Oksijenli Su İle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Oksijenli su içerik olarak zengin bir malzeme. Oksijenli suyu düzenli bir şekilde cildinize uygulayarak, cilt yüzeyinde ortaya çıkan cilt sorunlarından kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda cilt kusurlarının uzun süre tekrar oluşumunu da engeller. Özellikle sivilce gibi bir cilt sorunundan kurtulmak için oksijenli su kullanabilirsiniz. Sivilceden kurtulmak için birtakım oksijenli su tarifi bulunur. Bu tarifler,

1. Oksijenli Su Tarifi

Sivilce Tedavisi

Sivilceden kurtulmak için, hazırlayacağımız tarifte ihtiyacınız olan malzemeler, pamuk ve oksijenli su. İlk olarak cildinizi suyla iyice yıkayın ve cildinizi bir losyonla temizleyin. Daha sonra küçük bir pamuğa biraz oksijenli su dökün ve cildinizde özellikle sivilcenin daha fazla olduğu kısma sürün. Yaklaşık olarak 10 dakika boyunca cildinizde bekletin ve bu süre sonunda cildinizi suyla temizleyin. Oksijenli su uygulamasında cilt yüzeyinde ortaya çıkan sivilceyi doğal bir şekilde tedavi edebilirsiniz hem de sivilcenin uzun süre çıkmasını engeller. Bu uygulamayı haftada 2 ya da 3 kere düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

2. Karbonat ve Oksijenli Su Tarifi

Sivilce Tedavisi

Bu maske için 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 1 tatlı kaşığı su ve bir miktar oksijenli suya ihtiyacımız var. İlk olarak karbonatın içerisine biraz su ilave edin ve karıştırın. Daha sonra karbonatı cildinize surun ve 5 dakika boyunca cildinizde bekletin. 5 dakika sonunda cildinizi yıkayın ve kurulayın. Hemen ardından cildin yoğun sivilce olduğu kısmına oksijenli su sürün. Yaklaşık olarak 5 dakika boyunca bekletin ve süre sonunda cildinizi su ile iyice temizleyin. Bu maskeyi cildinizde tekrar sivilce çıkınca uygulayabilirsiniz.

Oksijenli Su Maskeleri Nasıl Kullanılır?

Sivilce Tedavisi

Oksijenli suyun içeriğinde yer alan yararlı ve zengin maddeler sayesinde sivilce tedavisinde çok sık olarak kullanılan doğal bir ürün. Cildin birçok sebebe baplı olarak hasar görmesini doğal bir şekilde tedavi eder. Cilt bakımı yapmak ve aynı zamanda cildi sivilcelerden korumak için oksijenli suyu uygulamasını düzenli bir şekilde haftada 2 ya da 3 kere yapabilirsiniz. Daha fazla yaptığınız zaman cilt yüzeyine ve yapısına zarar verebilirsiniz. Böylece cildiniz sivilcelerden kurtulur ve aynı zamanda ölü deriden arınır. Cildi oksijenli suyla temizlemek ve cilt yüzeyinde yer alan sivilceleri tedavi etmek için oksijenli suyu ön bir hazırlık yapmadan cildinize uygulamayın. Aynı zamanda oksijenli suyu sadece %3 oranında cildinize sürün, daha fazla oranda cildinize sürerseniz, cildinizi tahriş edebilirsiniz ya da oksijenli suyunun farklı bir zararı ortaya çıkabilir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.