Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Orgazm Çeşitleri

Kadınlar için orgazm konusu biraz daha karmaşık. Bu yüzden pek çok kadın orgazm olma konusuna çok fazla eğilmiyor. Hatta günümüzde cinsel ilişkilerinde hiç orgazm olmayanların sayısı da bir hayli fazla. Ancak yine de kadın orgazmına bu kadar imkansız gözü ile bakmamak gerek. Çünkü doğru hamleler yapıldığında her cinsel ilişkide kadınlar da orgazm olabilir. Fakat öncelikli olarak kadınları orgazma ulaştıran şeylerin neler olduğunun bilinmesi gerekir.

Özellikle orgazmın farklı çeşitleri olduğu için orgazm olmak ya da farklı bölgelere yapılan uyarılarla orgazm olmak her kadında farklılık gösteriyor. Hatta Sigmund Freud da bu konuda vajinal orgazmın olgun kadınlar için olduğunu, klitoryal orgazmın da genç yaştaki kadınlar için olduğunu söylüyor. Bu ifade bir süre uzmanlar tarafından doğru kabul edildi ve buna karşı yaygın bir inanış gösterildi.

Ancak günümüzde artık uzmanlar, Freud’un bu ön kabulünü doğru olarak görmüyorlar. Hatta günümüz uzmanlarına göre kadınlar klitoral orgazm ile vajinal orgazm arasında farkı tam olarak bilmiyorlar. Ancak kadınların bu konuda bilinçlenmesi çok önemli. Erkeklerin cinsel ilişkide orgazm olması oldukça kolayken bu konu kadınlarda biraz daha zor olduğu için bunun üstünü büsbütün örtmenin bir anlamı yok diyebiliriz. Kadının da yaşadığı cinsel ilişkiden maksimum hazzı alması gerekir.

Orgazm Çeşitleri Nelerdir?

1. Klitoryal Orgazm

En genel hali ile kadınların büyük bir kısmının orgazm olabilmek için ilk olarak klitoral bir uyarılmaya ihtiyaçları olduğu bilinen bir durum. Üstelik bu durum yalnızca cinsel ilişki için geçerli değil, mastürbasyonda da orgazm olabilmek adına bu çok önemli ve geçerli.

Aslında orgazm olabilmek için klitoral anlamda kadını tatmin eden en uygun pozisyonun bulunması da gerekiyor. Yani cinsel ilişkide klitorisin uyarıldığı en iyi seks pozisyonlarını seçilmesi lazım. Bu açıdan yaygın olarak kabul görmüş pozisyon ise çiftlerin yüz yüze bakarak duygusal anlamda da daha yakın olmalarını sağlayan erkeğin üstte olduğu pozisyon olarak ele alınıyor.

Klitorisin en az uyarılmış olduğu pozisyon ise duygusal anlamda temasın da minimum düzeyde olduğu erkeğin arkada, kadının ise arkası dönük bir şekilde durduğu pozisyon oluyor. Ancak yine de orgazm konusu kadınlar için o kadar farklı ki tüm bu bilgileri tüm kadınlar için geçerli olarak kabul etmemiz mümkün değil. Bu yüzden her kadının, dahası her çiftin kendileri için en uygun ve en hazza ulaştıran pozisyonu bulmak için denemeler yapması gerekiyor.

2. Vajinal Orgazm

Bazı kadınlara göre klitorise bir uyarılma yapılmaya gerek olmadan vajinal orgazm ile orgazm olmak mümkün. Üstelik bunun gerçekleştiğini pek çok kadın söylüyor. Ancak jinekologlara ve seks uzmanlarına göre klitoris direkt olarak el ile uyarılmamış olsa dahi cinsel ilişki esnasında en azından erkeğin cinsel organı ile klitoris bir şekilde uyarılmış oluyor.

Vajinal orgazmın daha kolay olabilmesi için de kadının üstte olması ve erkeğe paralel bir şekilde durması gerekiyor. Bu şekilde vajinal orgazm çok daha rahat bir şekilde gerçekleşebiliyor. Uzmanlara göre erkek içerideyken vajinanın dışı da çok daha duyarlı bir hale geliyor. Yani kadın da kendi temposunda çok daha rahat bir şekilde orgazma ulaşabiliyor. Ancak bu noktada klitorisin de bir şekilde erkeğe dokunduğunu ve sürütnme etkisi ile bir şekilde uyarıldığını bilmek gerekir. Yani bu orgazm çeşidinde kadın, hem vajinal orgazm hem de klitoral orgazm yaşamış oluyor. Her ikisi de birlikte kadına haz vermiş oluyor.

3. G Noktası

G noktası da insanlar arasında çok sık konu edilen bir olgu. Üstelik bununla ilgili pek çok yanlış bilgi de dolaşıyor. Tüm bunlara rağmen henüz pek çok kişi hakkında doğru bilgiye sahip değil maalesef ki. Bazı kadınların G noktasından uyarılmaları onlara çok yoğun ve kesinlikle çok etkili olan orgazmlar yaşatabiliyor. G noktasının yeri için ağırlıklı olarak vajina duvarının önü tarif ediliyor. Hatta G noktasına dokunulmaktan hoşlanan bazı kadınların bu orgazmlar esnasında boşaldıkları da söylenebiliyor.

O nedenle klitoryal orgazm ve vajinal orgazmın yanında G noktası orgazmı da önemli bir orgazm çeşidi olarak mutlaka bahsedilmesi gereken konulardan bir tanesi oluyor. G noktası aslında ilk defa Dr. Grafenberg tarafından açıklanmış bir olgu. Burası günümüzde tam olarak vajina ön duvarının ortasında bulunan bir bölge olarak tarif ediliyor. Dr. Grafenberg; vajinanın ön duvarında, vajina girişinin 4 cm kadar içerisinde, kadının prostat bezine temasına imkan sağlayan bir bölge yer aldığını belirtiyor. Yani tam bu bölgedeki bezlerin ve kanalların sayesinde o alana yapılan uyarılmalar çok daha büyük bir hassasiyet ile karşılanıyor ve buraya yapılan uyarılmalar ile beraber çok yoğun bir orgazm yaşanıyor. Hatta pek çoklarına göre bu orgazm çeşidi klitoral ve vajinal orgazmdan çok daha güçlü ve çok daha etkili.

G Noktası Nasıl Bulunur?

Ancak G noktası ile ilgili tam olarak bilinmeyenler ya da yanlış bilinenler bunlarla sınırlı değil. Uzmanlar genel olarak G noktasının tam olarak yerinin kolay bir şekilde bulunamayacağını ya da bunu tam manasıyla tarif etmenin mümkün olmadığını söylüyorlar. O nedenle G noktasının deneme yanılma yolu ile bulunabileceğini iddia ediyorlar.

Hatta pek çok uzmana göre her kadın vücudunda bir G noktasına sahip olmayabilir. Üstelik G noktası üzerine kurulmuş tüm yargıları yerle bir edecek oldukça hakim bir görüş de var. Bazı uzmanlar da G noktasınnı tam bir yalan olduğunu söylüyor ve gerçekten böyle bir noktanın ve orgazm çeşidinin olmadığını belirtiyorlar.

Aslında bu noktada bunlara inanmak ya da inanmamak biraz da çiftlere kalıyor. Eğer G noktasının gerçek olma ve sizde bulunma ihtimalini üstün tutuyorsanız bu noktayı bulmak için doğru pozisyonu keşfetmek üzere çalışmalar yapabilirsiniz. Eğer gerçekten orgazm yaşatacak ve size büyük haz verecek bir nokta ile karşılaşırsanız bu sizin için oldukça güzel bir deneyim olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.