Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Ön Sevişme Nasıl Yapılır?

Ön sevişme sağlıklı bir cinsel yaşam için olmazsa olmaz kriterlerden bir tanesi. Ön sevişmenin yaşanmadığı bir cinsel yaşamda çiftler yeteri kadar mutlu olamıyor, hatta çiftler cinselliği bir görev gibi görmeye başladıkları için ilişkilerinde birbirlerinden soğumaya başlıyorlar. Bu yüzden ön sevişme kaliteli bir cinsel ilişkide olmazsa olmaz olarak görülüyor.

Ön Sevişmenin Sağladığı Yararlar

Herkesin bildiği gibi cinsel yakınlaşma çiftlerin ilişkilerinin çok daha farklı bir boyuta gelmesini sağlıyor. Ancak cinselliğin sürekli olarak standart kalması çiftleri farklı cinsel deneyim ihtiyacına itebiliyor. Bu yüzden çiftler yeni seks pozisyonları ya da yeni mekanlar denemeye başlıyorlar. Yani bu şekilde cinsel yaşamlarını biraz daha hareketli kılmaya çalışıyorlar. Fakat sıklıkla atlanan konulardan bir tanesi cinselliğe çiftlerin doğru hazırlanması. Çünkü ön sevişme ile cinselliğe güzel bir hazırlık aşaması yaşanıyor.

Pek çok insan günümüzde ön sevişmenin yalnızca kadınlar açısından uyarılma konusunda etkili olduğunu düşünüyor. Ancak bu aslında büyük bir yanılgı. Çünkü erkeklerde de ön sevişmenin olmaması halinde cinsel ilişkiden alınan haz %35 oranında azalmaya başlıyor.

Elbette kadınlar ön sevişmeden erkeklere oranla biraz daha fazla zevk alırlar ve biraz daha fazla uyarılırlar. Fakat erkeklerin de cinsel ilişkiden zevk alabilmesi için kadının ilişki esnasında aldığı zevki erkeğe hissettirmesi gerekir. Bir diğer deyişle erkeklerin alacağı zevk kadınlarla doğru orantılı olarak artıyor. Bu yüzden ön sevişme çok önemli bir nokta. Çiftlerin ön sevişme esnasında birbirlerinin bazı önemli noktalarını uyarmaları, ön sevişmeye mutlaka öpüşme ile başlanması ve bu şekilde yakınlaşmanın devam etmesi bir ihtiyaç haline geliyor.

Ön Sevişme Nasıl Olmalı?

Ön sevişmede en önemli şeylerden bir tanesi çiftlerin birbirlerinin zevk noktalarını çok iyi bilmeleridir. Bu noktalar bilindiği takdirde cinsel birleşmeye hazırlık için kaliteli bir ön sevişme gerçekleştirilebilir. Ön sevişme herkes için farklı ihtiyaçların karşılanması anlamına gelebilir. Bazıları ön sevişmeyi uzun ve ateşli bir öpüşmeden ibaret olarak görürken bazıları ise çok daha farklı tekniklerin kullanıldığı ve bu sayede mutluluğun arttırıldığı bir süreç olarak görürler.

Ön sevişmede öpüşme çok önemlidir. Eğer çiftler yatağa girip bir süre belli pozisyonlarda sevişip hemen ardından da farklı taraflarda yatıp uyuyorlarsa o ilişkinin fazlasıyla monotonlaşmış olduğundan söz edilebilir. Özellikle monotonlaşmış bir cinsel hayat çiftlerin ilişkilerine de zarar verebilir. Bu yüzden cinsel birleşme öncesinde ön sevişme ile ufak heyecanlar yakalamak gerekir. Özellikle öpüşme ve öpüşmenin dudaklardan boyuna ve göğüslere kayması ön sevişmedeki heyecanı fazlasıyla arttıracaktır. Hatta çiftlerin öpüşme konusunda partnerinin vücudunda ufak bir keşfe çıkması bile oldukça güzel bir deneyim yaşatabilir. Ancak ön sevişme yalnızca öpüşmeden ibaret değildir.

Ön sevişme yöntemi olarak masaj yapmak da tercih edilebilen seçeneklerden bir tanesidir. Çünkü masaj ile ön sevişme yaşamak zevki ve haz duygusunu kat be kat arttıracak bir metottur. Üstelik masaj, hem partnerlere haz verecek hem de partnerin rahatlamasını, stresini atmasını sağlayacak. Bu sayede çok daha keyifli bir cinsel birleşme yaşamak mümkün olacak. Ancak ön sevişmede yalnızca çiftlerden birinin masaj yapması doğru değildir. Her çiftin de ön sevişmede masaj ile rahatlaması ve masajdan zevk alması gerekir. Çünkü sekste de olduğu gibi ön sevişmede de çiftlerin her ikisinin de zevk alması esas olmalıdır. Eğer seks bencil bir şekilde yaşanır ise cinsel ilişkiden uzun vadede mutluluk yakalamak mümkün olmaz.

Ön sevişmede biraz daha heyecan arayan çiftlerin tercih ettikleri tekniklerden bir tanesi de striptizdir. Özellikle erkekler ön sevişme sırasında yaşanan striptizden büyük haz duyarlar. Bazı çiftler bu süreçte hafif bir müzik eşliğinde dans etmeyi bile tercih edebilirler. Özellikle unutulmaması gereken noktalardan bir tanesi de ön sevişmenin olabildiğince uzatılmasıdır. Çünkü uzun süren bir ön sevişmenin sonrasında seksten zevk almak da bir o kadar fazla olacaktır. Bu nedenle çiftler ön sevişmede hangi yöntemi denerlerse denesinler bunu olabildiğince uzun tutmaya çalışmalıdırlar.

Çiftlerin cinsel yaşamlarında monotonluğun hiç doğru olmadığından bahsetmiştik. Benzer şekilde belli günlerde ve belli saatlerde yanızca gece uyku öncesi yapılan seks de aynı monotonluğa sebebiyet verebilir. Bu da zaman içerisinde çiftleri mutsuz etmeye yetebilecek bir durum olur. Bu sebeple her daim çiftlerin heyecanlarını canlı tutmaları gerekir. Bu noktada da tercih edilebilecek bir diğer yöntem ön sevişme için farklı mekanlar denemek olabilir. Bunun için illa ev dışında bir mekanda olmaya gerek yok. Duş ya da partnerin başka şeyler ile meşgul olduğu herhangi bir ortam da ön sevişmenin çok daha heyecanlı olmasını sağlayabilir. Ancak uyarmamız gerekir ki ön sevişme sürecinde erken boşalma yaşayan erkekler için dikkatli olmakta fayda vardır. Çünkü ön sevişmenin uzaması halinde eğer erkek erken boşalırsa kadın için zevk yarıda kalmış olur. Bu yüzden buna da oral ilişki gibi farklı yöntemler ile çözüm bulunabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.