Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır?

Birçok kişi için cinsel ilişki sırasında orgazm oldum mu olmadım mı sorusu akılları kurcalıyor. Çoğu insan cinsel ilişki sırasında orgazm olup olmadığını bilemezken kimileri de orgazm sürelerinin çok kısa olduğundan yakınırlar.

Orgazm olmak birçok kadın için çok da kolay bir şey değil. Hal böyleyken de yaşanılan orgazm süresinin kısa olması kimilerince tatsız bir durum olarak karşımıza çıkar. Çoğu kişi orgazm olma durumunu ve orgazm süresini erkeğin performansı ile ilişkilendirirken aslında bu tamamen olmasa da kadınların elinde olan bir şey. Bir kadın olarak cinsel ilişki sırasında yapılacak küçük sihirli dokunuşlar hem kendileri için hem de partnerleri için daha kaliteli bir seks yaşamalarına olanak tanır.

İyi ve kaliteli bir cinsel ilişki için eşlerin ve tenlerin uyumu şüphesiz en etkili unsur. Her iki tarafın da yaşanılan cinsel ilişkiden aynı zevki almaları durumunda herhangi bir tatminsizlik kesinlikle yaşanmayacaktır.

Birazdan orgazm süresini uzatmak için neler yapacağınızı listeleyeceğiz fakat bu listeye başlamadan önce yapacağımız en önemli uyarı RAHATLAMANIZ. Evet, cinsel ilişkiye girmeden önce sahip olduğunuz her türlü düşünceden ve içinde bulunduğunuz stresten uzaklaşmanız orgazm sürenizi akıl edemeyeceğiniz kadar uzatacaktır. Tabi saatler süren bir orgazmdan bahsetmiyoruz, yanlış anlaşılmayalım. Ruhunuzun ve psikolojinizin rahatlaması emin olun ki vücudunuza da yansıyacaktır. Öyle ki daha rahat koşullarda ilişkiye giren çiftlerde yaşanan orgazm süresinin stresli çiftlere oranla daha fazla olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Bu yüzden cinsel ilişkiye girmeden önce hangi yöntemle olacağı size kalmış bir şekilde psikolojik olarak rahatlamaya mutlaka özen göstermelisiniz.

Orgazm Süresini Uzatmak için Neler Yapılabilir?

1. Kendinizi partnerinize bırakın

Partnerinizin sizi çok iyi tanıdığına ve dokunuşlarının sizi zevkin en üst sınırına getireceğinden emin olarak cinsel ilişkiye girmeniz yaşayacağınız orgazmın daha kaliteli olmasına yardımcı olacaktır. Bir cinsel ilişkide uzun süren bir orgazm yaşamanız için kendinizi partnerinize ve onun dokunuşlarına bırakmanız çok önemli. Bırakın partneriz sizi izin verdiğiniz doğrultuda yönetsin ve dokunsun. Güvende olduğunuzu unutmayın.

2. Dokunmaktan korkmayın

Partnerizin dokunmasına izin verin ama dokunmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Gerek ellerinizle gerekse vücudunuzla partnerinize dokunmaktan ve onunla konuşmaktan asla çekinmemelisiniz. Cinsel ilişki sırasında partnerinizin size dokunması ve sizin ona dokunmanız ve bu durumdan hoşnut olup olunmadığını karşılıklı olarak sormanız ilişki sırasında iki tarafa da güven verecektir. Duyduğunuz güvenin ve birbirinize dokunmanın verdiği o ayrı zevk sayesinde yaşadığınız orgazm süresi uzayacaktır.

3. Yeni şeyler deneyin

Her zaman aynı şeyi yapmak canınızı sıkmıyor olabilir. Bildiğiniz şeyleri yapmaktan güven duyan bir kişiliğe sahip olabilirsiniz. Günlük yaşantınızda nasıl olduğunuzla ilgilenmiyoruz. İsterseniz her sabah aynı kahvaltıyı yapabilir isterseniz de her sene aynı yere tatile gidebilirsiniz. Fakat yatakta aynı şeyleri yapmaktan acilen vazgeçmezseniz kısalığından yakındığınız orgazm sürenizi kaybedebilirsiniz. Yatakta yeni şeyler denemekten kaçınmak ve rutinleşmek çiftler için bir süre sonra monoton bir ilişki haline gelir. Bu yüzden de her iki tarafın da aldığı zevk yarı yarıya düşer. Yeni şeyler deneyin tabi ki ama bunu yaparken de herkesin bir sınırı olduğunu ve partnerinizin fikrini almayı unutmayın.

4. Ön sevişmeyi uzun tutun

Sanıyoruz “ön sevişme” tabirini duymayan yetişkin kalmamıştır günümüzde. Fakat nasıl olduğunu, nasıl olması gerektiğini, ne kadar sürmesi gerektiğini bilen sayısı çok az. Tabii eminiz ki siz bilen kesimdensiniz! Ama bilmeyenler için açıklamak gerekirse ön sevişme, her iki tarafın da cinsel ilişkiden son derece tatmin olmasını ve ilişkiden en üst seviyede zevk almasını sağlar. Karşılıklı dokunmakla, iltifat etmekle, rahatlamak ve gevşemekle başlayan bu ön sevişme cinsel ilişkide yaşanan orgazmın süresini de kendisiyle orantılı bir şekilde uzatır. Özellikle kadınlarda daha fazla gevşemeyi ve rahatlamayı sağlayan ön sevişmenin uzmanlar tarafından önerilen süresi yaklaşık 25-30 dakikadır. Ön sevişme süresini verimli geçiren bir kadın için orgazm süresi de epey uzun olacaktır.

5. G noktasına odaklanmayın

Çoğu erkek küçüklükten beri kadınlarda G noktasının önemini öğrenmeye çalışır. Özellikle internetin yaygınlaşması ile birlikte bu konuları araştıran her yetişkin G noktasının mutlaka bulunması ve cinsel ilişkide özellikle bu noktanın uyarılması gerektiğini öğrenir. Fakat bizim tavsiyemiz cinsel ilişkinizi G noktası arayarak mahvetmemeniz. G noktası aramaktansa partnerinizin vajinal orgazmını tetikleyecek ve daha uzun sürmesini sağlayacak şekilde hareketlerinizi aşağı yukarı eğimli olarak yönlendirebilirsiniz. Böylece yaşanılan orgazm süresi istediğiniz gibi uzayacaktır.

6. Derin ve yavaş nefesler alın

Orgazm sırasında nefes alış verişlerinizin hızlandığını ve bunun kontrol etmenin zorluğunu hepimiz biliyoruz. Fakat orgazm sırasında nefeslerinizi derin bir şekilde alıp vermek orgazm sürenizi uzatacaktır. Nefes alış verişleriniz ne kadar hızlı olursa orgazm süreniz de o kadar kısa olacaktır. Nefeslerinizle ilgili bir diğer konu da partneriniz ile aynı anda nefes alıp vermeniz de orgazm sürenizi uzatacaktır.

7. Ses çıkarmaktan kaçınmayın

Ses çıkarmak partnerinize cinsel ilişkiden ne kadar zevk aldığınızı sözsüz bir şekilde anlatmanızı sağlayacaktır. Ayrıca ses çıkarmamak için de bir çaba sarf etmeniz odaklanmanızı engelleyeceği için orgazm süresinin de kısa olmasına neden olacak. Çünkü dikkatiniz dağılacak.

8. Ara ara bırakın

Orgazm olacağınızı hissettiğiniz an yavaşlayın ya da durun. Çok fazla zaman geçmesine izin vermeden bir süre bekleyin ve ardından tekrar devam edin. Bu durumu partneriniz baştan çıkana kadar devam ettirin. Böylece partneriniz daha uzun süreli bir orgazm yaşayacaktır.

9. Vahşi olmak bazen iyidir

Acının dozunda olduğu zaman zevk verdiğini sanırım hepimiz biliyoruz. Cinsel ilişki sırasında partnerinizin saçını hafifçe çekmeniz yaşadığınız seksin daha uzun süreli olmasını ve daha uzun süreli bir orgazmın yaşanmasını tetikleyebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.