Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Öpüşme Teknikleri

Cinsellik günümüzde artık daha konuşulur bir hale geldi. Eskiye nazaran bu konular daha sık gündeme gelmekte ve bununla ilgili daha çok yayın organlarında bilgiye sahip olma şansımız bulunuyor. Ancak internet hem iyi anlamda hem de kötü anlamda doğru yanlış demeden birçok bilgi ile insanları yanıltmaktadır. Bu bilgi havuzundan doğru olanı bulmak her zaman kolay olmayabilir. Bunun için sizlerle cinsel hayatınızı renklendirecek ve sizleri bu konuda daha çok tatmin edecek birkaç ipucunu bu yazıda topladık.

Bildiğiniz gibi iyi bir seks hayatı hem partnerlerin birbirine karşı güveni ve bununla beraber aranızdaki bağın kuvvet ile doğru orantılıdır. Ancak kişinin bazı ufak tefek değişikliği ile birlikte daha sağlıklı ve mutlu bir seks hayatına sahip olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi artık kadınlar seksten önce ön sevişmenin daha da onları rahatlatacağını hem partneri ile hem de eşleri ile sık sık gündeme getirmekte ve hatta cinsel hayatı sorunlu olan kişilerde genellikle bu unsurun da atlandığı da gözlemlenmektedir. Ön sevişme ise öpüşme ile başlar. Elbette sevgiden doğan hiçbir hareketin tekniği olmaz ve partnerler arasında hissiyat oldukça önemlidir. Ancak bazı teknik bilgilere de sahip olmanız da ve partnerinizi de aynı şekilde mutlu etmeniz adına bilmeniz gereken faktörler olabilir. Öpüşme teknikleri adı altında bunları toplasak da aslında bunun bir tekniğinin olmadığı olsa bile bunun için mutlu duyguların yoğun ve karşılıklı olması gerektiğini belirtmekte fayda var. Aksi halde seks hayatı istediği kadar teknik dolu bilgiler ile kuvvetlendirilsin asla partnerler arasında duygu akışı olmadığı için mutlu bir seks söz konusu olamaz. Bu nedenden dolayı tüm teknik bilgileri bir kenara bırakıp buna odaklanmakta fayda var. Bu konuda tecrübesiz olan kişiler için yazımızın devamı öğretici olabilir.

Öpüşme Teknikleri Nelerdir?

Ağız Kokusu

Partnerler arasında ya da eşler arasında cinsel sorunların başında temizliğe dikkat edilmemesinden kaynaklı sorunlar bulunabilir. Bunlardan biri de ağız kokusudur. Öpüşme esnasında bu durum daha hissedilir bir haldedir. İyi bir öpüşme için öncelikle ağız bakımı ve temizliği sık sık yapılmalı. Gerekirse ferah bir nefes için fıs fıslar ya da sakızlar kullanılmalı. Kokan bir nefes ikili arasında tüm sempatikliği ve romantikliği bozarak partnerinizin sizden soğumasına bile neden olabilir.

Nefes Senkronizasyonu

Partneriniz ile birlikte uyum içerisinde olmanız size onu her zaman daha yakın hissettirir. Bu nedenle karşılıklı olarak uyum sağlayabilmek oldukça önemli. Öpüşürken çıkan nefes alıp verme sesleri yapılan araştırmalara göre kişileri daha da heyecanlandırdığını ve bununla beraber daha ateşli bir öpüşme sağladığını açıklıyor.

Yavaş Olun

Özellikle kadınları daha yumuşak dokunuşlar ya da daha yumuşak öpücükler mutlu eder. Sert olmak kişinin hem canını yakabilir hem de o an acıdan başka bir şey hissetmemesine de neden olabilir. Bu nedenden dolayı sert ısırıklar ve sadece öpüşme odaklı davranışlar partnerinizin hoşuna gitmeyebilir. Bu nedenden dolayı ellerinizi onun haz alacağı bölgelerde gezdirmek karşı tarafı sabırsızlandıracaktır.

Gözler

Kişiden kişiye değişen bir durum olsa da yeni bir ilişkiye başlandıysa öncelikle karşı tarafın kendini daha rahat hissetmesi adına bir de sizlerin o an ki duygu haline göre gözler otomatik olarak kapanabilir. Ancak göz teması daha çok hoşuna gidecekse bunu partnerinizle konuşarak ortak bir noktada buluşmalısınız.

Dişler

Eğer partneriniz sert hareketlerden hoşlanmıyorsa  dişlerinizin temas etmesi onu pek de memnun etmeyebilir. Bunu yaşıyorsanız da mutlaka pertnerinizle konuşmaktan çekinmeyin. İyi bir seks hayatı iyi bir ön sevişmeyi gerektirir. Bu yüzden burada atılacak olan adımlar seksin gidişatını belirleyecektir. Bu açıdan iki tarafın birbirine açık olması çok önemlidir.

Ruhsal Öpüşme

Biraz imkansız dursa da aslında duygunuzu en belli edecek öpüşme tekniğidir. Partnerinizi bu şekilde kendini daha değerli hissedecek ve bu değerin karşılığını da size verecektir. Küçük dokunuşlar ya da ellerin yüzde dolaşması ya saçlar ile oynamak oldukça hoş davranışlar olarak bilinir. Aynı zamanda yüzün farklı noktalarına da öpücük kondurmak hem partnerinize bağlılığınızı ve sevginizi gösterecek hem de onun kendini daha rahat hissetmesini sağlar. İki tarafın rahat hissetmesi en önemli faktörlerden biridir. İyi bir seks hayatı çiftler arasında bağ, sevgi ve rahatlık ile sağlanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.