Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Popo Estetiği

Kadınlar için eskiden beri oluşturulmuş standart özellikler bulunur. Mesela, kadınların kaşlarının dış kenarları yukarı bir şekilde kavisli olması daha dikkat çekici olduğu düşünülür. Burnun uç kısmının biraz daha kalkık olması, buna bağlı olarak üst dudağın yukarı doğru biraz kalması, el parmaklarının ince ve uzun olması, boynun vücuda yapışık bir şekilde olmaması, biraz uzun olması gibidir. Kadınların en çok dikkat çekici alanı olan popo için de belirlenen birtakım özellikler vardır. Popo için belirlenen özellikler ise, poponun kalkık olması, tam yuvarlak bir şekle sahip olması, oval çıkıntının popoda belirmesi, poponun her iki yuvarlağın birleştiği kısımda çatal, çatalın her iki yanında yer alan Venüs gamzeleri, poponun bacakla birleştiği yerdeki bağlantı açısı, her iki popopnun birbirine temas şekli, poponun her iki yanında çukur ya da oval olup, olmaması gibidir. Bunlar da popo estetiği ile yapılabilmektedir.

İdeal ölçülere sahip olan popoları uzman doktorlar oluştururken varsa fazla yağların alınması, basık ya da oyuk kısımlar varsa o kısımlara yağ enjeksiyonu yapılması, popoya silikon protezlerin yerleştirilmesi, cilt çıkarılması, belde yer alan fazla dokunun içe katlanması gibi birbirinden farklı yöntemler uygulanır. Ülkemizde yer alan kadınların popolarının en büyük sorunu poponun iki yanında yer alan çukur alanlarının olması ya da basık bir şekle sahip olmasıdır. Bir diğer sorun ise, poponun basık bir şekle sahip olmasıdır. Popo estetiği genel olarak kişinin sahip olduğu hastalıklar buna engel değilse, isteyen herkese yapılabilir. Popo estetiğinde uygulanan operasyonların tümü genel anestezi altına yapılır.

İnsan vücudunda yer alan poponun yapısal özelliklerin bağlı olarak düz görünmesi ve aynı zamanda yaşa bağlı olarak poponun sarkık durması kişinin özgüveninin azalmasına ve aynı zamanda kötü bir görüntünün oluşmasına neden olur. Özellikle Uzak Doğu ülkelerinde bulunan kadınlarda çok sık bir şekilde ortaya çıkan ve rahatsız edici bir görüntüdür. Görüntüsünden rahatsızlık duyan bazı kadınların bu durumun tedavisi için bir arayış içerisine girerler ve bu kısımda da popo estetiği ortaya çıkar.

Popo Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Popo estetiği için uzman doktorların uyguladığı bir takım yöntemler bulunur. Bu yöntemler şöyledir:

Protez ile Popo Estetiği

Popo estetiğinde protez uygulamasında, aynı meme büyültme ameliyatlarında kullanılan silikon protezler kullanılır. Popo estetiğinde popoya yerleştirilen protezlerin memede kullanılan protezlerle aynı yapıya sahip değildir. Aynı zamanda protezler poponun şekline göre özel bir şekilde düzenlenir. Meme protezinde olduğu gibi popoya uygulanan protezlerin iç kısmında silikon bir jel bulunur ve popo estetiğinde yapılan uygulamadan sonra hasta poposunda gereğinden daha fazla bir sertliği hiç hissetmez. Uzman doktorlar popoya yerleştirilen protezi intergluteal sulkustan yapılan beş cmlik bir kesi ile yapılır. Popo estetiğinde yapılan kesi hastanın iyileşme dönemi sonrasında hasta çıplak olsa bir fark edemeyeceği bir yerde olduğu için görülme ihtimali bulunmaz. Bu nedenle uzman doktorlar popoya uygulanan kesiyi daha çok poponun alt kısmındaki kesilerden daha çok tercih ederler.

Popo estetiği yaptırmak isteyen kişilerin vücut yapısına ve aynı zamanda popoda yer alan derinin kalınlık, kalitesine göre protez kas altına ya da kas ile deri arasında yer alan gluteal faysa kısmının altına yerleştirilir. Popo estetiği yöntemlerinden biri olan protez operasyonundan sonra hastaların yüzükoyun bir pozisyonda yatmaları ve oturup kalkmaları durumunda dikkat etmeleri gerekir. Popo estetiğinde uygulanan protez operasyonu sonrasında hasta oturup, kalkmasına dikkat etmesi yeterli olmaktadır. Bu durumlar haricinde herhangi dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaz. Protez operasyonu sonrasında ortaya çıkan ağrılar genel olarak geçicidir ve aynı zamanda doktorunuzun tavsiye edeceği bir ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Popo estetiğinde uygulanan protez operasyonu yapılan yerde kan birikmesi ortaya çıkabilir. Kan birikmesini önlemek için popoya konulan drenler genel olarak protez operasyonundan bir sonraki gün çıkarılır ve buna bağlı olarak hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir. Popo estetiğinde uygulanan protez operasyonu sonrasında hastalar kendilerini bir ya da iki hafta içerisinde çok iyi hissetmeye başlar. Bu süreç içerisinde hastalar ağrının olmaması sebebi ile dikkatli davranmayı sona erdirirler. Popoda yer alan kasların çok güçlü bir yapısı olması ve aynı zamanda protez basıncının da olması, popoda yeni kaynamış olan kesi kısmını baskı altına alıp dört kat dikilmesine rağmen popoda açılmalar ortaya çıkabilir. Popo estetiği operasyonun yapılan hastanın bir hafta süresince kişisel hijyenine çok daha fazla dikkat etmesi gerekir. Eğer hastanın gerekli kişisel temizliğine dikkat etmezse popoda enfeksiyon ortaya çıkabilir. Bu durumda hastaya uzun süreli olan pansuman yapılır. Meme protezi yaptırmış olan hastalarda olduğu gibi protez operasyonu sonunda popo kalkık durur. Buna bağlı olarak popo protezi operasyonu sonunda hastanın basenleri geniş bir görünüme sahip olmaz. Hastanın birkaç hafta süresince özel bir korse kullanması gerekir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Estetiği

Popo estetiğinde yapılan operasyonlardan biri de yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonu ile poponun dik bir duruşa sahip olması ve kaldırılması mümkün olmaktadır. Yağ enjeksiyonu ile yapılan bu işlem, insan vücudunun diğer alanlarına yapılan yağ enjeksiyonundan farklı değildir. Fakat bazı hastaların fiziksel yapılarına bağlı olarak çok fazla yağ bulunmaz, bu durumdaki en önemli sorun hastalarda popoya enjekte edecek kadar yağının olmamasıdır. Başka birinden alınan yağ, hastaya asla uygulanmaz. Organ nakli ameliyatlarında olduğu gibi hastalarda doku uyumu sorunu ortaya çıkar. Böyle bir durumla karşılaşılması durumunda tek çözüm popoya protez yerleştirilmesidir.

 

Ancak bazı ortaya ya da daha ileri yaşa sahip olan hastalarda, vücut kontur deformasyonu sorunlarında basen, bel, karın ve aynı zamanda uyluk gibi bölgelerde çok fazla yağın olması sebebiyle popo tonusunu kaybetmiş, sarkmış bir görünüme neden olur. Liposculpture işlemi bu soruna sahip olan hastalar için en uygun tedavi yöntemi olmaktadır. Fazlalık olan kısımlardan alınan yağlar çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra popoda sarkmış olan kısımlara enjeksiyon ile uygulanır. Postoperatif dönemde hastaların yapması gereken herhangi bir özel bakım bulunmaz. Hasta istediği her pozisyonda rahat ve konforlu bir şekilde yatabilir. Popo estetiği uygulamalarından biri olan yağ enjeksiyonu sonrasında hastaların özel bir korse giymesi gerekir. Bu korse iki ya da üç hafta gibi bir sürede kullanılması gerekir. Çok sık bir şekilde uygulanan liposculpture operasyonu yapılan hastalarda üç ya da dört hafta sonraya kadar herhangi bir masaj uygulanmamalıdır.

Ameliyatla Popo Dikleştirme ya da İple Popo Kaldırma

Popo estetiğinde kullanılan operasyonlardan biri de ameliyatla popo dikleştirme ya da iple popo kaldırmadı işlemleridir. Uzman doktorlar genel olarak özel ipler yardımı ile popo dikleştirme işlemine tamamen karşı olmaktalar. Bu yöntem ile fiziksel olarak iyi sonuçlar vermesi gereken iple popo asma işlemi hastada geçici bir iyi hissetme durumu ortaya çıkmaktadır. Hastalarda çok sık bir şekilde rastlanılan bu durum birkaç ay içerisinde tamamen yok olmaktadır. Popo dikleştirme operasyonunda hiç kesin olmaması gibi bir avantajlı durum oluştursa da, dikkatli davranılmaması durumunda herhangi bir avantajı kalmamaktadır. Hasta operasyondan sonra aynı gün içerisinde taburcu olur. Hastanede herhangi bir yatma süreci bulunmaz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.