Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Pudra Lekesi Nasıl Çıkar?

Yıllardır kadınların makyaj sabitlemek amacıyla kullandığı fondötenden daha az kapatıcılığı olan pudra makyaj tarihinde kullanılır. Pudrayı uygulamak oldukça kolaydır. Pudra özellikle sürülürken biraz toz kıvamında olduğu için oldukça çabuk etrafa yayılabilir. Ya da elimizden düşerek halıya koltuğa dökülebilir. Her ne kadar kolay çıkan bir leke gibi görünse de yanlış müdahaleler sonucu leke kalıcı olabiliyor. Pudra lekesine en uygun çözümleri sizler için bu yazıda paylaştık.

Kıyafetten Pudra Lekesi Nasıl Çıkar?

Pudra çeşit çeşit tonlarıyla birlikte insanların ten rengine en uygun seçenekleri sunuyor. Kendi ten rengimize en uygun rengi seçtiğimiz zaman fondöten sürdükten sonra sabitlemek için pudrayı da sürebilirsiniz. Pudrayı uygularken küçük bir sünger yeterli olacaktır. Bu uygulamayı yaparken ani bir hareketle elimizden düşürebiliriz. Bir de zaten preslenmiş bir toz kıvamında olduğu için düştüğü anda çabucak kırılacak ve pres halinden kolaylıkla çıkıp etrafa pudra lekesi bulaşabilir. Pudra lekesinden kurtulmak kolay gibi görünebilir fakat lekeleri genelde kalıcı hale getiren yanlış müdahaleler olabiliyor. Bu sebepten dolayı suyla ya da herhangi bir sıvıyla birlikte pudra lekesine müdahale etmemeniz gerekir. Özellikle kıyafetimize bulaşan pudra lekelerini çıkarmak için elinizle değil de herhangi bir süpürgeyle müdahale etmeniz daha doğru olacak. Bu şekilde yüzeyde kalan fazla pudra lekesini etrafa bulaştırmadan alabilirsiniz. Ardından da pudra lekesini gidermek için kuru bir diş fırçasıyla ovalayın. Bu şekilde pudra lekesinin kolaylıkla hiçbir ürün kullanmanıza gerek kalmadan çıktığını kendi gözlerimizle göreceksiniz

Halıdan Pudra Lekesi Nasıl Çıkar?

Makyaj yaparken özellikle daha kolay silinebilecek ve daha kolay bakımı yapılabilecek ortamları tercih etmenizde fayda vardır. Bunlar da genelde banyolar olmakla birlikte gün ışığını yansıtmadığından pek tercih edilmiyorlar. Gün ışığında kusurların daha net görülmesinden dolayı gün ışığında yapılan makyajlar daha pürüzsüz olabiliyor. Bunun için de genelde yatak odaları tercih ediliyor. Ancak odalarda bulunan halılarda herhangi bir kaza sonucunda pudradan nasibini alarak lekelenebiliyor. Pudra lekesini halıdan çıkarmak için çok fazla efor sarf etmenize gerek yok. Toz formunda olduğu için ilk müdahaleniz herhangi bir elektrik süpürgesiyle süpürmek olabilir. Elektrik süpürgesiyle süpürdükten sonra herhangi bir kuru bezle ovaladığınız zaman anında pudra lekesinde kurtulabilirsiniz. ancak herhangi bir sıvıyla müdahale ederseniz bu durum sizleri biraz daha zorlayabilir. Bu yüzden daha fazla alana sıvı bir vaziyette bulaşmasını istemiyorsanız dediğimiz adımları sırasıyla uygulayın. Bu şekilde hem siz yorulmamış olacaksınız hem de basit bir leke için yıkamaya ücretinden de kurtulacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.