Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Oral Seks Nedir?

İnsanlar fizyolojik ihtiyaçlarının yanı sıra, aynı zamanda bazı görevleri yerine getirirken eylemlerden haz duymayı da amaçlar. Yaşamda büyük bir yer tutan hazlar, insanlar için önemli bir eylem. Canlıların üremesini sağlarken, bir yandan da zevk almak ister. Böyle bir zevk almak için seks devreye girer. Seks şekilleri, sağlık ve hijyen için sakıncalı olmadığı sürece yaşanabilir. İnsan vücudunda yer alan cinsel organlar, ağız ve dile çok duyarlı özelliğe sahip. Hayvanlar aleminde de durum aynı. Tüm memeli hayvanlar birbirlerini cinsel organlarını ağızlarıyla uyarır. Birçok toplumda yasaklanan oral seks, günümüzde yaygın. İnsan vücudunda yer alan cinsel organlarda klitos başı ve penis başında çok sayıda sinir ucu bulunur. Bu durum da oral seksi daha cazip kılar. Aynı zamanda ağız da çok duyarlı. Çoğu çiftin zevkli bir cinsel ilişki sırasında birbirlerinin vücudunu öperken, aynı zamanda cinsel organları da öperler. İnsan vücudunda yer alan cinsel organlar bu şekilde de uyarılır.

Oral Sekste Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Oral sekste, ağzın cinsel organlara değmesi ve cinsel organları uyarması büyük bir şehvet duygusunun ortaya çıkmasına yardımcı olur. Bu şekilde kısa sürede orgazma ulaşan insanlar da bulunur. Ancak oral sekste dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur.

1. Oral Seks Faydalı ama Hijyen Gerekli

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Oral sekste ağzın cinsel organlara temas eder ve organları uyarır. Ancak bu noktada cinsel organın hijyen olması gerekir. Cinsel organlarda mikrop, virüs ve birçok bakteri bulunur. Mesela kadınların cinsel organı bakterilere daha açık olan bir bölge. Birçok bakteri yaşadığı ve kısa sürede yayıldığı için daha önceden temizlenmiş olması gerekir. Genel sağlık açısından da cinsel organların temizliğini sık sık yapın. Erkeklerin cinsel organı, haya cinsel organı ve özellikle bacak aralarında mantar, bakteri, virüs yaşar. Gözle görülmediği için kimse fark edemez. Oral seks bu açıdan sakıncalı olabilir.

2. Oral Sekste Sınırları Zorlamamaya Dikkat Edin

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Oral seks yapmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli konu hijyen olduğu düşünülür. Ancak çok fazla oral seks yapıldığı zaman, bir süreden sonra sıkılma ve bıkma gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle oral seksi standart ve rutin bir hale getirmeden az ve öz yapmak gerekir. Az yaptığınız zaman şehveti arttıran bir yöntem. Sürekli oral seks yapma isteği, ilerleyen zamanlarda farklı isteklerin oluşmasına neden olabilir. Bunun için partnerinizin doyum noktası ve ortak doyum noktanızı bulmanız gerekir.

3. Oral Seks Hazzın Başlangıç Noktası

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Seks otoritesine göre, oral seks hazzın başladığı nokta olarak kabul edilir. İlişkinin tamamlanabilmesi için partnerler tarafından gerekli olduğu düşünülür. Erkek ya da kadının en hassas yeri olan cinsel organ teması, oral seksin partnerlere verdiği zevk ilişkinin farklı boyuta taşınmasına sebep olur. İlişkinin farklı bir boyuta taşınmasını isteyemeyen çiftlerin ilişkisinde sorun olduğu anlamına gelmez. Her çift oral seks yapmayı tercih etmek zorunda değil. Bu çiftlerin cinsel hayatında bir eksiklik olduğu düşünülemez.

4. Oral Seks İsteğe Bağlı Olur

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Her çift için cinsel hayat çok sınırlı olarak düşünülür. Ancak sınırlı olmasına rağmen birçok çift için mutluluk verici bir durum. Çiftlerin farklı pozisyonları denemesine gerek kalmadan, orgazmı yakaladığı görülür. Bu nedenle cinsel hayatı renklendirmeye ihtiyacı hissettiğiniz anda yeni fikirlere açık olmanız gerekir. Böylece cinsel hayatınızın sıkıcı olmasını engelleyebilirsiniz. Yeni deneyimlere gerek kalmaz. Oral sekste yeni deneyimler getirilebilir. Bu yeni deneyimler çiftleri uyum ile zevkli bir hale gelir.

5. İstenmeyen Kokular

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Cinsel hayatın ve cinsel birleşmenin zevk vermesinin bir başka sebebi ise, aslında hijyen ve temizlik. Birçok kişi cinsel ilişki sırasında hijyene ve temizliğe dikkat etmediği için sorun yaşar. Tam olarak cinsel tatmin sağlanamaz. Bu durumu yok etmek için mutlaka günlük genital bölge temizliğini ve bakımını mutlaka yapın. Oral seksin gerçekleşmemesinin bir diğer sebebi ise, genital bölgenin temizliğine dikkat edilmediği için kokması. Bu sorunlar çiftler arasında mutlaka konuşulmalı ve rahatsızlık dile getirilmeli.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.