Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Pişik Kremi ile Sivilce Tedavisi

Pişik genel olarak bebeklerin deri yüzeyinde meydana gelen bir lezyon. İlk başlarda herhangi bir acısı ve rahatsız edici bir durum oluşmaz. Ancak önlem alınmadığı ve tedavi edilmediği bir durumda ciltte acının oluşmasına neden olur. Bu nedenle bebeklerin pişik olmasını engellemek amacıyla pişik kreminin kullanılması zorunlu bir durum. Pişik kreminin içeriği yoğun bir şekilde deri üzerinde yer alan lezyonların iyileşmesini amaçladığı için güçlü bir yapıda olur. Pişik kreminin güçlü bir yapısı olduğu için sadece pişik olan kısımda kullanılmaz, aynı zamanda farklı deri lezyonlarında da kullanılır. Özellikle cilt yüzeyinde yer alan ve çok sık bir şekilde ortaya çıkan sivilce gibi bir cilt sorunu tedavi etmek için pişik kremi kullanılır. Sivilce birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkan ve görüntü olarak çok rahatsız eden bir cilt sorunu. Sivilceden kurtulmak için pişik kremi kullanabilirsiniz. İçeriğinin güçlü bir yapıdan oluşması sayesinde sivilce sonunu düzenli olarak kullanımdan sonra tedavi eder.

Pişik Kreminin Faydaları

Sivilce Tedavisi

Pişik kreminin kullanım amacı aslında bebeklerin bezini değiştirirken, cilt yüzeyinde meydana gelen lezyonu yok etmek. Bu alanda başarılı sonuçlar elde edildiği için ve cilt yüzeyini tedavi ettiği için farklı bölgelerdeki cilt sorunlarına da fayda sağlar. Özellikle ergenlik döneminden itibaren sürekli ortaya çıkan sivilcenin tedavisinde kullanılır. Pişik kreminin tedavi edici özelliği sayesinde cilt yüzeyinde meydana gelen sivilceyi kurutucu etkisi bulunur. Aynı zamansa pişik kremi cilt yapısında oluşan fazla yağı azaltır ve cildin nem dengesini belirli bir seviyede tutmaya yardımcı olur. Kuru bir cilt yapınız varsa su bazlı pişik kremi kullanabilirsiniz. Pişik kremi cildin ihtiyacı olan nem dengesini ayarlar. Pişik kremi ciltte gözeneklerin tıkanmasından dolayı ortaya çıkan siyah noktaları yok eder. Gözenekleri açarak, siyah nokta oluşumunu engeller. Aynı zamanda Pişik kremleri cilt yapısında yer alan hücre yenilenmesi sağlayarak yaraların hızlıca iyileşmesine yardımcı oluyor. Cilt yüzeyinde tam bir koruma sağlar. Pişik kreminin içeriğinde yer alan A ve F vitaminleri ile yaraların kısa bir süre içerisinde geçmesine yardımcı olur.

Pişik Kremi İle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Pişik kremi özellikle bebeği olan ailelerin kullandığı bir ürün. Son yıllarda pişik kreminin vücuttaki farklı alanların cilt yüzeyinde faydalı olup, olmadığı bir tartışma konusu. Pişik kremi sosyal medyaya da ve bloglarda paylaşılan bilgiler göre cilt yüzeyinde faydalı olduğu belirtildi. Bebeklerin hassas cildine uygulanan krem aynı zamanda yetişkinlerin cilt yüzeyinde de kullanılır. Pişik kremi ile özellikle sivilce gibi bir cilt sorununu tedavi edebilirsiniz. Pişik kremini farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

Pişik kremi sivilce için kullanılan ve faydası görülen bir ürün. Pişik kremini cildinize uygulamak için ilk olarak cildinizi temizleyin ve daha sonra cildinizin özellikle sivilce oranı yüksek olan kısımlarına uygulayın. 10 dakika boyunca bekletin ve daha sonra cildinizi temizleyin. Bu uygulamayı sivilce oluşumu süresine göre tekrarlayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanımdan sonra sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda sivilcenin uzun süre tekrar oluşumunu önler.

Sivilce Tedavisi

Bir başka pişik kremi kullanımı ise, ilk olarak cildinizi suyla ıslatın ve üzerine pişik kremini özellikle sivilcelerin yoğun olduğu kısma daha fazla sürün. Cildinizde yaklaşık olarak 20 dakika boyunca pişik kremini bekletin. Daha sonra bir peçete yardımıyla pişik kremini sivilcelerin üzerinden temizleyin. Ardından nemlendirici bir kremle cildinizi nemlendirin. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınız zaman sivilcelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Cilt yüzeyinde sivilcelerin çıkma zamanına bağlı olarak bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz. Pişik kremi ile aynı zamanda cilt lekelerinden de kurtulabilirsiniz.

Pişik kremi ile sivilcelerden kurtulmak için, gece uyumadan önce iyice cildinizi temizleyin. Daha sonra iyice temizlenmiş olan cilt yüzeyine pişik kremini kalın bir tabaka şeklinde sürün ve sabaha kadar cildinizde bekletin. Sabah kalktığınız zaman ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı her hafta en fazla 3 kere olmak üzere tekrarlayın. Pişik kremi ile cildiniz hem sivilcelerden hem de koyu renkli sivilce izlerinden kurtulur.

Pişik Kremi Ciltte Nasıl Kullanılır?

Sivilce Tedavisi

Pişik kremi denildiği zaman herkesin aklına mutlaka bebeklerin cildini korumak için kullanılan krem gelir. Bebeklerin cilt yüzeyinde etkili ve başarılı sonuçlar elde eden pişik kremi yetişkinlerin cildinde de kullanılan bir ürün. Pişik kremini sivilceleri yok etmek için cilt yüzeyinde kullanabilirsiniz. Ancak pişik kreminin içeriğinde yer alan maddeler cilt yapısında alerjik bir duruma neden olabilir. Bunun için iyi bir şekilde temizlenmiş cilt yüzeyine çok az pişik kremini sürün ve daha sonra bir süre bekleyin. Eğer cilt yüzeyinde herhangi bir alerjik duruma yok açmazsa, güvenle cildinizin tamamına sürebilirsiniz. Pişik kremini sürdüğünüz zaman uzun bir süre güneşe çıkmayın. Çünkü aksi bir durumda cilt yüzeyine zarar verebilir. Gün boyunca cilt yüzeyi yağlı bir görünüme neden olur. Aynı zamanda pişik kremi üzerine makyaj yapmanız tavsiye edilmez. Pişik kremi yoğun bir yağ yapısına sahip olduğu için, cilt yüzeyine uygulanan pişik kremi maske etkisi oluşturabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.